Apple bude mít vlastní sportovní kanál. Koupil práva na další atraktivní soutěž | Zdroj: Apple

Zdroj: Apple

Apple bude mít vlastní sportovní kanál. Koupil práva na další atraktivní soutěž

Oživeno 15. 6. | Sportovní ambice Apple TV+ posilují. Po americké národní baseballové soutěži si cupertinská společnost zajistila práva i pro Major League Soccer (MLS), nejvyšší kanadsko-americkou ligu ve fotbale (evropské kopané, ne americkém fotbale).

Apple TV+ bude fotbal vysílat od sezóny 2023 do 2032, takže zastihne i světový šampionát v roce 2026, který budou hostit USA, Kanada a Mexiko. Fotbal je v posledních letech v Americe na vzestupu, láká hvězdy a točí se tam čím dál více peněz. Z nově získaných práv ale budou těžit také fanoušci ve zbytku světa.

Se sledováním to ale bude trochu složitější. V rámci Apple TV+ budou k dispozici jen vybrané zápasy MLS a ligového poháru. Kdo bude mít zájem o všechny zápasy, bude si muset přes aplikaci či web Apple TV přikoupit zvláštní předplatné. V něm kromě všech zápasů první ligy a poháru budou také utkání MLS Next Pro (třetí liga tvořená rezervními týmy) a MLS Next (juniorská soutěž).


Původní článek z 9. 3. | Tahákem všech televizních předplatných jsou sportovní stanice. Na živé přenosy jsou drahá exkluzivní práva, vysílatelé jsou také velmi efektivní, pokud jde o potlačování pirátských streamů. Platit za sport se tak stalo normou. A do již tak nasyceného trhu vstoupí nový odvážlivec – Apple.

Firma na včerejší tiskovce potvrdila, že videoslužbu TV+ obohatí o sportovní koutek. První kanál ponese název Friday Night Baseball a každý pátek v něm bude vysílat dva zápasy kanadsko-americké baseballové ligy MLB včetně pořadů před a po zápasech. V obou zemích Severní Ameriky budou mít diváci dočasně v ceně i stanici MLB Big Inning, kde poběží celodenní vysílání s reprízami zápasů, zprávami, analýzami a dalším obsahem.

Samotný Friday Night Baseball ale cílí i na další trhy. Apple jej od příštího měsíce nabídne také v Austrálii, Brazílii, Británii, Japonsku, Jižní Koreji, Mexiku a Portoriku. Nová sezóna MLB startuje 7. dubna. Apple ale potvrdil, že chce baseball dostat i do dalších zemí, takže se jednou dostane také do Česka.

image.png

U nás si práva na MLB mělo O2 TV, ale ta platila jen do nedávno skončené sezóny a O2 zatím nepotvrdilo, že by si licenci prodloužilo. Přesvědčit Evropany k placení za TV+ kvůli sportu by ale zřejmě musel i něčím jiným než baseballem, který zde není tolik populární.

Určitě si přečtěte

Články odjinud