AKG N700 NC: bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku a velkými ambicemi [test]

16. října 2019
TWEET SDÍLET

Plusy

 • komfort
 • neagresivní ANC
 • obal a příslušenství

Minusy

 • nemá aptX
 • microUSB
 • horší dynamika
8/10
Hodnocení

AKG patří mezi tradiční výrobce nejen sluchátek, ale také mikrofonů a jiné zvukové techniky. V roce 2017 společnost koupil Samsung, avšak zachoval značku AKG jako samostatnou divizi.

V červnu letošního roku byla představena pětice nových bezdrátových sluchátek AKG, která by měla pokrýt nároky prakticky všech skupin uživatelů. A právě prémiový model N700 NC je tím nejvyšším v nabídce, a to co se týká funkcí, tak i co do pořizovacích nákladů – cena se zastavila těsně pod hranicí 9 000 Kč.

Samsung modelem AKG N700 NC nemíří nízko, mělo by se jednat o přímou konkurenci velkých cestovních sluchátek Sony, Bose a dalších, které jsou vybaveny aktivním potlačením hluku.

Konstrukce

Na první pohled byste pravděpodobně sluchátkům nepřisuzovali rodný list společnosti AKG. Většina minulých modelů totiž byla vybavena kulatými mušlemi, které jsou pro AKG typické. Ne tak model N700, který má mušle oválné a tudíž univerzálnější ve vztahu k velikosti hlavy posluchače.

Společně se sluchátky je dodáváno skořepinové pouzdro s tvarovaným vnitřkem a vodotěsným zipem (!) a dvojice kabelů – jeden nabíjecí USB–microUSB a druhý signálový jack 3,5 mm–3,5 mm s integrovaným mikrofonem, které ještě doplňuje adaptér do letadla.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hlavním použitým materiálem je tvrdý plast, který je doplněn kovovými pásky v hlavovém mostu, semišovým polstrováním hlavového mostu a měkkými náušníky z umělé kůže.

Konstrukce je na velmi dobré úrovni, vše je perfektně spasováno a nikde nenajdete zbytečnou vůli. Celkově působí sluchátka velmi solidně a bytelně, což podtrhuje i textilní opletení dodávaných kabelů. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Z konstrukčního hlediska však mám dvě výtky – jednak je to otáčení mušlí o 90°, které je bohužel opačné, takže vám při pověšení sluchátek kolem krku neleží polstrování mušlí na klíční kosti, ale naopak překáží pod krkem otočené přesně naopak. Druhým malým nedostatkem je povrzávání konstrukce právě při otáčení mušlí – neděje se to sice nijak často, ale vzhledem k prémiovému segmentu sluchátek by se to stávat nemělo.

Konektorová a tlačítková výbava je rozdělena mezi obě mušle, na levé je vstup pro signálový kabel, dvojice tlačítek pro ovládání hlasitosti a multifunkční tlačítko. Pravá mušle pak ukrývá microUSB konektor pro nabíjení, posuvný vypínač a samostatné tlačítko pro de/aktivaci potlačení hluku. Samotný microUSB konektor je v této kategorii sluchátek také přešlapem, lépe by samozřejmě slušel konektor USB-C.

Komfort a ovládání

Ovládání sluchátek vychází ze zažitých standardů, kdy slouží trojice tlačítek na levé mušli ke změně hlasitosti /posunu mezi skladbami a pozastavená/spuštění přehrávání, respektive přijetí/odmítnutí/ukončení telefonního hovoru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tlačítka na pravé mušli pak mají vlastní funkce, posuvný vypínač vedle zapnutí sluchátek také slouží k aktivaci párovacího režimu, když jej posunete a podržíte v krajní poloze. Tlačítko pro zapnutí/vypnutí potlačení hluku pak můžete ještě přeprogramovat na funkci Talkthru, kdy slyšíte okolí bez nutnosti sundavat sluchátka z hlavy.

Změna funkce je možná v obslužné aplikaci Poslední funkcí tohoto tlačítka je autokalibrace sluchátek podle hlavy a ucha posluchače. V rámci aplikace ještě můžete upravit a aktivovat ekvalizační křivku, která však charakter zvuku příliš nezmění.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Z pohledu komfortu si není moc na co stěžovat, sluchátka mají optimální přítlak a i na menší hlavě sedí velmi dobře. Polstrování hlavového mostu sice není nijak silné, ovšem je poměrně tuhé, takže dobře sedí na hlavě a netlačí. 

Náušníky jsou velmi jemné a měkké a krásně se přizpůsobí tvaru hlavy. Nikde, netlačí a při pohybu hlavou ani nevržou, jako tomu bývá u některých jiných materiálů. U těchto sluchátek zkrátka nevadí brýle, žvýkání ani prudší pohyby.

Hudební projev

Vzhledem k cenovce a také s přihlédnutím k tomu, jak hrají konkurenční modely od Sony a Bose a také jak účinné je jejich potlačení hluku, musím konstatovat, že AKG N700 jsou sice dobrým pokusem ze strany Samsungu, ovšem ve srovnání s konkurencí se jedná spíše o průměr.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Potlačení hluku je funkční, ovšem výrazně méně agresivní, než u konkurence, pokud jste tedy zkoušeli některý z modelů jiných značek, bude vám potlačení hluku připadat malé. Svůj účel však plní a zejména nízké kmitočty jichž je prostor kolem vás plný zejména v hromadné dopravě odfiltrují dostatečně.

Zároveň ale propouštějí zvuky vyšších frekvencí, aby bylo používání bezpečné i v hustém městském provozu. Navíc je k dispozici funkce TalkThru, pro snadnější komunikaci s okolím.

Zvuk je celkově čistý a má spíše analytičtější charakter, než že by byl přehnaně zábavný. Zastoupení jednotlivých pásem je vyrovnané a velmi dobře si sluchátka poradí s výškami i basy, středové frekvence jsou taktéž čisté a i řečové pásmo je velmi dobře srozumitelné.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Bohužel však sluchátkům chybí nějaký charakteristický zvukový rukopis, kterým by vás zaujala. Z hlediska hudebních žánrů také zvládnou prakticky cokoli, ovšem s jistým omezením, kterým je menší dynamika měničů.

Při tišším poslechu to není tak výrazné, ovšem se zvyšující se hlasitostí klesá i dynamika a celkově je podání zvuku horší. Výrazněji také vystupuje „plochost“ celého projevu.

Verdikt

Uzavřená sluchátka AKG N700 NC jsou velkými cestovními bezdráty s velmi dobrou výdrží kolem 18 hodin. Jejich zpracování a příslušenství je také velmi dobré o designu nemluvě. Horší je to však se zvukem, který ničím zásadně nezaujme, což je vzhledem k ceně a velmi silné konkurenci málo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pravdou je, že se jedná o první generaci těchto sluchátek, zatímco konkurence má na trhu již generaci třetí a poučila se z předchozích modelů. Uvidíme tedy, čeho a zda se dočkáme příští rok. Pokud se tedy poohlížíte po uzavřených sluchátkách s potlačením hluku, tak AKG u modelu N700 NC spíše splnilo povinnost a přidalo do své nabídky dnes už povinný prémiový Bluetooth model s ANC. Ve výsledku tak osloví především fanoušky značky AKG (či Samsung).

AKG N700 NC

Cena: 8 999 Kč

 • konstrukce: circumaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: kabel, Bluetooth 4.1
 • měniče: 40 mm
 • frekvenční rozsah: 10 – 20 000 Hz
 • citlivost: 110 dB
 • impedance: 32 Ohm
 • napájení: baterie 730mAh, 2 h nabíjení cca 18 h přehrávání
 • funkce: ovládání přehrávače, telefonních hovorů, potlačení hluku
 • hmotnost: 270 g
 • příslušenství: nabíjecí USB kabel, audio kabel, transportní pouzdro

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, ANC, AKG, Hi-Fi systémy na Heureka.cz