Abyss Diana Phi: recenze luxusních High End sluchátek pro audiofily

8. srpna 2021
TWEET SDÍLET
Skvělá sluchátka se špičkovou energií, detailností i podáním prostoru – vše si ale musíte zasloužit a nesmíte podcenit výkon zesilovače, abyste dosáhli adekvátního výsledku.

Plusy

  • Pěkný design a hodnotné materiály
  • Dobrá transparentnost
  • Výtečný pocit rozlišení

Minusy

  • Cena je po upgradu už příliš vysoká
  • Komfort nošení by mohl být vyšší
  • Jsou velmi necitlivá a potřebují velmi výkonný zesilovač
9/10
Hodnocení

Americký sluchátkový výrobce Abyss patří v audiofilské komunitě mezi dobře přijímané a na samou špičku toho, co si lze koupit. Firma má kupodivu v nabídce jen dva modely – nekompromisní velké AB-1266 Phi (monstrózně konstruované zařízení, ale se špičkovým zvukem, byť za špičkovou cenu) a „přenosné“, dalo by se asi v tomto kontextu říct lifestyle provedení stejné technologie v modelu Diana, který před ne tak dlouhou dobou dostal také přídomek Phi a kvalitativně se měl přiblížit velkému modelu.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhled a konstrukce

Diana Phi zůstávají věrné designu první generace, jsou to pěkná sluchátka, výtečně zpracovaná a navzdory zdánlivě neohebné konstrukci i dostatečně pohodlná. Prakticky čtvercové mušle se zaoblenými rohy jsou relativně velké a kožené náušníky dostatečně měkké a komfortně obklopující uši. Celé tělo sluchátek je vyfrézované na CNC strojích z hliníkových bloků a veškerá výroba probíhá v Buffalu ve Spojených státech.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavový most s magnetickým nastavováním je trochu netypicky tvarovaný, ale krásně obtažený pečlivě prošívanou kůží. Všude jsou vidět póry a to spolu s otevřenou, elegantně perforovanou vnější stranou mušlí (mimochodem není to náhodná perforace, tvar a hustota otvorů staví na Fibonacciho principech) pomáhá i k dlouhodobému komfortu při nošení, žádné zapocení vás nečeká. Stejně tak se nezapotíte ani díky nízké váze 350 g. Krom toho to vypadá skutečně pěkně, k tomu zase napomáhá keramická vrstvička na povrchu všech kovových částí. Sluchátka jsou nicméně na větší hlavu trochu těsná.

Klepněte pro větší obrázek

Uvnitř mušlí se nachází planární reproduktor – jde o čtverec se stranou 6,3 cm a firma Abyss ho sama vyvíjí i vyrábí. Reproduktor zajišťuje frekvenční rozsah 6 – 26 000 Hz, má nízkou impedanci 32 ohm a stejně tak na sluchátkové poměry relativně nízkou citlivost 91 dB / mW.

Klepněte pro větší obrázek

Součástí dodávky je také prémiový signálový kabel od JPL Labs, u Abyss si pak můžete koupit i ještě lepší přívodní kabely – ovšem připravte si střední a vyšší desítky tisíc, u Abyss zjevně v kvalitu a vliv kabeláže dost věří. V rámci nákupu si můžete vybrat také koncovky – do mušlí přivádí signál 2,5 mm koncovky, na druhém konci může být cokoliv od běžných jacků až po XLR, prostě dle libosti.

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Test, Recenze, High-End, Hi-Fi systémy na Heureka.cz