And Vinily: udělá po smrti z vašeho popelu gramodesku

7. září 2010
TWEET SDÍLET

Ač to vypadá jen jako bulvární kachna, je to pravda. Anglická společnost And Vinyly na svých stránkách nabízí audiofilům místo posledního odpočinku. Gramodesku. Vy dodáte materiál, a co bude nahráno na gramodeskách, to si můžete samozřejmě zvolit. Pokud se rozhodnete, že to bude váš hlas, i ta možnost tu je. Principo spočívá v tom, že když se v závěrečné fázi lisují do vinylu drážky, popel se rozpráší po povrchu a zalisuje do desky.

Společnost And Vinyly založil Jason Leach, který na nápad dostal poté, co shlédl v televizoru program, který ukazoval, kterak někdo v USA svůj popel nechal vložit do ohňostroje. Součástí nabídky firmy je i například i váš vlastní RIV (Rest In Vinyl) artwork – což je jednoduchá verze, kdy deska nese vaše jméno, nebo můžete mít svůj portrét namalovaný umělcem Jamesem Haguem, který používá váš popel smíšený s barvou.

Klepněte pro větší obrázek

Základní balíček přijde budoucího nebožtíka na 2 000 liber a zahrnuje až 30 desek s vaším popelem, přičemž zvuky v maximální délce 24 minut si můžete vybrat. Extra nabídka pak zahrnuje možnost nechat si napsat skladbu speciálně pro vás, o což se postarají umělci z Daftwerk, přičemž desky jsou následovně distribuovány do obchodů s vinylovými deskami. Jak říká Jason Leach, největší výzvou je volba hudby, neboť přece chcete být tou nejlepší gramodeskou, kterou si dokážete představit.

Zdroj: www.wired.com

Určitě si přečtěte

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

2 Marek Čech

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech