Amazon chce prodávat televizory pod svojí značkou a se systémem Fire TV

Amazon chce prodávat televizory pod svojí značkou a se systémem Fire TV

U nás Amazon není tolik populární, jako v USA a dalších zemích, mimo jiné i kvůli tomu, že nemá české stránky. Svoji platformu pro televizory ale má – Fire TV. Podle Business Insider by měl letos na podzim spustit prodej televizorů pod svojí značkou (logem Amazon na rámečku) a se svým systémem. Prozatím má cílovým trhem být USA. 

6131490b9ef1e50018f993f1.jpg

Má jít o velikosti 55" až 75" se zabudovaným hlasovým ovládáním Alexa. Televizory bude pro Amazon vyrábět třetí strana, pravděpodobně v Číně  (například TCL), podobně se externí výrobce má starat o design. Amazon podobným způsobem už několik let prodává například tablety Fire, pdobně prodává mutimediální přehrávače Fire TV (také se zabudovaným hlasovým ovládáním Alexa). 

S velkou pravděpodobností půjde o cenově orientované produkty, kterými Amazon chce rozšířit nabídku zařízení s Fire TV. Pro velké výrobce to nebude přímá globální „ohrožení“, ale vzhledem k trží síle Amazonu to bude přinese poměrně značnou přímou konkurenci pro všechny výrobce televizorů, kteří aktuálně přes Amazon své TV prodávají. 

Zdroj: Business Insider

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud