Android TV má už v nabídce přes 10 000 aplikací

Android TV má už v nabídce přes 10 000 aplikací

Během vývojářské konference Google I/O 2022 společnost oznámila, že operační systém Android TV má nyní v nabídce více než 10 000 aplikací.

V roce 2020 měla platforma Android TV OS už 7 000 aplikací, letos dostáhla na aktuálních 10 000 aplikací. Jde o aplikace výhradně určené pro „velké obrazovky“, tyto televizní aplikace jsou kompatibilní se zařízeními pro velké obrazovky, tedy televizory, multimediálními přehrávači a set-top boxy. Do systému se počítá nejen Android TV, ale i novější Google TV. 

androidtv_compare_2_large.jpg

Na nárůst 3000 aplikací mají samozřejmě největší podíl menší služby a drobné aplikace, nikoliv ty největší a neznámější streamovací platformy, přesto mezi nimi jsou zejména lokání streamovacích platforem, které nejsou dostupné v USA, ale v různých zemích po celém světě.

Dle společnosti Google má operační systém Android TV více než 110 milionů aktivních zařízení. Operační systém Android TV dle Googlu používá 7 z 10 největších OEM výrobců chytrých televizorů (například společnosti TCL, Hisense, a další), z velkých výrobců jej využívá Sony a Philips, loni se přidal Panasonic. Platforma má přitom více než 300 partnerů po celém světě.

Tato zpráva přichází v době, kdy společnost Google také oznámila nové podrobnosti o Android TV 13 a také nový elegantní způsob, jak z aplikace Google TV vysílat obsah, který pochází z různých streamovacích aplikací.

Pro srovnání – systém Roku TV nabízí přibližně 30 000 televizních aplikací, tvOS od Applu 18 000 a FireTV od Amazonu 15 500 aplikací. 

Zdroj: 9to5google.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud