Amazon počeštil Prime Video - dostanete nejen prostředí ale i české titulky a dabing

30. června 2021
TWEET SDÍLET

Na Amazon Prime Video jsme už několik měsíců mohli sledovat plíživou toleranci pro naši mateřštinu, když se začaly objevovat české titulky u různých pořadů. 

Klepněte pro větší obrázek

Dneškem je to oficiální a Amazon zapnul i české prostředí. V češtině dostanete hlavní nabídku a popisky vybraných pořadů, titulky nebo i dabing, zatím ale není problém najít pořad či film s anglickým textovým úvodem . Někde dostanete české titulky s anglickým popisem, někde je to obráceně. 

To jsou ale všechno jen úvodní přechodové drobnosti, které v Amazonu rychle vyřeší. Známe to ostatně i z Netflixu, kde se pomalu začaly objevovat české titulky, pak přibylo lokalizované prostředí a dnes je na českém Netflixu rozsáhlý katalog českých filmů a podporu našich titulků nebo i dabingu dostávají všechny tituly z produkce Netflixu.

Klepněte pro větší obrázek

Při spuštění české lokalizace ale nechybí Amazonu ani český dabing - třeba v případě oblíbených The Boys nebo Expanse. 

Podle webu Filmtoro je aktuálně na Amazon Prime video 241 titulů s českou lokalizací.

Amazon také podporuje profily pro více členů rodiny, ale zatím neumí to co Netflix, že si každý člen nastaví jiný jazyk a nabídne se mu jen obsah s tímto podporovaným jazykem. Amazon ale stojí teprve na počátku české podpory, takže počáteční problémy překrývá nadšení z podpory mateřštiny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Čeština je dostupná na všech platformách, kde Prime Video najdete, na televizorech LG nebo na některých Androidech jen musíte ručně přepnout jazyk v nastavení. 

Prime Video stojí u nás měsíčně 159 Kč (jen dnes ještě 79 Kč), přičemž v této ceně dostanete i HDR a 4K obsah. Díky lokalizaci se jeho zajímavý obsah dostane k širšímu zástupu diváků.

Témata článku: , ,