Apple uvede třetí generaci AirPods a Music Hi-Fi pro audiofily ještě tento měsíc

14. května 2021
TWEET SDÍLET

Tento měsíc se dle spekulací možná dočkáme „tichého“ představení jednoho produktu a jedné nové služby od Applu. Obě novinky mají jedno společné – hudbu.

Dle neoficiálních informací Luka Mianiho se 18. května dočkáme pouze tiskové zprávy a doplnění obchodu Applu, takže žádná velká prezentace jako u jiných produktů a služeb. Apple takto často postupuje u menších novinek.

Dočkat bychom se měli třetí generace bezdrátových sluchátek AirPods (klasické modely, nikoli Pro s odstraněním okolního šumu). Lze očekávat, že budou podporovat nový kvalitnější zvukový kodek pro audiofily a nabídnou také delší výdrž na baterii.

Zároveň k tomu uvede novou služby pro milovníky kvalitního zvukového záznamu – „Hi-Fi Apple Music“, tedy obdobu třeba Tidalu, ale pohodlně v rámci aplikace Hudba. V současnosti Apple používá pro písničky kodek AAC a 256kbitový datový tok. V případě nové služby lze očekávat bezztrátový formát s vysokým datovým tokem, který ale bude dostupný asi jen u vybrané hudby, kterou má Apple v takové kvalitě na serverech.

Je otázkou, jak na tom bude kompatibilita se současnými zařízeními od Applu, které mají čipy Apple H1. Tedy jestli u nich bude možný nějaký upgrade s podporou nového kodeku.

Apple AirPods Max

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Apple, Sluchátka na Heureka.cz