10
Fotogalerie

10 tipů na přehrávače pod stromeček [Vánoce 2013]

Ač chytré televizory dnes už přehrávají soubory z USB disků a sítě, specializované přehrávače to často umí lépe.

Kapitoly článku:


Přehrávání video souborů na televizoru dnes může být úkolem pro televizor, DVB-T tuner, domácí kino nebo Blu-ray přehrávač. Stále si ale můžete pořídit samostatný přehrávač, který bude mít přece jen lepší podporu různých formátů souborů a zdrojů, odkud je můžete přehrávat. Přehrávač může být vhodným dárkem pro ty, které jinak po zbytek roku zásobujete rodinným videem případně filmy.

Odkazy na produkty uvedené v tomto článku jsou placenou inzercí obchodu CZC.cz. Doporučení jednotlivých produktů je ale čistě redakční rozhodnutí, odkazy jsme přidali až dodatečně.


Na YouTube a hudbu
Google Chromecast

Cena orientační: 1 500 Kč

chromecast.jpgMinimalistický přehrávač Google Chromecast na první pohled téměř nic neumí. V Americe jsou sice jeho možnosti lepší, v Evropě zvládne jen přehrávat videa z YouTube, hudbu z Google Play případně z počítače zobrazit stránku v Google Chrome. Jeho hlavní kouzlo je však ve snadnosti používání. Stačí jej zasunout do HDMI a připojit napájení z USB. Nemá žádné dálkové ovládání a po prvotní instalaci na něj můžete zapomenout. Pak už jen z mobilního telefonu se systémem Android stačí v YouTube aplikaci zvolit přehrání na televizoru a ChromeCast si přepne na svůj vstup a z internetu pustí video.


appletv.jpgPro Apple zařízení
Apple TV

Cena orientační: 2 800 Kč

Speciálním přehrávačem je Apple TV. Oproti ostatním neumí přehrávat soubory z USB disků nebo domácích serverů, vynahrazuje to ale přehráváním z iPhonů, iPadů nebo iTunes na počítači. Přehraje filmy (formát QuickTime a MP4), zobrazí fotky a spustí hudbu. Nabídka doplňkových služeb je u nás slabší než v USA, ale Netflix se u nás rozchodit dá. Dobře funguje i zrcadlení displeje, hry tak můžete hrát i na velké obrazovce televizoru.


raspberry.jpgKdo rád šetří a experimentuje
Raspberry PI

Cena orientační: 900 Kč

Raspberry PI není přímo přehrávač, je to v podstatě jen deska s obvody, ke které musíte doplnit SD kartu, USB napájení a dálkový ovladač simulující klávesnici a myš. Na SD kartu ale můžete nainstalovat prostředí XBMC a získáte tak nejlevnější funkčně velmi dobře vybavený přehrávač. Prvotní rozchození a nastavení není pro laiky, běžné používání ale už pak zvládne každý člen domácnosti.


boxee.jpgKvalitní prostředí i dálkové ovládání
Boxee Box

Cena orientační: 3 200 Kč

Příjemné prostředí Boxee je často srovnáváno s XBMC, a přehrávač Boxee Box jej dobře přináší i na televizor. Bohužel Boxee skončil v náruči Samsungu, takže další vývoj samotného Boxee je ukončený. Přehrávač je ale stále velmi dobrý s příjemnými možnostmi pro přehrávání. Dálkové ovládání je na jedné straně velmi jednoduché, na opačné straně nabízí kompletní qwerty klávesnici pro pohodlné psaní textů.


oplay.jpgKdyž nemáte doma síť
ASUS O!Play Mini

Cena orientační: 1490 Kč

Když hledáte jen velmi jednoduchý přehrávač a nevyžadujete ani přehrávání ze sítě (bude vám stačit připojení USB disků), zkuste se podívat na O!Play Mini. Základní formáty pohodlně přehrává, dálkové ovládání nepřetéká tlačítky. Podobnou funkčnost ale dnes už běžně nabízejí i televizory.

Článek pokračuje v další kapitole

Určitě si přečtěte

Články odjinud