Actionpro X7: Vyzyvatel vládce sportovních kamer

22. října 2013
TWEET SDÍLET
Actionpro X7: Vyzyvatel vládce sportovních kamer
Kamery GoPro Hero vládnou segmentu sportovních kamer. Mají ale nového vyzyvatele z Německa, který vypadá podobně, ale umí toho trochu víc.

Jak to točí

Surové ukázkové záběry bez úprav v 1080p (původně 60 fps, YouTube převedl na 30 fps):

Odkazy přímo na surové soubory z kamery najdete dole pod článkem.

Krátké filmy natočené kamerou Actionpro X7

Přímé srovnání s kamerou GoPro Hero 3 Black Edition (kameru GoPro Hero jsme bohužel neměli k dispozici, videa pochází od uživatelů YouTube):

Prostě dobrá sportovní kamera

U většiny záběrů ze sportovních kamer se předpokládá, že video doplní hudební stopa a ani u Actionpro X7 proto není zvukový záznam prioritou. Zázraky nelze čekat, ale výsledek je rozhodně použitelný, pokud zrovna nesvištíte příliš velkou rychlostí, kde již vítr získá jasnou převahu. Při větším větru či stabilním hluku, například při jízdě na motocyklu, lze citlivost mikrofonu snížit.

Za co si kamera zaslouží pochvalu, to je nabídka režimů snímání. Můžete snímání spustit buď manuálně a stejně tak je poté deaktivovat, nebo si zvolit automatické ukončení po časovém intervalu. A co hlavně – je zde i funkce pro tvorbu časosběrného videa (tzv. timelapse), která na rozdíl od veškeré konkurence udělá z fotek snímaných v nastaveném intervalu rovnou video ve formátu MP4.

Kameru Actionpro X7 koupíte za 9 300 Kč. Funkčně srovnatelné GoPro Hero 3 Black Edition je o něco dražší, nemá přitom náhledový displej a základní výbava příslušenství je o něco chudší. Na druhou stranu je schopné zaznamenat video v rozlišení až 1440p. Ušetřit můžete při výběru kamery Sony Action Cam, která s novým firmwarem už také zvládne snímání v režimu 1080p/60fps. Vyjde na osm tisíc, nemá ale náhledový displej. O své místo na trhu se derou i kamery Contour, Drift a další, konkurence je nemalá. Actionpro X7 se ale mezi ní velmi dobře prosadí.

Technické parametry a cena

·Cena: , k testu zapůjčil Cel-tec

  • Snímač: 12 Mpx, Sony Exmor CMOS
  • Optika: sklo, 8 elementů, F 2.4
  • Úhel záběru: 152° (volitelně i ořez na 120° a 90°), fotografie 170°
  • Rozměry: 61 × 32 × 43 mm
  • Hmotnost: 107 g s baterií
  • Akumulátor: výměnný Li-Ion, 1200 mAh
  • Konektivita: Mini-USB, Micro-HDMI, Wi-Fi (b/g/n)
  • Další výbava: náhledový displej, mikrofon, reproduktory, tři indikační diody
  • Možnosti záznamu videa: 1080p: 25/30/50/60 fps, 720p: 25/30/50/60/100/120 fps, 480p: 25/30/50/60/100/120/200/240 fps; manuální záznam, časové sekvence, časosběrný záznam
  • Standardní výbava: základní držák, vodotěsné pouzdro, tři malé a jeden velký samolepící držák na spony, dvě spony s různě dlouhými raménky, tři stavitelná raménka, držák na stativový závit, USB kabel, plátěné pouzdro

Surová ukázková videa
(1080p a 60 fps, není-li uvedeno jinak)

Témata článku: Testy, Vysoké rozlišení, Novinky, Video, Videokamery

Určitě si přečtěte

SilverCrest SKG 16 A1: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SilverCrest SKG 16 A1: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Dříve luxusní sluchátka s aktivním potlačením hluku ztratily svoji exkluzivitu a pořídíte je za pár stovek v prodejně s potravinami. Fungují, jsou vcelku účinné, ale musíte počítat s několika kompromisy.

5 Petr Březina

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

34 Jaromír Puk

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw – odvázaná explozivní akce a vzájemné špičkování ústřední dvojice [recenze filmu]

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw – odvázaná explozivní akce a vzájemné špičkování ústřední dvojice [recenze filmu]

Spin-off série Rychle a zběsile, stojící na špičkování ústřední dvojice, odvázané explozivní akci a lehce parodické hře s vyprávěcími schématy špionážních bondovek nebo huntovek.

11 Marek Čech