22
Fotogalerie

AirPods Pro mají konkurenci – Galaxy Buds Pro, TWS sluchátka s aktivním potlačením hluku

Samsung už True Wireless sluchátka samozřejmě má – Samsung Galaxy Buds Plus a Buds Live. Ta druhá mají sice aktivní potlačení hluku, ale jde spíše o designovou perličku. Seriózní konkurence pro sluchátka Apple AirPods přišla až dnes, a to pod názvem Galaxy Buds Pro.

Galaxy+Buds+Pro_Color+Combo+KV_horizontal.jpg

Jedná se o dosud nejlepší sluchátka značky Samsung – dle výrobce se pyšní "jedinečnou kvalitou zvuku, inteligentním systémem ANC, bohatými možnostmi konektivity a atraktivním provedením". 

Dva měniče a chytré ANC

Sluchátka Galaxy Buds Pro jsou osazena dvěma měniči – větší basový měnič má průměrem 11 mm, doplňuje ho výškový tweeter o průměru 6,5 mm. Posluchači se mají těšit na "vyvážený dynamický zvuk", který má být vhodný pro všechny žánry.

Pokud jde o telefonní rozhovory, tak o čistý hlas od nevítaných ruchů má oddělit kombinace tří mikrofonů a technologie rozpoznávání hlasu Voice Pickup Unit (VPU). Kromě toho Samsung vybavil sluchátka Galaxy Buds Pro nejnovější protivětrný filtr (právě tento hluk bývá častou slabinou sluchátek s ANC).

Dále Samsung slibuje nejchytřejší technologii ANC, jakou špuntová sluchátka kdy měla. Ruchy z pozadí má eliminovat až z 99 procent. Intenzitu tlumení je možné ale podle libosti upravit, nechybí ani funkce okolního zvuku Ambient Sound. Ta umožňuje okolní zvuky až o 20 decibelů zesílit, takže i se sluchátky uslyšíte, co se kolem vás děje. 

K dispozici je také automatika, kdy se sluchátka přizpůsobují okolí – poznají, že mluvíte, a automaticky dovedou přepínat mezi tlumením a zesilováním okolního zvuku. Také při hovoru ztlumí hudbu, dokonce i s vypnutými funkcemi Ambient Sound nebo ANC. 

Ekosystém Galaxy

Sluchátka Galaxy Buds Pro jsou integrální součástí ekosystému Galaxy. Můžete automaticky přepínat připojení mezi sluchátky na jedné straně a chytrým telefonem či tabletem na druhé.

S novým Galaxy S21 smartphonem má být k dispozici funkce 360 Audio s technologií Dolby Head Tracking. Vlogerům Samsung slibuje vynikající záznam hlasu i okolních zvuků díky synchronizaci mikrofonů na sluchátkách Galaxy Buds Pro s mikrofony na Galaxy S21. Nechybí ani režim Game Mode.

Výdrž

Bez ANC zvládají až 8 hodin přehrávání a dalších 20 hodin mají v rezervě díky bezdrátovému dobíjecímu pouzdru. S aktivním ANC můžete počítat s 5 hodinami přehrávání a dalším 13 hodinami energie v pouzdru. Oblíbené rychlé dobíjení nechybí – stačí pět minut rychlého dobíjení a máte dost energie na hodinu provozu.

Stylové a zcela vodotěsné provedení

Od modelu Galaxy Buds Live převzaly originální ikonický tvar, ale po ergonomické stránce jsou vylepšené. Zmenšila se kontaktní plocha mezi uchem a sluchátkem, takže je jejich nošení má být pohodlnější a bez nepříjemných pocitů ucpaných uší.

Galaxy Buds Pro jsou vodotěsnáplní standard IPX78, tedy nejvyšší odolnost ze všech modelů Galaxy Buds. 

Sluchátka Galaxy Buds Pro se v ČR začnou prodávat 29. 1. 2021 v černé (Phantom Black), stříbrné (Phantom Silver) a fialové (Phantom Violet) barevné variantě. Doporučená cena sluchátek je 5 999 Kč.

Kompletní technické parametry

Barva

Phantom Violet (fialová), Phantom Black (černá), Phantom Silver (stříbrná)

Rozměry a hmotnost

Sluchátka: 19,5 x 20,5 x 20,8 mm, 6,3 g

Dobíjecí pouzdro: 50 x 50,2 x 27,8 mm, 44,9 g

Membrána

2pásmová (11 mm woofer + 6,5 mm tweeter)

Mikrofon

3 mikrofony (2 vnější + 1 vnitřní) + snímač hlasu + větrný filtr

Technologie aktivního potlačení hluku (ANC)
& Ambient Sound

ANC: omezuje externí hluk na pozadí až o 99 %, 2 nastavitelné úrovně
Ambient Sound: zesílení až o +20dB, 4 nastavitelné úrovně
Detekce hlasu

Kapacita baterie

Sluchátka: 61 mAh
Dobíjecí pouzdro: 472 mAh

Výdrž při přehrávání

5 h / celkem 18 h (s ANC)
8 h / celkem 28 h (bez ANC)

Výdrž při hovoru

4 h / celkem 14,5 h (s ANC)
5 h / celkem 17,5 h (bez ANC)

Dobíjení

1 h přehrávání / 5 minut rychlodobíjení
Bezdrátové dobíjení, standard Qi

Konektivita

Bluetooth 5.0
Kodek: Scalable (Samsung), AAC, SBC

Senzory

Akcelerometr, gyroskop, senzor přítomnosti, Hallův senzor, dotykový senzor, detekce hlasu (VPU)

Kompatibilita

Android 7.0 nebo novější s 1,5 GB RAM

Odolnost proti vlhkosti

IPX7

Určitě si přečtěte

Články odjinud