Nový Amazon Fire TV Stick s Dolby Atmos doplní Fire TV Stick Lite. Oba mají Alexu a podporu HDR

27. září 2020
TWEET SDÍLET

Amazon nově doplnil nejdražší Fire TV Stick 4K (58,48 Euro) dvojicí levnějších bratříčků, kteří mají stejně výkonný 1,7 GHz čtyřjádrový procesor a proti předcházející generaci Fire TV poskytuje o 50 % větší výkon. Oba modely mají dálkový ovladač s mikrofonem a hlasovou asistentkou Alexa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Amazon Fire TV Stick a Fire TV Stick Lite

Novinka Amazon Fire TV Stick je o levnější (38,98 Euro) a nabídne streamování ve Full HD (1080p/60Hz), je zde podpora HDR formátů HDR 10, HDR10+, HLG. Zvuková část podporuje Dolby Atmos, Dolby Digital a Dolby Digital+. K síti se připojuje přes Wi-Fi s podporu 2,4 GHz/5 GHz (802.11 a/b/g/n/ac), dvě antény mají zajistit stabilnější a rychlejší připojení. Je zde i Bluetooth 5.0, přes které lze připojit bezdrátová sluchátka, reproduktory nebo herní ovladače.  Dálkový ovladač s infračerveným vysílačem má také možnost řídit ovládání hlasitosti televizoru, soudbaru nebo AV receiveru. 

Klepněte pro větší obrázek

Nejlevnější bude Fire TV Stick Lite (29,23 Euro). Ten nabídne také Full HD obraz s HDR podporou, u zvuku ale nenabídne Dolby Atmos a jednodušší dálkový ovladač nemá nastavení hlasitosti a tlačítko ztišení zvuku. Ostatní vlastnosti zůstávají stejné, jako u vyššího modelu. 

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: Amazon

Témata článku: Alexa, Amazon, Dolby Atmos, Streamer, HDR, Televize, Fire TV, Televize na Heureka.cz