5
Fotogalerie

AQ Ultima mají být unikátní česko-slovenské aktivní High-End reprosoustavy. Cena bude 2 miliony korun

V rámci AQ Show 2023 představila česká společnost Aqustique Quality unikátní novinku. Novinka se pyšní unikátním hybridním zesilovačem kombinujícím elektronkové a digitální zesílení. Reprosoustavy budou vážit 300kg.

AQ Ultima_hero.jpg

AQ Ultima dle výrobce představují vrchol aktuálního poznání v oblasti akustiky i práce s elektronikou. Mají snoubit špičkové řemeslné zpracování, zkušenosti a technologie AQ, které jsou věrným fanouškům značky dobře známé s jedinečnými konstrukčními principy Jána Gbúra. Ten se proslavil především řadou aktivních reprosoustav Acon. 

AQ Ultima launch_amp.jpg

Mám obrovskou radost, že se nám s Jánem podařilo přivést k životu reprosoustavy, které dalece převyšují cokoli, co jsme dosud vyrobili. Věřím, že AQ Ultima nadchnou i ty nejnáročnější milovníky hudby a špičkové techniky,“ říká spoluzakladatel a šéfkonstruktér AQ Vladimír Sapara.

AQ Ultima launch.jpg

S pány z AQ se přátelím už roky a velmi mě těší, že se právě oni ujali mé koncepce vycházející ze zkušeností se značkou Acon,“ dodává Ján Gbúr. „Už teď vidím, že s pomocí Laďových zkušeností je možné posunout tyto reprosoustavy ještě dál a věřím, že v jejich rozvoji budou úspěšně pokračovat.“ 

Zvuk nabitý detaily a dynamikou

Reprosoustava AQ Ultima má představovat to nejlepší z dílny tradičního moravského výrobce. Má spojit přednosti „delikátnosti a přirozenosti analogového elektronkového zvuku s neotřesitelností moderního 500W zesilovače třídy D pro basovou sekci“. Měniče výškové sekce mají moderní eliptickou konstrukcí a středobas patří mezi ty nejrychlejší a nejpřesnější v historii audia. Posluchače tak dle AQ čeká „záplava detailů i nekompromisní dynamika“. Integrovaná aktivní výhybka má zajistit dokonalé sladění jednotlivých pásem i jejich fáze. 

AQ Ultima launch2.jpg

Novinka využívá všech známých technologií AQ, které posouvá na ještě vyšší úroveň. Těšit se tak lze z zatlumení kombinací akustické pěny a rouna, ze značkové kabeláže Audioquest uvnitř kabinetů i velmi bohatého systému BDS (ball damping system), který pohlcuje nežádoucí vibrace korpusu. Eliminace paralelních rovnoběžných stěn, která se osvědčila jak u dostupných AQ Labrador 39, tak u elegantních AQ Canto z ohýbané bukové skořepiny, samozřejmě nechybí.


Nejoblíbenější sloupové repro AQ

Acoustique Quality Labrador 26 Mk III
Acoustique Quality Labrador 26 Mk III
nabízí 4 obchody za ceny od 38 990 Kč
Porovnat ceny
Acoustique Quality Tango 98
Acoustique Quality Tango 98
nabízí 7 obchodů za ceny od 7 990 Kč
Porovnat ceny
Acoustique Quality Wega 55 MK III
Acoustique Quality Wega 55 MK III
nabízí 8 obchodů za ceny od 24 990 Kč
Porovnat ceny
Acoustique Quality Wega 55
Acoustique Quality Wega 55
nabízí 1 obchod za ceny od 8 990 Kč
Porovnat ceny
Acoustique Quality Pontos 6
Acoustique Quality Pontos 6
nabízí 8 obchodů za ceny od 59 990 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené sloupové repro AQ


Ti, kteří se rozhodnou dopřát si avantgardní nekompromisní reprosoustavy AQ Ultima se dle výrobce dočkají jen „naprosto čisté reprodukce nabité ničím neomezovaným přívalem hudební energie“. Pro maximální přesnost stereoskopického obrazu navíc konstruktéři zakřivili čelní stěnu reprosoustav tak, aby se v místě poslechu protínaly osy jednotlivých měničů. 

AQ Ultima bottom.jpg

Úctyhodné rozměry korpusu poskytují měničům optimální prostor pro naplnění jejich potenciálu, zakřivení čela zajišťuje prezentaci prostoru nahrávky a oblouky ramen reprosoustavy se umně vyhýbají sebemenšímu riziku vzniku stojatého vlnění. Samozřejmostí jsou pak prémiové materiály. Celý korpus přitom pokrývá luxusní dýha z makasarského ebenu, který patří mezi nejtvrdší dřeviny na světě. Jeho nezaměnitelná kresba a výraz přitom dodá jakémukoli interiéru punc avantgardního přepychu. Pověstnou tečkou za impozantním zjevem AQ Ultima pak tvoří výrazné elektronky vystupující z těla zesilovače pokrytého 24kt zlatem. 

Cena a dostupnost

První páry AQ Ultima jsou ke slyšení přímo v centrále společnosti AQ v obci Červenka. Pokud o ně máte zájem, tak je můžete mít za 2 000 000 Kč.

Zdroj: AQ

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud