Překlad názvu není úplně přesný, je to trochu podbízivé v tomhle tvaru. Na seriály nekoukám, je to nastavovaná kaše vždycky, vyjádřit se dá do 90. minut v jednom filmu. Nebudu tedy hodnotit, vyzdvihují se hlavně dlouhé záběry, které bývají doménou spíše filmů a atmosféra, no a recenzenti na čsfd mají jasno. Recenzenti, kterých máme snad nejvíc na světě ze záhadného důvodu :) Většinou tu každý rozumí politice, hokeji, ekonomice, ale překvapuje mě právě film a umění, když tu máme tak zdevastovaný vkus díky komoušům... asi to bude českou povahou vše hodnotit a na vše mít názor, jinak mi nedává 253. recenze v řadě smysl, kterou tam někdo sesmolí ještě za použití filmového žargonu a recenzentských klišé. Zajímavé a neustále o tom musím přemýšlet, kde se z nás stala recenzentská velmoc.
Škoda že námet je kompletne prevrátený i keď vychádza z reálnej skutocnosti. Šlo o opačnú farbu pleti u útočníka... Netflix sa nezaprie...
Tak dlouhý jednostřih je tak náročný na kvalitu herců, že věřím, že kvalitního herce v pleti migranta fakt nesehnali... 🙂
Velmi silně mne tohle dílo zasáhlo, skláním se před výkony herců, před realistickým až dokumentárním ztvárněním děje. Dosud jsem nic tak přesvědčivého neviděl. Úplně mne to rozsekalo. Ale chápu, že lidem, kteří u seriálů očekávají zábavu, akci, rychlé střihy tohle musí připadat nezajímavé. Za mne klenot Netflixu. Je mi 64 let a jsem ohromen.
Za mě otřesná video kvalita. Tak strašně podexponované a neostré, že se na to nedá dívat. To je tak, že stará poctivá filmařská kvalita je pryč a teď kazdý 20 letý bimboň je umělec a mistr světa a točí na čínskej shit přes 100 filtrů a říkal tomu umění.
Za mě totální odpad. Představte si, že půjdete do divadla. Před vás si stoupne herec a bude se snažit vyjádřit svůj pocit. Bez děje, jen se soustředí na ten pocit. Odborníci u toho hýkají a říkají tomu performance, ale běžný divák to nazývá str&čka. To přesně popisuje tenhle seriál. Nejhorší je poslední díl, který jsem strávil většinou na telefonu psaním komentářů na živě.Jo, je to v jednom kuse (což je totální blbost), herci hrajou co maj, je zajímavý sledovat white trash v británii, ale to je tak celý. Náročnější divák požadující alespoň nějaký děj u toho zapláče. Asi jako kdybyste si objednali citronovej koláč a dostali jen polevu. Na koláči je super, ale samotná je hnusná a lepší je to s tím těstem.
Vůbec netušíš, kdo je to ten náročnější divák. Dějů je tam několik, a zřejmě ti není souzeno to rozpoznat... Prostě tomu nerozumíš.
Presne. Koukat 45 minut bez deje na frajera… to je presne to umeni, ty divaku
Čo to tu bliakaš za sprostosti? Videl si to vôbec?
Neblabol.
bude to asi stát za zhlédnutí, ale už asi ne v mém případě. Jako senior jsem už měl problém se seriálem Studna, ta neustále narůstající nenávist, stupňující se nevraživost, v kontextu s hodně vypjatými vztahy s našim sousedem v paneláku, který také začínal nadávkami a postupně graduje do nenávistného řevu a vyhrožování napadením ... Tohle chce pohodového vyrovnaného diváka s šikovnými dětmi, obklopeného samými milými lidmi, který si na konci řekne "to se mne netýká".
Tohle je o něčem úplně jiném...
Přesně tak. Studna má děj. Tohle je jen performance sh1t
Taky jsem senior a musím říct, že nic tak přesvědčivého a silného jsem ještě neviděl. A po pravdě, Studnu vidět nechci.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.