Nové variabilní soundbary Panasonic si přizpůsobíte dle chuti

Nové variabilní soundbary Panasonic si přizpůsobíte dle chuti

Nevíte, zda se vám domů bude hodit obyčejný soundbar, nebo 3.1 kanálové domácí kino? Variabilní umístění i dělení je stále populárnější a letos máte více možností.

Minulý rok výrobci přišli s nově řešeným soundbarem (zvukovým projektorem), u kterého jste si mohli zvolit, jestli bude složený v jednu dlouhou reprobednu pod televizorem, nebo zda jej nainstalujete rozložený po stranách ve variantě 2.1.

Panasonic šel tento rok ještě dál a představil nový systém, který můžete využít jako běžný soundbar, nebo jej můžete rozložit dokonce do sestavy 3.1. Pro účely domácího kina je toto řešení vhodnější, neboť dialogový kanál zůstává tak přímo pod obrazovkou. Nejvyšší model SC-HTB770 nabídne tedy variabilně 3.1 kanálové řešení, nižší modely SC-HTB570 a SC-HTB527 zůstávají dvoukanálové.

770 - 3-1.jpg 770-3-2.jpg
SC-HTB770
 

Trojice se drží letošního vzhledu televizorů, a tak provedením přední mřížky z nerezové oceli doplňují design nových plochých televizorů. Řada je navržena pro propojení s televizory o úhlopříčkách 42 až 65 palců, u všech modelů navíc ale najdete Bluetooth připojení, lze tedy streamovat přes systém i hudbu z PC, smartphonu či tabletu. U těchto systémů najdete bezdrátový subwoofer, takže ušetříte další kabel.

Panasonic_SC-HTB570.jpg
SC-HTB570

Druhou novinkou je soundbar SC-HTB170, který je polohovatelný vertikálně či horizontálně, podle toho, zda jej chcete mít umístěný na stěně či na stolečku před televizorem. Nabízí flexibilní uspořádání a volnost umístění v prostoru. Na výběr jsou čtyři polohy včetně (kolmé) montáže na zeď (pod úhlem 90°). Zabudovaný senzor zjistí náklon soundbaru a provede nastavení zvukových charakteristik podle aktuální polohy a směrování. Zajímavostí je také zabudovaný subwoofer, není tedy potřeba řešit, kam na zem dáte tedy další „krabici“.

820.jpg
SC-HTB170

Výrobce slibuje vysokou kvalitu a čistotu zvuku, přičemž nechybí technologie zabraňující vibracím v jakékoli pozici. Nakolik to výrobce splní, to se uvidí v testech. Zajímavostí ale je, že s podobným řešením, kdy mizí rozměrná „hrombedna“ a basový měnič(e) se skrývá uvnitř štíhlé, dlouhé reprobedny, přichází stále více výrobců. S podobným systémem přijde i Samsung, jsme zvědaví, zda přibude ještě někdo z dalších výrobců. Lze se domnívat, že variabilitu uvítají nejen ti, kdo rádi přestavují byt, ale i ti kteří nechtějí být omezováni jediným způsobem, jak a kam systém umístit.

Určitě si přečtěte

Články odjinud