And Vinily: udělá po smrti z vašeho popelu gramodesku

Ač to vypadá jen jako bulvární kachna, je to pravda. Anglická společnost And Vinyly na svých stránkách nabízí audiofilům místo posledního odpočinku. Gramodesku. Vy dodáte materiál, a co bude nahráno na gramodeskách, to si můžete samozřejmě zvolit. Pokud se rozhodnete, že to bude váš hlas, i ta možnost tu je. Principo spočívá v tom, že když se v závěrečné fázi lisují do vinylu drážky, popel se rozpráší po povrchu a zalisuje do desky.

Společnost And Vinyly založil Jason Leach, který na nápad dostal poté, co shlédl v televizoru program, který ukazoval, kterak někdo v USA svůj popel nechal vložit do ohňostroje. Součástí nabídky firmy je i například i váš vlastní RIV (Rest In Vinyl) artwork – což je jednoduchá verze, kdy deska nese vaše jméno, nebo můžete mít svůj portrét namalovaný umělcem Jamesem Haguem, který používá váš popel smíšený s barvou.

andvinyly-660x275.jpg

Základní balíček přijde budoucího nebožtíka na 2 000 liber a zahrnuje až 30 desek s vaším popelem, přičemž zvuky v maximální délce 24 minut si můžete vybrat. Extra nabídka pak zahrnuje možnost nechat si napsat skladbu speciálně pro vás, o což se postarají umělci z Daftwerk, přičemž desky jsou následovně distribuovány do obchodů s vinylovými deskami. Jak říká Jason Leach, největší výzvou je volba hudby, neboť přece chcete být tou nejlepší gramodeskou, kterou si dokážete představit.

Zdroj: www.wired.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud