Apple TV: jak jej využít v českých podmínkách (video)

23. září 2011
TWEET SDÍLET
Apple TV: jak jej využít v českých podmínkách (video)
Apple TV se u nás neprodává ani nemá podporu Apple. Přesto ji můžete přetvořit ve výkonný přehrávač s českou podporou. Ukážeme jak.

Apple TV jako Apple TV

Snad každý, kdo uvidí Apple TV na vlastní oči, je překvapen, jak miniaturní krabička to je. Udávané rozměry 98 × 98 × 23 mm nelžou. Konektory jsou jen na zadní straně a vešly se sem Ethernet, HDMI, optický digitální zvuk, napájení a microUSB pro případné servisní připojení k počítači. Není tu tedy nic analogového, což současně znamená, že uvnitř to bude jednodušší a s menší spotřebou.

Klepněte pro větší obrázek

K malé černé krabičce dostanete i miniaturní hliníkové dálkové ovládání, kde je jen směrový kříž s potvrzovacím tlačítkem a dvě tlačítka Menu a play/pause. Bohužel nic víc, naštěstí nic míň. Ovládání je z jediného kusu hliníku a ve volné chvíli můžete přemýšlet, jak ho vlastně dokázali vyrobit.

Klepněte pro větší obrázek

Jak je vlastní produktům Apple, instalace je značně jednoduchá. Stačí připojit kabely a zapnout televizor. Pokud připojíte Ethernet, použije se Ethernet, jinak se automaticky zapne bezdrátová síť a vyberete si přístupový bod.

Protože u nás není Apple TV podporované, nemůžete nastavit češtinu ani Českou republiku jako stát (oživeno: Díky spuštění iTunes Store už Českou republiku nastavíte, ale filmy či seriály neuvidíte). Současně vám bude k ničemu české Apple ID, které využíváte pro nákup aplikací na iPhonu nebo iPadu.

Pokud si zařídíte americké Apple ID a nakrmíte jej americkými dárkovými poukazy do iTunes, budete moci nakupovat TV seriály a půjčovat filmy, zpřístupní se vám i klient pro Netflix. V evropských Apple ID neuvidíte seriály, u německého účtu budou navíc filmy dabované. Používat u nás americké Apple ID možné je, celá řada lidí to spokojeně činí, nicméně je to proti pravidlům Apple.

Klepněte pro větší obrázek

Apple TV bez placení nemá moc cest, jak na něm přehrávat video. Podporuje YouTube a Vimeo, pohodlně se dostanete k podcastům a připojíte se k počítači s iTunes přes Home sharing. Home Sharing znamená, že nestačí na NAS serveru rozjet iTunes server, musí opravdu běžet počítač s iTunes.

Nejvíc samozřejmě bude lákat AirPlay, který u iPadu 2 a iPhonu 4S s novým systémem iOS 5 bude znamenat bezdrátový přenos obrazu ze všech aplikací. U iPhone 4 přenese AirPlay zvuk a video jen v podporovaných aplikacích. Tedy přehráváte si video v iPod aplikaci a můžete ho poslat na Apple TV, už ale video nepošlete třeba z aplikace OPlayer přehrávající DivX, nebo nepřenesete obraz ze hry.

Při rozcházení AirPlay se navíc můžete setkat se situací, kdy se nenabídne přenos obrazu, ale jen zvuku. Pak doporučuji nastavit na WiFi routeru jen režim 802.11n případně připojit Apple TV přes drátovou síť. Apple TV si poradí s 2,4 i 5GHz sítí, iPhone 4 jen s 2,4 GHz a iPhone 3GS či starší iPod Touch nemá podporu 802.11n. Když tedy něco nebude hned fungovat, budete muset trochu laborovat.

Pokud nechcete na nic sahat a nic platit, je Apple TV dobré jako bezdrátový HDMI kabel. Z počítače s iTunes pustíte cokoli na Apple TV přes AirPlay, fotky z telefonu pohodlně pustíte na televizoru, v autobusu rozkoukaný podcast doma rychle pošlete na televizor. Stačí ale málo a odemknete plný potenciál Apple TV.

Témata článku: Domácí kino, Video, HD přehrávače, Apple

Určitě si přečtěte

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

37 Jaromír Puk

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

28 Marek Čech, Vojtěch Malý

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

43 Marek Čech

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

6 Jakub Michlovský

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

33 Jaromír Puk

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

Levná přenosná sluchátka s kabelem nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od 200 Kč do 1100 Kč.

11 Jaromír Puk

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

13 Marek Čech