Jan M
12. května 2022 • 12:57

Sice jsem Ipod nikdy neměl, ale je to škoda že z trhu mizí jednoúčelové hudební přehrávače. Stále používám Panasonic SL-SX420, oproti Android telefonu to má jisté výhody:
- Výdrž na baterii 3 týdny
- Jednoduché ovládání
- Narozdíl od Android telefonu se nelaguje a nešmíruje, přehrávání nevyrušují
- Není závislý na mobilních datech
Jedinou nevýhodou jsou trochu větší rozměry a to že displej je pouze číselný a neukazuje názvy skladeb

Milan2
12. května 2022 • 13:34

Dnes se běžný android telefon neseká. Osobně doma poslouchám hudbu z mobilu. Mám hudbu ve FLAC či mp3 320, sluchátkový zesilovač a trochu dobrá drátová sluchátka. Není to žádná HiFi sestava, ale už solidní poslech. Právě tyto DACy už levné DAPy vytlačí z trhu a jejich nákup moc smysl nemá. Drahé DAPy si svou existenci obhájí ještě většinou kvalitou.

Tom
11. května 2022 • 8:44

Myslím že přehrávače mají pořád na světě své místo. Telefony jsou sice dnes udělátka na všechno, ale pokud chce člověk na daný účel to nejlepší, tak telefon je pořád o kompromisech (Hi-res přehrávač > telefon, Kamera > telefon, diktafon > telefon, E-book čtečka > telefon, zrcadlovka >telefon, konzole/PC > telefon, Televize > civění do telefonu)
Jasně, v případě hudby to jde dnes řešit třeba přenosným DAC převodníkem, ale pořád lepší například běhat s nějakým drobným walkmanem v kapse, než mít někde na rameni připevněné telefonní pádlo, co se musí denně nabíjet.

RadekLaz
11. května 2022 • 8:47

Já na přehrávání hudby při běhání nebo fitku používám hodinky Garmin. Mobil s sebou vůbec neberu. V hodinkách mám offline synchronizované knihovny ze Spotify, přes BT připojený AirPody a je to.

RadekLaz
11. května 2022 • 8:51

Samozřejmě máš pravdu v tom, že specializované zařízení bude asi vždy lepší než multifunkční, ale... Člověk je tvor líný a vezme co má po ruce. Jak jsem psal výše, stejně je to s foťákem. Jak často má člověk po ruce foťák? Mobil máme u sebe skoro vždy a hlavně se dá fotka pořídit skoro okamžitě. Mobil má spousta lidí připojený na Spotify nebo další služby, takže hudba je vždy po ruce. Na přehrávač se to musí přetáhnout a je to práce navíc.

Nedos.
11. května 2022 • 9:53

No je fakt že kompakty už jsou dneska fakt zbytečný. Navrch začínají mít ve chvíli kdy člověk potřebuje zoom a podobný věci. Ale to už zase máme docela levný ultrazoomy, nebo prostě zrcadlovku, či dneska bezzrcadlovku.

Petr Maleček (dj.kure)
11. května 2022 • 13:52

Souhlasím, na seriózní poslech na cestách nepoužívám telefon, ale Fiio X5iii nebo Fiio M6 (podle toho, jestli potřebuji něco těžšího, nebo lehčího) a drátová sluchátka (ATH-M50x). Tahle kombinace mi naprosto sedí, většina telefonů mi takovou kvalitu nenabídne (nedej bože s bezdrátovými sluchátky).

RadekLaz
11. května 2022 • 6:43

iPod jsem kdysi měl a skvěle se ovládal. Měl však jeden problém a to nutnost používat iTunes. Každopádně dnes v době mobilů, chytrých hodinek a hlavně i Spotify apod. postrádá přehrávač smysl. Stejně tak mobil vytlačuje i kompakty. Mám špičku v kompaktech a použiji ho tak jednou za rok, když si vzpomenu. Jinak fotím mobilem. Proč? Protože ho mám stále u sebe. Mobil už pomalu nahrazuje i herní konzole a stolní počítače, platební karty, klíče od auta nebo od domu. Mobilem ovládám vysavač, sekačku, tepelný čerpadlo, a dá se i mnoho dalšího.

Tom
11. května 2022 • 7:06

Na WIN (s iPod Nano 2nd gen. Black) jsem pouzival Floola, ktery se jednoduse nahral do pameti a spoustel se z iPodu. Takze iTunes nebyl a neni nutnost, dany iPod totiz stale pouzivam s vydrzi baterie cca. 12-14 hodin.

uni
11. května 2022 • 7:53

Nejsem si jistý, jak mi telefon nahrazuje můj desktop s 520W zdrojem a UHD monitorem😀

RadekLaz
11. května 2022 • 8:21

Psal jsem, že začíná...... Některé mobily můžeš připojit k externímu monitoru, BT klávesnici a myši a vcelku plnohodnotně dělat kancelářskou práci. Když jsem měl Samsunga, tak jsem Dex párkrát využil. Samozřejmě výkon a hlavně grafika v mobilu ještě nemá na to aby utáhla desktopové programy a v podstatě zrcadlíš mobilní aplikace, ale jsou alespoň uzpůsobené zobrazení na monitoru.

RadekLaz
11. května 2022 • 8:24

A sám musíš vědět, že vývoj jde dopředu. Můj první PC byl s Pentiem II taktovaný na 233Mhz, tedy druhý nejnadupanější typ v té době. Dnes mám obyčejný Surface s i7 a ten je taktovaný na výkon 13x větší. A nejde jen Hz procesoru. Stejně to je s mobily.

Petr Maleček (dj.kure)
11. května 2022 • 13:49

A výhoda desktopu je tedy v tom, že žere půl kilowattu a má UHD rozlišení? :-D vždyť telefon má třeba setinovou spotřebu a UHD může mít také :-)

Tom
11. května 2022 • 20:16

Ale nikoliv ten výkon že?

Petr Maleček (dj.kure)
12. května 2022 • 10:10

A výkon konkrétně na co? Třeba A15 Bionic co do výkonu není žádné ořezávátko :-) ale tím nechci říct, že mobilní chipset, který je pasivně chlazený může plnohodnotně zastoupit desktop komponenty. Jen co do výkonu v tom nevidím problém.

Funai
11. května 2022 • 20:01

Radek, a vo všetkej svojej naivite si si nevšimol, že toto všetko sú cesty k tomu, aby bol takto ovládaný aj ČLOVEK - aby bol človek napojený na A.I. .......Presne k tomu to smeruje. Ale ateistom, ktorí sú presvedčení, že život začína zrodením sa v tele a končí smrťou tela, to v značnej časti asi ani nebude vadiť.....

Wolf9
12. května 2022 • 12:51

A věřícím to možná vadit bude, ale bude jim to stejně houby platný...

martas38
13. května 2022 • 23:31

Přehrávač - DAP rozhodně smysl nepostrádá, pokud si někdo potrpí na skutečně kvalitní zvuk. který si člověk může užít i na cestách. Samozřejmě v kombinaci s drátovými sluchátky. Spousta lidí to používá i doma jako hlavní zdroj hudby. Opravdu kvalitní IEM a DAP ovšem nestojí pár stovek, ale pár desítek tisíc.

Určitě si přečtěte

Články odjinud