AKG N700 NC: bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku a velkými ambicemi [test]

16. října 2019
TWEET SDÍLET

Plusy

 • komfort
 • neagresivní ANC
 • obal a příslušenství

Minusy

 • nemá aptX
 • microUSB
 • horší dynamika
8/10
Hodnocení

AKG patří mezi tradiční výrobce nejen sluchátek, ale také mikrofonů a jiné zvukové techniky. V roce 2017 společnost koupil Samsung, avšak zachoval značku AKG jako samostatnou divizi.

V červnu letošního roku byla představena pětice nových bezdrátových sluchátek AKG, která by měla pokrýt nároky prakticky všech skupin uživatelů. A právě prémiový model N700 NC je tím nejvyšším v nabídce, a to co se týká funkcí, tak i co do pořizovacích nákladů – cena se zastavila těsně pod hranicí 9 000 Kč.

Samsung modelem AKG N700 NC nemíří nízko, mělo by se jednat o přímou konkurenci velkých cestovních sluchátek Sony, Bose a dalších, které jsou vybaveny aktivním potlačením hluku.

Konstrukce

Na první pohled byste pravděpodobně sluchátkům nepřisuzovali rodný list společnosti AKG. Většina minulých modelů totiž byla vybavena kulatými mušlemi, které jsou pro AKG typické. Ne tak model N700, který má mušle oválné a tudíž univerzálnější ve vztahu k velikosti hlavy posluchače.

Společně se sluchátky je dodáváno skořepinové pouzdro s tvarovaným vnitřkem a vodotěsným zipem (!) a dvojice kabelů – jeden nabíjecí USB–microUSB a druhý signálový jack 3,5 mm–3,5 mm s integrovaným mikrofonem, které ještě doplňuje adaptér do letadla.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hlavním použitým materiálem je tvrdý plast, který je doplněn kovovými pásky v hlavovém mostu, semišovým polstrováním hlavového mostu a měkkými náušníky z umělé kůže.

Konstrukce je na velmi dobré úrovni, vše je perfektně spasováno a nikde nenajdete zbytečnou vůli. Celkově působí sluchátka velmi solidně a bytelně, což podtrhuje i textilní opletení dodávaných kabelů. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Z konstrukčního hlediska však mám dvě výtky – jednak je to otáčení mušlí o 90°, které je bohužel opačné, takže vám při pověšení sluchátek kolem krku neleží polstrování mušlí na klíční kosti, ale naopak překáží pod krkem otočené přesně naopak. Druhým malým nedostatkem je povrzávání konstrukce právě při otáčení mušlí – neděje se to sice nijak často, ale vzhledem k prémiovému segmentu sluchátek by se to stávat nemělo.

Konektorová a tlačítková výbava je rozdělena mezi obě mušle, na levé je vstup pro signálový kabel, dvojice tlačítek pro ovládání hlasitosti a multifunkční tlačítko. Pravá mušle pak ukrývá microUSB konektor pro nabíjení, posuvný vypínač a samostatné tlačítko pro de/aktivaci potlačení hluku. Samotný microUSB konektor je v této kategorii sluchátek také přešlapem, lépe by samozřejmě slušel konektor USB-C.

Komfort a ovládání

Ovládání sluchátek vychází ze zažitých standardů, kdy slouží trojice tlačítek na levé mušli ke změně hlasitosti /posunu mezi skladbami a pozastavená/spuštění přehrávání, respektive přijetí/odmítnutí/ukončení telefonního hovoru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tlačítka na pravé mušli pak mají vlastní funkce, posuvný vypínač vedle zapnutí sluchátek také slouží k aktivaci párovacího režimu, když jej posunete a podržíte v krajní poloze. Tlačítko pro zapnutí/vypnutí potlačení hluku pak můžete ještě přeprogramovat na funkci Talkthru, kdy slyšíte okolí bez nutnosti sundavat sluchátka z hlavy.

Změna funkce je možná v obslužné aplikaci Poslední funkcí tohoto tlačítka je autokalibrace sluchátek podle hlavy a ucha posluchače. V rámci aplikace ještě můžete upravit a aktivovat ekvalizační křivku, která však charakter zvuku příliš nezmění.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Z pohledu komfortu si není moc na co stěžovat, sluchátka mají optimální přítlak a i na menší hlavě sedí velmi dobře. Polstrování hlavového mostu sice není nijak silné, ovšem je poměrně tuhé, takže dobře sedí na hlavě a netlačí. 

Náušníky jsou velmi jemné a měkké a krásně se přizpůsobí tvaru hlavy. Nikde, netlačí a při pohybu hlavou ani nevržou, jako tomu bývá u některých jiných materiálů. U těchto sluchátek zkrátka nevadí brýle, žvýkání ani prudší pohyby.

Hudební projev

Vzhledem k cenovce a také s přihlédnutím k tomu, jak hrají konkurenční modely od Sony a Bose a také jak účinné je jejich potlačení hluku, musím konstatovat, že AKG N700 jsou sice dobrým pokusem ze strany Samsungu, ovšem ve srovnání s konkurencí se jedná spíše o průměr.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Potlačení hluku je funkční, ovšem výrazně méně agresivní, než u konkurence, pokud jste tedy zkoušeli některý z modelů jiných značek, bude vám potlačení hluku připadat malé. Svůj účel však plní a zejména nízké kmitočty jichž je prostor kolem vás plný zejména v hromadné dopravě odfiltrují dostatečně.

Zároveň ale propouštějí zvuky vyšších frekvencí, aby bylo používání bezpečné i v hustém městském provozu. Navíc je k dispozici funkce TalkThru, pro snadnější komunikaci s okolím.

Zvuk je celkově čistý a má spíše analytičtější charakter, než že by byl přehnaně zábavný. Zastoupení jednotlivých pásem je vyrovnané a velmi dobře si sluchátka poradí s výškami i basy, středové frekvence jsou taktéž čisté a i řečové pásmo je velmi dobře srozumitelné.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Bohužel však sluchátkům chybí nějaký charakteristický zvukový rukopis, kterým by vás zaujala. Z hlediska hudebních žánrů také zvládnou prakticky cokoli, ovšem s jistým omezením, kterým je menší dynamika měničů.

Při tišším poslechu to není tak výrazné, ovšem se zvyšující se hlasitostí klesá i dynamika a celkově je podání zvuku horší. Výrazněji také vystupuje „plochost“ celého projevu.

Verdikt

Uzavřená sluchátka AKG N700 NC jsou velkými cestovními bezdráty s velmi dobrou výdrží kolem 18 hodin. Jejich zpracování a příslušenství je také velmi dobré o designu nemluvě. Horší je to však se zvukem, který ničím zásadně nezaujme, což je vzhledem k ceně a velmi silné konkurenci málo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pravdou je, že se jedná o první generaci těchto sluchátek, zatímco konkurence má na trhu již generaci třetí a poučila se z předchozích modelů. Uvidíme tedy, čeho a zda se dočkáme příští rok. Pokud se tedy poohlížíte po uzavřených sluchátkách s potlačením hluku, tak AKG u modelu N700 NC spíše splnilo povinnost a přidalo do své nabídky dnes už povinný prémiový Bluetooth model s ANC. Ve výsledku tak osloví především fanoušky značky AKG (či Samsung).

AKG N700 NC

Cena: 8 999 Kč

 • konstrukce: circumaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: kabel, Bluetooth 4.1
 • měniče: 40 mm
 • frekvenční rozsah: 10 – 20 000 Hz
 • citlivost: 110 dB
 • impedance: 32 Ohm
 • napájení: baterie 730mAh, 2 h nabíjení cca 18 h přehrávání
 • funkce: ovládání přehrávače, telefonních hovorů, potlačení hluku
 • hmotnost: 270 g
 • příslušenství: nabíjecí USB kabel, audio kabel, transportní pouzdro

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, Bluetooth, AKG, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy

Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy

Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

** Kopii iPhonu 14 Pro Max dnes pořídíte o 90% levněji, než originál ** Krabička je stejná, telefon má samozřejmě jiný hardware i výkon ** I přesto máte pocit, že držíte skutečný iPhone

Martin Chroust
ČínaKopie