Actionpro X7: Vyzyvatel vládce sportovních kamer

22. října 2013
TWEET SDÍLET
Actionpro X7: Vyzyvatel vládce sportovních kamer
Kamery GoPro Hero vládnou segmentu sportovních kamer. Mají ale nového vyzyvatele z Německa, který vypadá podobně, ale umí toho trochu víc.

Jak to točí

Surové ukázkové záběry bez úprav v 1080p (původně 60 fps, YouTube převedl na 30 fps):

Odkazy přímo na surové soubory z kamery najdete dole pod článkem.

Krátké filmy natočené kamerou Actionpro X7

Přímé srovnání s kamerou GoPro Hero 3 Black Edition (kameru GoPro Hero jsme bohužel neměli k dispozici, videa pochází od uživatelů YouTube):

Prostě dobrá sportovní kamera

U většiny záběrů ze sportovních kamer se předpokládá, že video doplní hudební stopa a ani u Actionpro X7 proto není zvukový záznam prioritou. Zázraky nelze čekat, ale výsledek je rozhodně použitelný, pokud zrovna nesvištíte příliš velkou rychlostí, kde již vítr získá jasnou převahu. Při větším větru či stabilním hluku, například při jízdě na motocyklu, lze citlivost mikrofonu snížit.

Za co si kamera zaslouží pochvalu, to je nabídka režimů snímání. Můžete snímání spustit buď manuálně a stejně tak je poté deaktivovat, nebo si zvolit automatické ukončení po časovém intervalu. A co hlavně – je zde i funkce pro tvorbu časosběrného videa (tzv. timelapse), která na rozdíl od veškeré konkurence udělá z fotek snímaných v nastaveném intervalu rovnou video ve formátu MP4.

Kameru Actionpro X7 koupíte za 9 300 Kč. Funkčně srovnatelné GoPro Hero 3 Black Edition je o něco dražší, nemá přitom náhledový displej a základní výbava příslušenství je o něco chudší. Na druhou stranu je schopné zaznamenat video v rozlišení až 1440p. Ušetřit můžete při výběru kamery Sony Action Cam, která s novým firmwarem už také zvládne snímání v režimu 1080p/60fps. Vyjde na osm tisíc, nemá ale náhledový displej. O své místo na trhu se derou i kamery Contour, Drift a další, konkurence je nemalá. Actionpro X7 se ale mezi ní velmi dobře prosadí.

Technické parametry a cena

·Cena: , k testu zapůjčil Cel-tec

  • Snímač: 12 Mpx, Sony Exmor CMOS
  • Optika: sklo, 8 elementů, F 2.4
  • Úhel záběru: 152° (volitelně i ořez na 120° a 90°), fotografie 170°
  • Rozměry: 61 × 32 × 43 mm
  • Hmotnost: 107 g s baterií
  • Akumulátor: výměnný Li-Ion, 1200 mAh
  • Konektivita: Mini-USB, Micro-HDMI, Wi-Fi (b/g/n)
  • Další výbava: náhledový displej, mikrofon, reproduktory, tři indikační diody
  • Možnosti záznamu videa: 1080p: 25/30/50/60 fps, 720p: 25/30/50/60/100/120 fps, 480p: 25/30/50/60/100/120/200/240 fps; manuální záznam, časové sekvence, časosběrný záznam
  • Standardní výbava: základní držák, vodotěsné pouzdro, tři malé a jeden velký samolepící držák na spony, dvě spony s různě dlouhými raménky, tři stavitelná raménka, držák na stativový závit, USB kabel, plátěné pouzdro

Surová ukázková videa
(1080p a 60 fps, není-li uvedeno jinak)

Témata článku: Testy, Vysoké rozlišení, Novinky, Video, Videokamery

Určitě si přečtěte

Bose Soundbar 700 a Bass Module: v malém těle opravdu velký zvuk [test]

Bose Soundbar 700 a Bass Module: v malém těle opravdu velký zvuk [test]

Chcete se s námi podívat, kam zvuk v malém těle bude schopen zajít? V testu máme Bose Soundbar 700. Ano Bose, o kterém se tvrdí, jak je schopen nadupat plnohodnotný kvalitní zvuk do malých bedýnek. Uvidíme.

15 Alexandr Bray

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

12 Marek Čech

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

28 Marek Čech, Vojtěch Malý

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Pokračovatel úspěšného rodu OLEDů s precizním obrazem a fascinujícím zvukem přichází. Přiblíží své kvality alespoň na dohled k předchůdci? Nebo ho porazí o koňskou délku? Máme výsledek!

23 Alexandr Bray

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

48 Jaromír Puk