AQ Labrador 39: nové regálové Hi-Fi reprobedny od českého výrobce

27. června 2021
TWEET SDÍLET

Společnost AQ, výrobce kvalitních českých Hi-Fi reprosoustav, představil nový regálový model AQ Labrador 39. Ten se pyšní zcela přepracovanou lichoběžníkovou konstrukcí zvyšující tuhost korpusu i jeho odolnost proti vzniku stojatého vlnění uvnitř kabinetu. Výrobce slibuj "precizní projev napříč frekvenčním rozsahem 45 Hz – 30 kHz s tolerancí +/- 3dB, který jim zprostředkují špičkové dánské měniče a ručně pájená výhybka".

Klepněte pro větší obrázek

AQ Labrador 39 mají snadno plnit roli hlavních reprosoustav v menších poslechových prostorách (díky pevnému a solidnímu basu), ale samozřejmě bez problému splní roli luxusních efektových reprosoustav pro velká domácí kina.

Moderní vzezření reprosoustav jim má zajisti horizontální dýhování a transparentní matný lak. Příjemným detailem je magnetické uchycení síťky, díky kterému si po jejím sejmutí reprosoustavy zachovávají ničím nerušený elegantní vzhled.

Design, který potěší zrak i sluch

Inovovaná konstrukce využívající lichoběžníkové geometrie nejen dobře vypadá, ale přináší posun i ve zvukové prezentaci. Na rozdíl od minulé generace, která v méně exponovaných částech využívala dřevotřísky, se AQ Labrador 39 vyrábí kompletně z tuhé 19mm MDF, která je navíc dýhovaná z obou stran. Vnitřní zatlumení pak zajišťuje kombinace molitanových panelů a akustického rouna. Reprosoustava tak del AQ má nabídnout nejen více detailů, ale také mohutnější kontrolovaný bas, který byl v minulosti vyhrazen modelům řady Pontos.

Klepněte pro větší obrázek

Praktickým detailem je vyústění bassreflexového rezonátoru na čelní straně, který eliminuje problémy s optimálním ustavením reprosoustav a magnetické uchycení ochranných sítěk. 

České řemeslo a věhlasné dánské měniče

Všechny reprosoustavy společnosti AQ jsou vyráběny přímo v České republice a nejinak je tomu v případě poslední novinky. Výrobce slibuje špičkové zpracování, ruční pájení vnitřní kabeláže i výhybky bez použití kompromisních plošných spojů. Dle AQ tak nehrozí degradace interních konektorů, které zde zcela absentují, ani omezení kvality přednesu v důsledku nedostačujícího průřezu signálových cest na výhybce. 

O zvuk samotný se starají elektroakustické měniče dánské výroby. "Pevný a konkrétní bas i příkladně čitelné střední pásmo" má zajisti reproduktor Scan-Speak s litým košem. Jeho 5“ membrána je tvořena kompozitem skelných vláken a tlumicím nátěrem. Na pozici výškového měniče se pak usadila 1“ textilní kalota Vifa s cívkou chlazenou ferrofluidem, která dle AQ "bez problémů reprodukuje i ty nejjemnější nuance oblíbených skladeb".

Nové reprosoustavy AQ Labrador 39 mají oficiální cenu 19 990 Kč a prodávají se v provedení s přírodní ořechovou dýhou a dýhou z černě mořeného jasanu.

Zdroj: TS, www.aq.czwww.hifi-audio.cz

Témata článku: Hi-Fi, Reproduktory, AQ, Hi-Fi systémy na Heureka.cz