6
Fotogalerie

Laserový High-End projektor BenQ W5800 poskytne 4K rozlišení, vysoký jas a velmi přesné barvy

BenQ začal prodávat svůj nejnovější projektor řady CinePrime, model W5800. Svými High-End vlastnostmi míří na náročné milovníky filmů a všechny kteří chtějí mít doma co nejlepší a největší obraz. 

Nový laserový projektor DLP má skutečné fyzické rozlišením UHD 4K (3840×2160 bodů) a díly laserovému zdroji světla nabízí světelný tok 2 600 ANSI lumenů, přičemž dle společnost BenQ se jedná o první laserový projektor na světě s tímto jasem. Dokáže tak promítat obraz s úhlopříčkou až 200 palců. Instalaci usnadňuje kvalitní skleněný objektiv projektoru, který má motorizovaný 1,6x zoom, umožňuje také posun ±50% vertikálně a ±21% horizontálně.

1.JPG

Samotný obraz 100% pokrývá barevný prostor DCI/P3, přičemž už z výroby je kalibrovaný a má dE menší než 2, pokud přepnete na barevný prostor Rec.709, tak zde výrobce slibuje barevnou odchylku dE pod 1. Projektor podporuje HDR formáty HDR10 a HDR10+, přičemž patřičný dynamický rozsah mají zajistit technologie BenQ HDR-PRO: Local Contrast Enhancer a Dynamic Black, které se starají o dvoufázové mapování tónů pro „dokonalé detaily v tmavých i světlých oblastech“.

Divák má na výběr z mnoha obrazových režimů, nechybí Filmmaker mode, Filmmaker mode HDR, nebo profily ISF noc a ISF den. HDMI 2.0b vstupy jsou zde dva, podobně jako USB konektory. Nechybí ani síťový konektor RJ-45.

Laserový High-End projektor BenQ W5800 má vynikající parametry, ale samozřejmě cena tomu odpovídá, v ČR má přesahovat částku 140 000 Kč. 

Zdroj: BenQ

Určitě si přečtěte

Články odjinud