Apple právě pohřbil poslední iPod. Hudební přehrávače za 21 let přesunul jinam

10. května 2022
TWEET SDÍLET

Píše se 23. říjen 2001 a Apple představuje iPod, hudební přehrávač provázaný s jeho obchodem iTunes. Bylo to zlomový produkt, který firmu dostal opět na vrchol. Nebýt jej, asi by nikdy nevznikl iPhone a z Applu se nestal jen symbol designově vypiplaných počítačů pro grafiky a video editory.

Po 21 letech ale příběh iPodu končí. Apple dnes oznámil, že iPod Touch 7. generace přestal vyrábět a doprodá skladové zásoby. Jiné zvláštní přehrávače již nemá, neboť ostatní řady Classic, Mini, Nano a Shuffle zaříznul už dávno. Ani Touche se nedotkl řadu let, poslední generace pochází z roku 2019 a i ta již byla jen iterací modelu ze září 2012.

iPody tedy mizí, ale jejich DNA tu zůstane. Přehrávač je pořád důležitou součástí iPhonů, ale i iPadů nebo Maců. Dnes jej ostatně najdeme také v hodinkách Watch, které do jisté míry můžete považovat za nástupce Shufflu. Apple se postupně odpoutal rovněž od iTunes. Hudební obchod sice nadále provozuje, ale svět se díky Spotify naučil používat bezedný katalog hudby za předplatné, a těmto lidem šli Cupertinští naproti službou Apple Music.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple