24
Fotogalerie

Dva nové prémiové soundbary Sony doplní bezdrátový audiosystém pro Dolby Atmos

Japonská Sony představila zbrusu novou řadu domácích audio produktů BRAVIA Theatre a stejně jako u nových televizorů pro rok 2024 vše doprovází sloganem „Kino příchází domů“ (Cinema is coming home). 

Sjednocením televizorů BRAVIA, soundbarů BRAVIA Theatre a dalších technologií pro domácí ozvučení pod jednu značku chce společnost Sony dle svých slov nabídnout divákovi „dokonalý filmový zážitek v podobě oslnivé kvality obrazu a působivého zvuku tak, jak to zamýšleli tvůrci filmů“. Cestou k tomu je nejen sladění názvu, ale i shodné funkce a design televizorů a ozvučení domácího audia. Volba kombinace je samozřejmě už na člověku samotném. 

Řada audio produktů 2024 BRAVIA Theatre zahrnuje dva nové soundbary BRAVIA Theatre Bar 9, BRAVIA Theatre Bar 8, systém bezdrátových reproduktorů BRAVIA Theatre Quad a bezdrátový reproduktor za krk BRAVIA Theatre U.

360SSM.jpg 
360 Spatial Sound Mapping vytváří virtuální reproduktory v místech, kde nejsou žádné skutečné fyzické reproduktory

Tato čtveřice staví na několika technologiích a funkcích. První je 360 Spatial Sound Mapping. Ta vytváří několik virtuálních reproduktorů v místech, kde nejsou žádné skutečné fyzické reproduktory, například nahoře nebo po stranách. To umožňuje získat prostorový zvuk z různých směrů a napodobuje zážitek z kina, aniž by bylo třeba instalovat fyzické reproduktory na strop nebo stěny. Druhou funkcí je optimalizace zvukového pole (Sound Field Optimization) – ta automaticky upravuje a ladí jednotlivé reproduktory dle uspořádání místnosti.

Třetí funkcí je Acoustic Center Sync. Ta se stará, aby zvuk přesně odpovídal dění na obrazovce. Tím se spojí zvuk reproduktorů televizoru a soundbaru. Výsledkem má být zážitek jako v kině, kdy se zdá, že zvuk vychází přímo z obrazovky televizoru. A poslední je Voice Zoom 3. Funkce detekuje lidský dialog pomocí AI algoritmu a průběžně upravuje i méně výrazné dialogy tak, aby zněly hlasitě a zřetelně.  

BRAVIA Theatre Bar 9

A9000_EC.jpg

Tento prémiový 7.0.2 kanálový soundbar je osazen celkem třinácti měniči a zvuk se stará třinácti kanálový digitální zesilovač S-Master HX. Podporuje formáty Dolby Atmos, DTS:X, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, samozřejmě nechybí certifikace IMAX Enhanced. Bezdrátové Bluetooth 5.2 s kodeky LDAC, AAC a SBC doplňuje Wi-Fi s možností přímého streamování hudby přes Spotify Connect, či AirPlay. 

Měniče.jpg

Pro připojení zde jsou k dispozici dva HDMI konektory, nechybí HDMI eARC výstup do TV, podporovány jsou HDR formáty Dolby Vision, HDR10 a HLG. Kromě rozšíření o další bezdrátové reproduktory je zde S-Center výstup pro přímé propojení s TV. 

BRAVIA Theatre Bar 8

A8000_skelton_White_Back-Large.jpg

Tento 5.0.2 kanálový soundbar bude osazen celkem jedenácti měniči. Podporuje formáty Dolby Atmos, DTS:X, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, ani zde nechybí certifikace IMAX Enhanced. Bezdrátový poslech hudby zajistí Wi-Fi s možností přímého streamování hudby přes Spotify Connect, či AirPlay, nebo Bluetooth 5.2 s kodeky LDAC, AAC a SBC. Možnosti propojení jsou shodné s vyšší řadou 9.

BRAVIA Theatre Quad

Quad_hero-Large.jpg

Sada bezdrátových repro Quad je přímým nástupcem výborných Dolby Atmos reproduktorů Sony HT-A9 (náš test zde). Jedná se o čtyři bezdrátové reprosoustavy v konfiguraci 4.0.4. Soustavy jsou vždy osazené čtveřicí měničů, přičemž samozřejmě vždy jeden měnič se stará o horní 3D kanál Dolby Atmos. Integrované mikrofony mapují a kalibrují zvuk dle místnosti a nastaví jej. Celkový výkon systému Sony udává 504 W. 

Malý řídicí box nabídne dva HDMI konektory, systém podporuje formáty Dolby Atmos, DTS:X, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, ani zde nechybí certifikace IMAX Enhanced. I zde máte Wi-Fi s možností přímého streamování hudby přes Spotify Connect, či AirPlay, nebo Bluetooth 5.2 s kodeky LDAC, AAC a SBC. 

BRAVIA Theatre U

HT-AN7_360SS-Large.jpg

Poslední novinkou je reproduktor na krk. Ten nabídne pohlcující zážitek z filmu při vysoké hlasitosti, aniž byste museli hledět na své okolí. Podporuje Dolby Atmos a 360 Spatial Sound. Osazen je dvojící měničů, vestavěná baterie slibuje 12 hodin poslechu na jedno nabití. O bezdrátové připojení k TV, či k tabletu se stará Bluetooth 5.2 s kodeky LDAC, AAC a SBC. Při hraní her lze využít kabel, tím se zajistí minimální zpoždění zvuku. Vestavěný mikrofon lez využít nejen pro telefonní hovory, ale také například při videohovory přes počítač. 

Podobně jako už prodávané soundbary může zájemce i ty nové doplnit o bezdrátový aktivní subwoofery SA-SW5 nebo SA-SW3, či bezdrátové zadní efektové repro SA-RS5. 

Ceny novinek zatím nejsou známé. 

Zdroj: Sony

Určitě si přečtěte

Články odjinud