Již 46 % domácností má jako hlavní způsob příjmu televizního vysílání to kabelové nebo internetové. Podíl pozemního vysílání klesl na 13 %, satelit oslabil na 13 %. Vyplývá to z průzkumu Asociace televizních organizací a agentury Nielsen zaměřené na rok 2024.
Diváci upřednostňují více kanálů a vyšší interaktivitu kabelovek nebo internetových televizí oproti DVB-T2. Podle stejného průzkumu totiž 11 % z celkové sledovanosti patří odloženému/zpětnému vysílání. Lidé tak nesledují pořady naživo podle programu, ale pustí si je, až na ně mají čas.
V 87 % českých domácností je alespoň jeden televizor. Podle ATO ale 4 % domácností sleduje televizní pořady výhradně na PC, tabletu nebo mobilu. To je zajímavé hlavně s ohledem na chystanou novelu zákona, která těmto domácnostem zruší výjimku v neplacení koncesionářských poplatků. Jakmile projde, nebude už třeba mít televizor nebo set-top box schopný příjmu televize, ale postačí jakékoliv chytré zařízení s obrazovkou a připojením k internetu.

Podle průzkumu loni Češi starší 15 let strávili u televize v průměru 3,5 hodiny denně. Nejsledovanější pořadem bylo finále mistrovství světa v hokeji. Zápas mezi Českem a Švýcarskem sledovalo 3,5 milionu lidí na televizorech a dalších 250 tisíc na počítačích, tabletech a mobilech.