Epický trailer na Gladiátora 2 je tady. Oscarová jednička už nyní vypadá jako chudý příbuzný

Epický trailer na Gladiátora 2 je tady. Oscarová jednička už nyní vypadá jako chudý příbuzný

Oficiální trailer na jeden z nejočekávanějších filmů roku je tady.  A dává velmi jasnou představu jak dlouho očekávané pokračování Gladiátor II režiséra Ridleyho Scotta bude vypadat. Vše bude větší, epičtější a velkolepější. Dočkáme se zaplaveného Kolosea, ale také zápasu s nosorožcem. Už nyní působí původní Gladiátor jako chudý příbuzný. 

Historický epos se odehrává více než 20 let od událostí původního filmu s Russellem Crowem z roku 2000. Lucius nyní žije v severoafrickém regionu Numidie, kam ho jako dítě poslala jeho matka, aby se nacházel mimo dosah zkorumpované Římské říše. Lucius je synem Lucilly (Connie Nielsen) a synovcem Commoda, synovce Commoda, prohnaného syna římského vůdce Marka Aurelia, který zavraždil svého otce a zmocnil se trůnu (hrál ho Joaquin Phoenix).

Osud ale přivádí Lucia zpět do Říma jako gladiátora, když vojska vedená generálem Markem Acaciem (Pedro Pascal) vtrhnou do jeho domova v Numidii a nakonec ho zajmou. Dvojici doplní Denzel Washington jako Macrinus, bohatý obchodník, který si vydržuje svoje gladiátory. A ten s pomocí Luciuse chce ovládnout Řím. 

gladiator_ii_xlg.jpg

Otázkou je, jak moc a zda vůbec se bude „dvojka“ držet historických faktů. Macrinus je totiž reálná historická postava. Původem byl Maur a stal se prvním římským císařem, který nebyl nejdříve senátorem. Vládl v letech 217 a 218. 

Film Gladiator 2 režíruje, jak jsme již zmínili, opět Ridley Scott. Scénář napsal David Scarpa (Poslední pevnost, Den, kdy se zastavila Země, Napoleon), za kamerou stál Dariusz Wolski (točil čtyři díly Pirátů z Karibiku, filmy Marťan, Prometeus, či Napoleon), hudbu dostal na starost Harry Gregson-Williams (k prvnímu filmu složila hudbu dvojice Hans Zimmer a Lisa Gerrard).

První Gladiátor byl nominován na dvanáct Oscarů, získal jich na konec pět. Při rozpočtu 103 miliónů v kinech utržil 465 miliónů USD. Druhý Gladiátor, který bude mít premiéru 14. listopadu, má odhadovaný rozpočet 250 až 310 miliónů dolarů. Otázkou je, zda sázka na „vše větší, epičtější a draží“ bude fungovat, neboť až na výjimky vydělávají v posledních letech spíše levnější filmy – ty extrémně drahé diváky tolik netáhnou a prodělávají.

Určitě si přečtěte

Články odjinud