Anker SoundCore Boost: nenápadný bezdrátový reproduktor s hutnými basy [test]

18. března 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • bohatý zvuk
 • jednoduchý design
 • funkce powerbanky
 • NFC

Minusy

 • výdrž mohla být vyšší
 • nemá očko pro přenášení
 • absence obalu a audiokabelu
8/10
Hodnocení

Značka Anker není na českém trhu příliš známá, avšak v portfoliu tohoto výrobce je celá řada bezdrátových reproduktorů a mateřská společnost se věnuje také výrobě příslušenství pro napájení, powerbank či projektorů.

V zahraničních testech se poměrně dobře umístil větší sourozenec, reproduktor Anker SoundCore Flare, který má konstrukci s 360° šířením zvuku. SoundCore Boost je relativně malým a velmi nenápadným reproduktorem s generickým designem.

Konstrukce a zpracování

Reproduktor má tvar kvádru se zaoblenými rohy, horní a spodní část je pogumovaná, na levém boku jsou gumová dvířka, zbytek plochy je potažený příjemnou tmavou textilií.

Pro výrobu zde bylo využito zejména plastů a gumy, což zjistíte v okamžiku, kdy vezmete reproduktor do ruky – prsty přistanou na krytí tkanině a při silnějším tlaku se plastová konstrukce prohne. Nikde ale nic nevrže a veškeré spoje jsou perfektně slícované, takže výše uvedená skutečnost nemá žádný vliv na funkčnost reproduktoru.

Klepněte pro větší obrázek

Spíše bych se přikláněl k tomu, že použité materiály jsou velmi dobře zvolené z pohledu odolnosti konstrukce. Plasty bez problémů pohltí nárazy a reproduktor má navíc certifikaci IPX5, tedy ochranu proti tryskající vodě (voda z 6,3mm trysky míří na zařízení ze všech úhlů, při průtoku 12,5 litrů za minutu a tlaku 30 kN/m2 po dobu 3 minut ze vzdálenosti 3 metrů).

Snad jediným praktickým nedostatkem, je struktura gumového povrchu na horní straně, kde jsou tlačítka. Materiál není příliš odolný vůči mechanickému poškrábání a v balení nenajdete žádný ochranný obal, takže je třeba být při transportu obezřetný. V balení najdete pouze micro-USB kabel určený pro nabíjení.

Klepněte pro větší obrázek
 

Osazení je zde tradiční – tedy dvojice měničů, které směřují dopředu a dvojice pasivních zářičů na zadní straně. Konektorová výbava sestává z micro-USB pro nabíjení, USB-A konektoru pro nabíjení mobilního zařízení a 3,5 mm konektoru pro audiokabel.

Ovládání

Veškeré ovládací prvky jsou rozmístěné v řadě na horní straně reproduktoru, zleva doprava jsou to tlačítka zapnutí, mínus, play/pause, plus, bassUp. První a poslední tlačítko je podsvícené a zcela vlevo je pak čtveřice diod indikující aktuální stav baterie nebo průběh nabíjení. Na stejném místě vpravo najdete ikonku NFC

Jak je z výše uvedeného patrné, je možné reproduktor provozovat i prostřednictvím kabelového připojení a zároveň poslouží jako powerbanka, instalovaná baterie má kapacitu 5 200 mAh. V praxi to znamená možnost bezproblémového nabíjení mobilu, pokud je baterie plně nabitá anebo reprodukci hudby po dobu téměř 12 hodin při cca 70% hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Samotné ovládání je bezproblémové a drží si zažitý standard v podobě multifunkčního tlačítka nebo hlavního vypínače, který aktivuje i režim párování. Využít můžete také NFC tagu pro rychlejší spárování pouhým přiblížením zařízení. Po připojení k mobilu nebo počítači vše funguje jak má a nenarazil jsem na žádný problém. Notifikační zvuky nejsou zbytečně hlasité ani otravné.

Hudební projev

Zvuk tohoto malého reproduktoru je velkým překvapením, jednak dokáže zprostředkovat poměrně široký prostor a celkový projev je spíše zábavnějšího ladění, avšak basová složka zde nehalí zbytek pásma. Celkově by se dal projev charakterizovat jako hlasitý a čistý s dostatkem výšek, středů i příjemných basů, výšky jsou mírně zrnité, aktivní BassUp vytáhne i hluboké tóny kontrabasu, středy zůstávají mírně zastřené.

Klepněte pro větší obrázek

Překvapivý je poměr hutných basů a rozměrů reproduktoru, při testování zvládal Anker zahrát i limitní nízké kmitočty, kde již některé reproduktory podobných rozměrů nemají šanci cokoli přehrát. V tomto směru rozhodně palec nahoru.

Udávaný výkon je 2×10 W, v praxi reproduktor bez problémů „uhraje místnost o ploše do cca 20 m2, aniž by bylo nutné hnát jeho hlasitost do nejvyšších mezí. Z pohledu směrovosti je třeba počítat s tím, že vyvýšená pozice, kdy bude reproduktor v úrovni uší přinese čistší podání středních a vyšších kmitočtů. Vhodné umístění vůči stěnám a podstavci pak může ještě napomoci basům.

Klepněte pro větší obrázek

Verdikt

Anker SoundCore Boost je velmi nenápadný a minimalisticky laděný reproduktor, který i přes malé rozměry dokáže vyloudit asi ty nejhlubší basy ve srovnání s podobnou konkurencí a navíc je přednese s grácií bez zbytečného dunění a zahlcení zbytku pásma. Pokud však vypnete funkci BassUp, není to krok k horšímu – zvuk je stále příjemně vyvážený a plný. 

Klepněte pro větší obrázek

Praktická je zde certifikace odolnosti IPX5, kterou však mírně kazí méně odolný materiál na povrchu v podobě pogumování. Za cenu lehce přes dva tisíce korun dostanete zařízení, které má v této cenové hladině velmi dobrý přednes a můžete jej využít i jako powerbanku.

Anker SoundCore Boost

Cena: od 2 190 Kč

 • měniče: 2× širokopásmový + 2× pasivní
 • baterie: 5 200 mAh až 12 h přehrávání, nabíjení cca 2 h
 • připojení: Bluetooth 4.2, 1× Aux 3,5 mm, 1× napájecí konektor micro USB
 • ovládací prvky: čtveřice tlačítek + stavová dioda
 • rozměry: 204 × 72 × 69 mm
 • hmotnost: 585 gramů 
 • příslušenství: napájecí kabel

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Bluetooth reproduktor, Bluetooth

Určitě si přečtěte

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

19 Ondřej Králík

40 sex symbolů italského filmu

40 sex symbolů italského filmu

Sophia Loren, Claudia Cardinale, Laura Antonelli, Ornella Muti nebo Monica Bellucci. Největší hvězdy italského filmu poodhalují závoj své nevšední krásy.

Marek Čech

Roztříštění: oběť spiknutí nebo vlastní poznamenané mysli? Odpověď hledá thriller na Netflixu [recenze]

Roztříštění: oběť spiknutí nebo vlastní poznamenané mysli? Odpověď hledá thriller na Netflixu [recenze]

Zmizení dcery a manželky v nemocnici vede otce od rodiny k horečnatému pátrání po tom, co se s nimi stalo.

Marek Čech

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý