Apple TV+ pomalu míří na Android TV. Rozšiřování je však pomalé

19. února 2021
TWEET SDÍLET

Od loňského podzimu lze Apple TV+ sledovat na vybraných televizorech od Sony, které používají Android TV. Google včera potvrdil, že Apple TV+ je již dostupný na novém Chromecastu (Play Store) a následovat budou televizory od TCL. Ostatní zařízení s tímto operačním systémem se dočkají v následujících měsících.

Na APKMirroru je ke stažení instalační balíček extrahovaný z již podporovaných zařízení, avšak mimo ně nejspíš nefunguje. Dokládá to diskuze na původním webu, ale také naše zkušenosti. Aplikaci jsem nainstaloval na Shield TV od Nvidie, avšak video se nespustí.

Osobně mi nefungovala ani knihovna s nakoupenými tituly přes iTunes. Nastavení, vyhledávání či procházení katalogem je ovšem funkční. Defektní přehrávač pravděpodobně souvisí s ochranou DRM, takže aplikace nepřijímá klíče na oficiálně nepodporovaných zařízeních.

Diváci lačnící po filmech a seriálech z produkce Applu si tak budou muset ještě počkat, případně video sledovat na jiných platformách. TV+ funguje na zařízeních od Applu; Smart TV od Samsungu, LG, Sony a Vizia či herních konzolích Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 a PlayStation 5.

Kdo si koupí nové zařízení od Applu, dostane Apple TV+ na rok zdarma. Předplatné pak běžně stojí 139 Kč měsíčně, případně 285 Kč měsíčně coby součást balíčku Apple One. V něm jsou navíc také služby Music, Arcade a 50GB iCloud.

Témata článku: Filmy a seriály, Android TV, Apple TV+, Apple, Google TV, Google, Televize s Android TV na Heureka.cz