Apple AirPods Max přicházejí. Vydrží 20 hodin a stojí přes 16 tisíc

8. prosince 2020
TWEET SDÍLET

Tak nikoliv AirPods Studio, ale AirPods Max. Apple si na konec roku nechal ještě jedno překvapení a bez zvláštní video konference odhalil první uzavřená sluchátka této rodiny.

Jsou bezdrátová, připojují se přes Bluetooth 5 a na jedno nabití vydrží hrát i telefonovat až 20 hodin, a to včetně zapnutého aktivního potlačení hluku. Kromě ANC disponují také funkcí, která dovnitř propustní zvuk zvenčí.

Uvnitř obou mušlí najdeme dynamický 40mm měnič. Náušníky jsou pěnové a stejně jako klenba mostu potažené textilní síťovinou. Most a kostra sluchátek jsou z oceli, vnější část mušlí pak z anodizovaného hliníku. Zájemci si mohou vybrat z pěti různých barevných provedení.

Apple slibuje špičkový zvuk v celém frekvenčním rozsahu i při plné hlasitosti. Na těle najdeme rovnou devět mikrofonů. Šest slouží čistě pro ANC, jeden pro snímání hlasu, dva jsou kombinované. Na sluchátkách je jedno tlačítko měnící režimy ANC/propustnost a pak digitální korunka známá z hodinek Watch. Otáčením se mění hlasitost, jedním stiskem se spustí/zastaví přehrávání nebo přijme hovor. Dvojitým stiskem se přeskočí skladba dopředu, trojitým pak dozadu. Lze jí také vyvovat Siri.

Sluchátka nabízejí adaptivní ekvalizér upravující zvuk na míru jednotlivým uživatelům. Díky systému akcelerometrů a gyroskopu se navíc orientují v prostoru, takže se za zvukem budete moci otáčet. Film nebo hudba ale musí být ve formátu 5.1 nebo 7.1, ideálně v Dolby Atmosu.

AirPods Max dále obsahují konektor Lightning určený pro nabíjení či s volitelným adaptérem s 3,5mm jackem také na drátový poslech. Po 5 minutách v síti vydrží hrát až 1,5 hodiny. Součástí balení je kromě sluchátek a kabelu USB-C/Lightning ještě pouzdro Smart Case, jež „udržuje sluchátka v ultraúsporném režimu, ve kterém si baterie zachovává úroveň nabití“. Nejde však o plné ochranné pouzdro jako u podobných sluchátek jiných výrobců. Vypadá spíš jako podprsenka.

Srovnání AirPods
  AirPods 1 AirPods 2 AirPods Pro AirPods Max
typ pecky pecky špunty circumaurální
čip Apple W1 Apple H1 Apple H1 Apple H1
připojení Bluetooth 4.2, Lightning/USB-A Bluetooth 5, Lightning/USB-A Bluetooth 5, Lightning/USB-C Bluetooth 5, Lightning/USB-C
výdrž (hudba) 5 h (24 h s pouzdrem) 5 h (24 h s pouzdrem) 5 h (24 h s pouzdrem), 4,5 h s ANC 20 h
výdrž (hovor) 2 h (11 h s pouzdrem) 3 h (18 h s pouzdrem) 3,5 h (18 h s pouzdrem) 20 h
senzory 2 mikrofony, 2 optická čidla, 2 akcelerometry 2 mikrofony, 2 optická čidla, 2 akcelerometry 3 mikrofony, 2 optická čidla, 2 akcelerometry, tlakový senzor 9 mikrofonů, 2 optická čidla, 2 akcelerometry, gyroskop
ANC ne ne ano ano
odolnost ne ne IPX4 ne
rozměry sluchátka 40,5 × 18 × 16,5 mm 40,5 × 18 × 16,5 mm 30,9 × 24 × 21,8 mm 168,6 × 83,4 × 187,3 mm
hmotnost sluchátka 4 g 4 g 5 g 385 g
rozměry pouzdra 53,5 × 44,3 × 21,3 mm 53,5 × 44,3 × 21,3 mm 60,6 × 45,2 × 21,7 mm ?
hmotnost pouzdra 38 g 38 g 46 g 135 g

Apple AirPods Max se začnou prodávat od 15. prosince za 16 490 Kč. Při nákupu v Apple Online Storu si na můžete nechat bezplatně přidat gravírování. Nejbližší konkurence je podstatně levnější. Bose 700, Sennheiser Momentum Wireless 3 nebo Sony WH-1000XM4 stojí okolo deseti tisíc. AirPods Max jsou také výrazně těžší, oproti konkurenci o 100 gramů a víc.

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, Bluetooth, Apple

Určitě si přečtěte

Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.

30 Jaromír Puk

Jaromír Puk
True Wireless
Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Nový přehrávač Googlu trochu budí nejistotu novou podobou operačního systému, ale obavy nejsou na místě. Dostanete dostupnou garantovanou kvalitu pro bezstarostné sledování obsahu z internetu.

31 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Android TVHD přehrávačeVideo
Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Nové Xavian Stella Esclusiva jsou ambiciózní sloupky, které mají s původními jmenovci společnou jen podobu na první pohled. Tak pěkné, tak čistě hrající, tak v konečném důsledku přirozené a snadno poslouchatelné reprosoustavy za dané peníze aby jeden pohledal.

36 Daniel Březina

Daniel Březina
Reproduktory
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedený film zdarma a česky, nemusíte "pirátit". Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí. Najdete zde zástupce více žánrů, takže si určitě vyberete (a případně rozšíříte rozhled).

17 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Filmy zdarma
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

28 Jaromír Puk

Jaromír Puk
VánoceBezdrátová sluchátka