Android TV roste – je už na více než 80 miliónech aktivních televizorech a zařízeních

Android TV roste – je už na více než 80 miliónech aktivních televizorech a zařízeních

S nástupem chytrých televizorů se často výrobci musí rozhodnout, jaký operační systém do TV použijí. Samsung je celosvětově nejprodávanější značkou už více než 15 let a tak mu nečinil problém překročit u svého Tizen OS hranici 100 miliónů uživatelů už v roce 2019. 

Android TV přišel oficiálně do televizorů v roce 2016 (když pomineme pokusy využít klasický Android), nyní Google na konferenci vývojářů oznámil, že překročil hranici 80 miliónů aktivních zařízení za měsíc, které mají operační systém Android TV. Přičemž jen v USA zaznamenal Google 80% nárůst. 

3_tyks.jpgGoogle TV najdete letos nově i na televizorech TCL

Loni systém Android TV dostal nové rozhraní a název se změnil na Google TV, podrobněji jsme se změnám věnovali v recenzi nejnovějšího přehrávače Chromecast with Google TV

Nicméně nové Google TV najdete jen na některých televizorech, konkrétně jej má Sony (například nový OLED Sony Bravia XR-55A80J), či Philips. Nicméně stále jde o systém Android TV, který v různých verzích najdete i u TV značek TCL, Sharp, Metz, Xaiomi a dalších, od loňského roku jej u najedete například u jedné modelové řady Panasonic. 

Jak už jsme zmínili výše, tak do celkového počtu aktivních zařízeních s Android TV se počítají také multimediální zařízení s tímto systémem, například Nvidia Shield TV. Nepočítají se tedy neprodané televizory, nebo ty, které nejsou on-line. 

Zdroj: FlatpanelsHD

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud