AQ M25: skvělé aktivní české repro v nové generaci nabídnou lepší zvuk, ale také Bluetooth s aptX LL

5. května 2021
TWEET SDÍLET

Malé aktivní multimediální reprobedny vyrábí česká firma AQ už dlouhá léta. Vzhledem k tomu, že mají poctovou ozvučnici i kvalitní měniče, tak dlouhá léta patří k našim redakčním favoritům – testovali jsme postupně modely AQ M21, AQ M22, AQ M23 i AQ M24.

Analog, USB i bezdrát

Potěší zejména ty, kteří chtějí kvalitní, vyrovnaný, čistý a rychlý zvuk a přirozený přednes hudby, filmů i mluveného slova. Nyní přichází s novou generací, které nese označení AQ M25.

Klepněte pro větší obrázek

Nové multimediální reprosoustavy AQ M25 je prvním z produktů využívajících digitální zesilovač s výkonem 2 x 30 W a rozšířené možnosti připojení. Kromě jednoho klasického analogového stereovstupu je k dispozici také USB-B pro přímé připojení PC či notebooku a využití vestavěného vestavěný D/A převodníku.

Klepněte pro větší obrázek

A samozřejmě nesmí chybět ani možnost bezdrátového přenosu zvuku přes Bluetooth s kodeky AAC, aptX, hráče počítačových her potěší aptX Low Latency.

Tradiční konstrukce pro plnohodnotný poslech

Nové reprosoustavy nabízí klasické párové řešení s dvoupásmovým uspořádáním měničů. Posluchačům tak poskytnou čistý a přesný projev, ale také solidní prezentaci stereofonního prostoru. 1“ textilní kalota obsadila pozici výškového měniče, o přesné basy a skvěle čitelné střední pásmo se pak stará 5“ reproduktor s polypropylenovou membránou, vyráběný na zakázku přímo pro AQ. Sladění jednotlivých pásem zajišťuje výhybka ručně pájená technologií součástka na součástku. Výrobce udává frekvenční rozsah seriózně – 53 Hz až 40 kHz (± 4dB). 

Klepněte pro větší obrázek

Obecně za redakci můžeme říct, že řada M2x tradičně svým přednesem neuspokojí pouze začínající fanoušky věrného poslechu, ale také náročnější posluchače. Dá se využít jak pro ozvučení PC, tak v menších místnostech pro běžný poslech hudby, či sledování filmů.

Reprosoustavy AQ M25 mají oficiální cenu 6 499 Kč, vyrábí se ve dvou variantách, ořech a černá. Prodávají se například přímo na stránkách výrobce www.aq.cz.

Zdroj: TS, AQ

]: Object reference not set to an instance of an object.-->

Témata článku: Reproduktory, Bluetooth reproduktor, aptX, AQ, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz