11
Fotogalerie

Philips: dva nové 4K HDR OLED televizory série 803

Mezi očekávané novinky letošního podzimu patří nová řada OLED televizorů Philips. Ta slibuje výborný obraz i výbavu za zajímavou cenu. Přitom nechybí ani Ambilight.

Nositelem ocenění EISA mezi televizory v kategorii „Nejlepší koupě“ je právě OLED televizor Philips řady 803. Novou řadu jsme mohli vidět také na veletrhu IFA, kde spolu s vyšší řadou OLED 903 byla oficiálně představena.  

VLIEG00506PHILIPS-Oled-803-Lifstyle-2.jpgVLIEG00506PHILIPS-Oled-803-Lifstyle-1.jpg

Novinka se prodává ve dvou úhlopříčkách 55“ a 65“, oficiální cena je 49 999 Kč za menší variantu, větší obrazovka pak oficiálně stojí 79 999 Kč. Určitě potěší zejména fanoušky speciality Philipsu, technologie Ambilight, kdy díky zadnímu třístrannému LED osvětlení je osvětlena také stěna za televizorem a vylepšuje zážitek z velkého obrazu, ale subjektivně umocňuje také temné podání černé, kterým OLED televizory právě vynikají.

HDR obraz z běžného obsahu 

Nové OLED televizory Philips mají samozřejmě už OLED panely z roku 2018, tj. mají o 10 % vyšší světelný výkon s bodovým jasem 1 000 Nitů. Podpora 4K HDR obsahu je samozřejmostí, navíc nabízí kromně HDR10 a HLG také podporu nového standardu HDR10+ a OLED803 je jedním z prvních modelů Philips, který tento formát podporuje.

IMG_9807.jpg

High Dynamic Range (HDR) umožňuje zobrazit obsah s vyšším kontrastem, tedy s jasnější světlou i temnější černou přímo v jedné scéně při zachování vysoké míry detailů a HDR10+ umožňuje přidat dynamická metadata, takže v rámci filmu lze individuálně zvolit ideální jas i v jednotlivých scénách.

Vylepšený procesor

Zajímavostí také jistě je, že u novinky Philips použil nový obrazový procesor, druhou generaci procesoru P5 Perfect Picture Processing. Ten se stará nejen o kompletní zpracování obrazu, ale také například o přepočítání SDR na HDR pomocí technologie Perfect Natural Reality. Ta průběžně vypočítává, jak zlepšit kvalitu, jas, ostrost a kontrast zdroje, aby se SDR obsah co nejvíce přiblížil HDR.

IMG_9756.jpgIMG_9751.jpg
Vylepšení druhé generace obrazového procesoru Philips P5

Díky tomu při přímém srovnání jsou TV Philips schopny v množství detailů předčít jiné OLED modely se stejným panelem, Nový procesor si také výborně poradí s dopočítáváním mesisnímků u složitých a rychlých filmových scén, takže na své si přijdou také ti, kterým leze na nervy trhaný obraz s nižší snímkovou frekvencí.

VLIEG00506PHILIPS-Oled-803-Detail-3.jpgVLIEG00506PHILIPS-Oled-803-Detail-2.jpg

Proti loňskému modelu 55POS9002 se dočkala vylepšení i zvuková část televizoru, zadní basový reproduktor s technologií Triple ring nyní navíc doplňují další dva pasivní reproduktory, celkový výkon je tak 50 W. Výsledkem jsou hutnější, ale stále čisté basy.

Širokopásmové měniče byly nahrazeny kombinací většího středového a odděleného výškového měniče, výsledkem má být podání stereoprostoru, vyšší míru detailů, ale také snížení šumu. Po vzhledové stránce přitom zůstal zachován minimalistický design, velmi úzké rámečky z broušeného kovu a dvě úzké nožičky podpírající obrazovku v pravém úhlu.

Android a Chrome Cast

Operační systém v této třídě už tradičně u televizorů Philips je Android TV, patřičný výkon má zajistit čtyřjádrovým procesor. Nechybí samozřejmě Chrome Cast, Netflix či Amazon Prime, on-line služby, které nabízí 4K HDR obsah. 

OLED_903_Front_AmazonAlexa.png

Verze Android N se brzy dočká updatu na Android O s novým uživatelským rozhraním a funkcí Google Assistant, která umožňuje pomocí televize ovládat i další produkty chytré domácnosti pomocí dálkového ovladače s mikrofonem. Televizor navíc nabídne podporu hlasové asistentky Amazon Alexa.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud