Sony SRS-XB13:   Konektivitu zde zajišťuje Bluetooth 4.2 a kodeky AAC a SBC. Nechybí možnost propojení dvou reproduktorů a možnost stereoreprodukce, vybrat si můžete z několika barev.

Sony SRS-XB13:  Konektivitu zde zajišťuje Bluetooth 4.2 a kodeky AAC a SBC. Nechybí možnost propojení dvou reproduktorů a možnost stereoreprodukce, vybrat si můžete z několika barev.

 Sony SRS-XB13:  Sony SRS-XB12 potěší nejen dobrý zvukem, ale i vynikající výdrží – 16 hodin. K tomu přidejte odolné tělo, které zvládá jak ponoření do vody, tak válení v písku (má certifikaci IP67). 

Sony SRS-XB13: Sony SRS-XB12 potěší nejen dobrý zvukem, ale i vynikající výdrží – 16 hodin. K tomu přidejte odolné tělo, které zvládá jak ponoření do vody, tak válení v písku (má certifikaci IP67). 

 Sencor Sirius SSS 6400N:  Konstrukce reproduktoru jej dovoluje provozovat naležato, ale klidně může i stát. Repráčku je to jedno. Odolné válcovité tělo v sobě skrývá dva aktivní měniče, jsou umístěné na protilehlých stranách, a tak společně pokryjí 360° prostor, po stranách jsou dva pasivní zářiče, které se starají o basy.

Sencor Sirius SSS 6400N: Konstrukce reproduktoru jej dovoluje provozovat naležato, ale klidně může i stát. Repráčku je to jedno. Odolné válcovité tělo v sobě skrývá dva aktivní měniče, jsou umístěné na protilehlých stranách, a tak společně pokryjí 360° prostor, po stranách jsou dva pasivní zářiče, které se starají o basy.

 Sencor Sirius SSS 6400N:   Vysoký výkon (výrobce udává 30 W) a silný zvuk je ale vykoupen nižší výdrží. Výrobce udává 7 hodin, počítejte spíše s 5 až 6 hodinami, hudební víkend bez nabíječky zkrátka Sencor nezvládne.

Sencor Sirius SSS 6400N:  Vysoký výkon (výrobce udává 30 W) a silný zvuk je ale vykoupen nižší výdrží. Výrobce udává 7 hodin, počítejte spíše s 5 až 6 hodinami, hudební víkend bez nabíječky zkrátka Sencor nezvládne.

 JBL Clip 4:  Malý a velmi odolný reproduktor má plochý, kulatý, praktický design s karabinou pro bezpečné připnutí na batoh či tašku.  Udávaný výkon je 5 W, vydrží hrát 10 hodin, nechybí ani mikrofon po telefonní hovory. Pokud chcete, můžete dva reproduktory spárovat a získáte rovnou stereo.

JBL Clip 4: Malý a velmi odolný reproduktor má plochý, kulatý, praktický design s karabinou pro bezpečné připnutí na batoh či tašku.  Udávaný výkon je 5 W, vydrží hrát 10 hodin, nechybí ani mikrofon po telefonní hovory. Pokud chcete, můžete dva reproduktory spárovat a získáte rovnou stereo.

 JBL Clip 4:   Přidává voděodolnou úpravu podle IPX67, takže zvládne ponoření do vody ponořit dokonce na 30 minut do hloubky jednoho metru. Vybrat si můžete z mnoha barevných provedení.

JBL Clip 4:  Přidává voděodolnou úpravu podle IPX67, takže zvládne ponoření do vody ponořit dokonce na 30 minut do hloubky jednoho metru. Vybrat si můžete z mnoha barevných provedení.

 Ikea Vappeby: Velmi povedený reproduktor s překvapivě dobrým zvukem, navíc poslouží i jako přenosná lampička. Potěší, že se počítá také s využitím venku, odolnost dle IP65  zajišťuje ochranu proti dešti i prachu. Lapa tedy posvítí i zahraje, a to kdekoliv.

Ikea Vappeby: Velmi povedený reproduktor s překvapivě dobrým zvukem, navíc poslouží i jako přenosná lampička. Potěší, že se počítá také s využitím venku, odolnost dle IP65 zajišťuje ochranu proti dešti i prachu. Lapa tedy posvítí i zahraje, a to kdekoliv.

 Ikea Vappeby:  USB-C konektor lze využít nejen pro nabití baterie, ale počítá se i s normálním poslechem doma a stabilním umístěním, a tak je konektor nenápadně skrytý ve stojanu, na spodní straně stojanu je pro kabel patřičný výřez. V balení najdete solidní USB-C kabel s délkou 1,5 m. 

Ikea Vappeby: USB-C konektor lze využít nejen pro nabití baterie, ale počítá se i s normálním poslechem doma a stabilním umístěním, a tak je konektor nenápadně skrytý ve stojanu, na spodní straně stojanu je pro kabel patřičný výřez. V balení najdete solidní USB-C kabel s délkou 1,5 m. 

 Ikea Vappeby:  Zvukově jde o malé překvapení – díky akustické čočce se šíří všesměrově, solidní hmotnost a konstrukce zase pomáhá s překvapivě solidními a hutnými basy. Vestavěná baterie s kapacitou 2x 3300 mAh zaručí při běžné hlasitosti až   13 hodin reprodukce.

Ikea Vappeby: Zvukově jde o malé překvapení – díky akustické čočce se šíří všesměrově, solidní hmotnost a konstrukce zase pomáhá s překvapivě solidními a hutnými basy. Vestavěná baterie s kapacitou 2x 3300 mAh zaručí při běžné hlasitosti až 13 hodin reprodukce.

 Anker Soundcore Flare 2:  možná vypadá jen jako domácí designový Bluetooth reproduktor s hezkými světelnými efekty, ale skrývá se v něm daleko více. Přes decentní „domácí“ vzhled to není žádné ořezávátko. 

Anker Soundcore Flare 2: možná vypadá jen jako domácí designový Bluetooth reproduktor s hezkými světelnými efekty, ale skrývá se v něm daleko více. Přes decentní „domácí“ vzhled to není žádné ořezávátko. 

 Anker Soundcore Flare 2:  Reproduktor má kvalitní voděodolnou konstrukci, plní IPX7 a snese klidně pád do vody. Nebo pořádné řádění na párty.

Anker Soundcore Flare 2: Reproduktor má kvalitní voděodolnou konstrukci, plní IPX7 a snese klidně pád do vody. Nebo pořádné řádění na párty.

 Anker Soundcore Flare:  Po zvukové stránce nabídne reproduktor výkon 2 × 6 W a překvapivě plný 360stupňový prostorový zvuk. O správné a pořádné basy se stará firemní technologie BassUp, kdy procesor upravuje zvuk tak, aby basy byly výrazné a čisté.

Anker Soundcore Flare: Po zvukové stránce nabídne reproduktor výkon 2 × 6 W a překvapivě plný 360stupňový prostorový zvuk. O správné a pořádné basy se stará firemní technologie BassUp, kdy procesor upravuje zvuk tak, aby basy byly výrazné a čisté.

 Sony SRS-XB23:  Zábavným, ale přitom vyrovnanější charakterem zvuku bude vyhovovat jak mladším posluchačům, tak těm, co chtějí něco normálního na poslech. Výdrž na jedno nabití je přes menší rozměry vynikajících 12 hodin.

Sony SRS-XB23: Zábavným, ale přitom vyrovnanější charakterem zvuku bude vyhovovat jak mladším posluchačům, tak těm, co chtějí něco normálního na poslech. Výdrž na jedno nabití je přes menší rozměry vynikajících 12 hodin.

 Sony SRS-XB23:  O zvuk se starají dva měniče, basy k tomu posilují pasivní zářič, takže zvuk není nijak ošizený. S funkcí Extra Bass nabídne reproduktor při malých rozměrech pevný, hluboký a vydatný bas. Díky digitálnímu zpracování nedochází k nežádoucímu zkreslení. 

Sony SRS-XB23: O zvuk se starají dva měniče, basy k tomu posilují pasivní zářič, takže zvuk není nijak ošizený. S funkcí Extra Bass nabídne reproduktor při malých rozměrech pevný, hluboký a vydatný bas. Díky digitálnímu zpracování nedochází k nežádoucímu zkreslení. 

 Buxton BBS 9900: Bude ideální pro ty, kdo chtějí fakt velký a hlasitý zvuk. Nicméně nejde už o žádného drobečka; má rozměry 31 × 14 × 14 cm a váží 2,2 kg. Naštěstí k reproduktoru dostanete pořádný popruh na rameno se solidními kovovými karabinkami, které přicvaknete ke kovovým úchytům na reproduktoru.

Buxton BBS 9900: Bude ideální pro ty, kdo chtějí fakt velký a hlasitý zvuk. Nicméně nejde už o žádného drobečka; má rozměry 31 × 14 × 14 cm a váží 2,2 kg. Naštěstí k reproduktoru dostanete pořádný popruh na rameno se solidními kovovými karabinkami, které přicvaknete ke kovovým úchytům na reproduktoru.

 Buxton BBS 9900: J e osazený hned čtyřmi měniči – dva jsou výškové a dva basové. O další posílení basů se starají ještě dva pasivní zářiče po stranách. Čistý výkon zesilovače je 50 W (2 x 20 W + 2 x 5 W), hudební je pak 80 W. Udávaný frekvenční rozsah má reproduktor 60 Hz až 20 000 Hz.

Buxton BBS 9900: Je osazený hned čtyřmi měniči – dva jsou výškové a dva basové. O další posílení basů se starají ještě dva pasivní zářiče po stranách. Čistý výkon zesilovače je 50 W (2 x 20 W + 2 x 5 W), hudební je pak 80 W. Udávaný frekvenční rozsah má reproduktor 60 Hz až 20 000 Hz.

 JBL Flip 6:  Udávaný výkon reproduktoru je 30 W, frekvenční rozsah výrobce slibuje 63 Hz až 20 000 Hz. Basy nejsou jen naznačené, jdou níže, než byste možná čekali. Proti „pětce“ hraje  Flip 6​  o poznání hlasitěji, navíc k voděodolnosti přidává utěsnění proti prach (plní IPX 67), takže reproduktor si tak můžete klidně vzít na pláž, na zahradu, či na chatu. S hmotností něco přes 0,5 kg se nepronese. Výdrž je 12 hodin, baterie se nabíjí přes USB-C. 

JBL Flip 6: Udávaný výkon reproduktoru je 30 W, frekvenční rozsah výrobce slibuje 63 Hz až 20 000 Hz. Basy nejsou jen naznačené, jdou níže, než byste možná čekali. Proti „pětce“ hraje Flip 6​ o poznání hlasitěji, navíc k voděodolnosti přidává utěsnění proti prach (plní IPX 67), takže reproduktor si tak můžete klidně vzít na pláž, na zahradu, či na chatu. S hmotností něco přes 0,5 kg se nepronese. Výdrž je 12 hodin, baterie se nabíjí přes USB-C. 

 JBL Flip 6:  Jak je pro JBL typické, dá se pořídit v několika barevných variantách, takže kromě černé nebo bílé nechybí ani jásavější a osobnější barvy. 

JBL Flip 6: Jak je pro JBL typické, dá se pořídit v několika barevných variantách, takže kromě černé nebo bílé nechybí ani jásavější a osobnější barvy. 

 Bose SoundLink Flex: Představuje naprostého univerzála, který zahraje velmi příjemně doma v kuchyni, u grilu na zahradě, ale i na stavbě domu, nebo na pláži. Kromě DSP procesoru má   totiž technologii PositionIQ, která spočívá v automatické orientaci reproduktoru v prostoru a následné optimalizaci zvuku dle podmínek.

Bose SoundLink Flex: Představuje naprostého univerzála, který zahraje velmi příjemně doma v kuchyni, u grilu na zahradě, ale i na stavbě domu, nebo na pláži. Kromě DSP procesoru má totiž technologii PositionIQ, která spočívá v automatické orientaci reproduktoru v prostoru a následné optimalizaci zvuku dle podmínek.

 Bose SoundLink Flex:  Je velmi odolný proti vodě i špíně, plní IP67, navíc průzvučná mřížka kryjící měniče je kovová. Na jedno nabití vydrží 12 hodin a nabíjí se přes USB-C. Rozměry jsou 20 cm × 9 × 5 cm, hmotnost je 600 gramů; je to zkrátka přenosný model, který nezabere moc místa. Nechybí vestavěný mikrofon pro vyřizování hovorů.

Bose SoundLink Flex: Je velmi odolný proti vodě i špíně, plní IP67, navíc průzvučná mřížka kryjící měniče je kovová. Na jedno nabití vydrží 12 hodin a nabíjí se přes USB-C. Rozměry jsou 20 cm × 9 × 5 cm, hmotnost je 600 gramů; je to zkrátka přenosný model, který nezabere moc místa. Nechybí vestavěný mikrofon pro vyřizování hovorů.

 Sony SRS XG300:  Reproduktor Sony SRS XG300 není žádný drobeček, ale zvýšená hmotnost i rozměry jsou vykoupeny opravdu dlouhou výdrží (25 hodin) a vyváženým zvukem, díky velikosti ozvučnice. Pro ozvučení party, zahradní slavnosti nebo cestování s vizí hlasitého večírku bude ideální.

Sony SRS XG300: Reproduktor Sony SRS XG300 není žádný drobeček, ale zvýšená hmotnost i rozměry jsou vykoupeny opravdu dlouhou výdrží (25 hodin) a vyváženým zvukem, díky velikosti ozvučnice. Pro ozvučení party, zahradní slavnosti nebo cestování s vizí hlasitého večírku bude ideální.

 Sony SRS XG300:  Osazení reproduktoru je poměrně velkorysé, najdeme zde dvojici basových měničů o velikosti 61 × 68 mm a dvojici výškových měničů o průměru 20 mm, vše ještě doplňuje dvojice pasivních zářičů o průměru cca 9 cm. 

Sony SRS XG300: Osazení reproduktoru je poměrně velkorysé, najdeme zde dvojici basových měničů o velikosti 61 × 68 mm a dvojici výškových měničů o průměru 20 mm, vše ještě doplňuje dvojice pasivních zářičů o průměru cca 9 cm. 

 JBL Charge 5:  Když chcete velký výkon a nevadí větší rozměry, podívejte se na JBL Charge 5. Udávaný výkon je 30 W, přesto vydrží hrát až 20 hodin. 

JBL Charge 5: Když chcete velký výkon a nevadí větší rozměry, podívejte se na JBL Charge 5. Udávaný výkon je 30 W, přesto vydrží hrát až 20 hodin. 

 JBL Charge 5:  Nabídnr dynamický zvuk s vydatnými basy, které u některého druhu hudby mohou být až příliš výrazné, reproduktor ozvučí i větší místnost, aniž by se basy začaly ztrácet, vhodný je i ven. 

JBL Charge 5: Nabídnr dynamický zvuk s vydatnými basy, které u některého druhu hudby mohou být až příliš výrazné, reproduktor ozvučí i větší místnost, aniž by se basy začaly ztrácet, vhodný je i ven. 

 JBL Charge 5:  Z vestavěné li-ion baterie s kapacitou 7 500 mAh můžete klidně nabíjet i telefon. JBL zaručuje odolnost dle IPX7, takže reproduktor zvládne i potopení do vody.

JBL Charge 5: Z vestavěné li-ion baterie s kapacitou 7 500 mAh můžete klidně nabíjet i telefon. JBL zaručuje odolnost dle IPX7, takže reproduktor zvládne i potopení do vody.

 Sonos Roam: Tvarem a velikostí míří na menší, cestovní a outdoorové reproduktory, nebojí se  ponoření do vody ( IP67) a nějakého toho pádu, ale moc nepoznáte, protože působí jako elegantní menší domácí reproduktor.Reproduktor podporuje kromě  Bluetooth  také  Wi-Fi, a hlasové asistenty  Amazon Alexa a Google Assistant.

Sonos Roam: Tvarem a velikostí míří na menší, cestovní a outdoorové reproduktory, nebojí se ponoření do vody (IP67) a nějakého toho pádu, ale moc nepoznáte, protože působí jako elegantní menší domácí reproduktor.Reproduktor podporuje kromě Bluetooth také Wi-Fi, a hlasové asistenty Amazon Alexa a Google Assistant.

 Sonos Roam:  Automatická kalibrace zajistí příjemný zvuk bez ohledu na podmínky, při přehrávání na běžnou poslechovou hlasitost dostáváte sebejistý zvukový projev s příjemně dávkovanými basy.

Sonos Roam: Automatická kalibrace zajistí příjemný zvuk bez ohledu na podmínky, při přehrávání na běžnou poslechovou hlasitost dostáváte sebejistý zvukový projev s příjemně dávkovanými basy.

 Sonos Roam:  Kromě nabíjení přes USB-C se umí bezdrátově dobíjet z libovolné Qi nabíječky, výdrž na jedno nabití je 10 hodin.

Sonos Roam: Kromě nabíjení přes USB-C se umí bezdrátově dobíjet z libovolné Qi nabíječky, výdrž na jedno nabití je 10 hodin.

 Bose Soundlink Revolve II (5 000 Kč):  Je jasnou volbou, jestli chcete mít doma něco výjimečného a požadujete všesměrový zvuk. Nemá mnoho konkurence.

Bose Soundlink Revolve II (5 000 Kč): Je jasnou volbou, jestli chcete mít doma něco výjimečného a požadujete všesměrový zvuk. Nemá mnoho konkurence.

 Bose Soundlink Revolve II:  Basy jsou překvapivě hutné, pevné a čisté. Středy a výška jsou zastoupeny taktéž vyrovnaně a v celkovém projevu byste těžko hledali hluché místo, stejně jako závoje nebo plochý přednes. Zvuk je vyrovnaný a čistý, a to i do plné hlasitosti, která rozhodně není nízká.

Bose Soundlink Revolve II: Basy jsou překvapivě hutné, pevné a čisté. Středy a výška jsou zastoupeny taktéž vyrovnaně a v celkovém projevu byste těžko hledali hluché místo, stejně jako závoje nebo plochý přednes. Zvuk je vyrovnaný a čistý, a to i do plné hlasitosti, která rozhodně není nízká.

 Bose Soundlink Revolve II:  Ovládání je na horní straně, hlas při tom informuje o všem potřebném. K dispozici je také obslužná aplikace Bose Connect App (iOS i Android) s jejíž pomocí lze kontrolovat aktuální stav baterie, přepínat mezi připojenými zařízeními, nastavit prodlevu před automatickým vypnutím nebo vypnout/zapnout hlasové příkazy. 

Bose Soundlink Revolve II: Ovládání je na horní straně, hlas při tom informuje o všem potřebném. K dispozici je také obslužná aplikace Bose Connect App (iOS i Android) s jejíž pomocí lze kontrolovat aktuální stav baterie, přepínat mezi připojenými zařízeními, nastavit prodlevu před automatickým vypnutím nebo vypnout/zapnout hlasové příkazy. 

 Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen:  Tento luxusní Bluetooth reproduktorů je nástupce vítěze srovnávacího testu dražších modelů. Je skvěle přenosný, díky odolnosti dle IP67 snese vodu a hrubší zacházení. 

Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen: Tento luxusní Bluetooth reproduktorů je nástupce vítěze srovnávacího testu dražších modelů. Je skvěle přenosný, díky odolnosti dle IP67 snese vodu a hrubší zacházení. 

 Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen:  Má výborný prostorový zvuk, konstrukce je vytvořena tak, že nezáleží na tom, kam ho a jak pověsíte. Zvuk je energický, reproduktor zvládá naprosto každý styl, umí hrát překvapivě hlasitě a zároveň čistě. 

Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen: Má výborný prostorový zvuk, konstrukce je vytvořena tak, že nezáleží na tom, kam ho a jak pověsíte. Zvuk je energický, reproduktor zvládá naprosto každý styl, umí hrát překvapivě hlasitě a zároveň čistě. 

 Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen:  Druhá generace má Bluetooth 5.1, potěší kodeky AAC a aptX adaptive, nebo možnost připojení dvou zařízení zároveň. Výdrž na jedno nabití je 18 hodin. Jako první Bluetooth reproduktor má integrované hlasové ovládání Alexa, tři vestavěné mikrofony se starají také dobrou srozumitelnost při telefonních hovorech. 

Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen: Druhá generace má Bluetooth 5.1, potěší kodeky AAC a aptX adaptive, nebo možnost připojení dvou zařízení zároveň. Výdrž na jedno nabití je 18 hodin. Jako první Bluetooth reproduktor má integrované hlasové ovládání Alexa, tři vestavěné mikrofony se starají také dobrou srozumitelnost při telefonních hovorech. 

 JBL Xtreme 3: Dražší, ale všestranný bezdrátový reproduktor. Dobře poslouží doma při pohodovém poslechu, ale venku umí rozjet i párty.

JBL Xtreme 3: Dražší, ale všestranný bezdrátový reproduktor. Dobře poslouží doma při pohodovém poslechu, ale venku umí rozjet i párty.

 JBL Xtreme 3:  Nabídne poctivý výkon 50 W a přitom má solidní výdrž 15 hodin. A dá se využít i jako powerbanka. Je velmi robustní, má certifikaci odolnosti proti prachu a vodě IP67. 

JBL Xtreme 3: Nabídne poctivý výkon 50 W a přitom má solidní výdrž 15 hodin. A dá se využít i jako powerbanka. Je velmi robustní, má certifikaci odolnosti proti prachu a vodě IP67. 

 JBL Xtreme 3:  Po zvukové stránce je výrobce JBL znám zejména mohutnými basy, zde ale ti náročnější budou překvapení, protože dostanete nejen poctivé množství basů, ale celkově vyrovnaný zvuk včetně nepotlačených středů a výšek.

JBL Xtreme 3: Po zvukové stránce je výrobce JBL znám zejména mohutnými basy, zde ale ti náročnější budou překvapení, protože dostanete nejen poctivé množství basů, ale celkově vyrovnaný zvuk včetně nepotlačených středů a výšek.

 Marshall Middleton: patří mezi střední, přenosné modely, ale ve srovnání s konkurencí překvapiví vyšší váhou – 1,8 kg. Důvodem je poctivá konstrukce s dvojicí středobasových měničů, které doplňují dva výškové, basy pak ještě posilují dva pasivní zářiče na bocích. Výkon zesilovače je velmi solidních 50 W.

Marshall Middleton: patří mezi střední, přenosné modely, ale ve srovnání s konkurencí překvapiví vyšší váhou – 1,8 kg. Důvodem je poctivá konstrukce s dvojicí středobasových měničů, které doplňují dva výškové, basy pak ještě posilují dva pasivní zářiče na bocích. Výkon zesilovače je velmi solidních 50 W.

 Marshall Middleton:  Na svou velikost zní Middleton velmi dobře a má překvapivě kvalitní basy, přičemž nechybí detailní výšky a přirozeně znějící středy (a tím pádem i vokály). Celkově má výborný zvuk, který zůstává vyrovnaný i při vysoké hlasitosti. Potěší ovládání ekvalizéru na samotném reproduktoru.

Marshall Middleton: Na svou velikost zní Middleton velmi dobře a má překvapivě kvalitní basy, přičemž nechybí detailní výšky a přirozeně znějící středy (a tím pádem i vokály). Celkově má výborný zvuk, který zůstává vyrovnaný i při vysoké hlasitosti. Potěší ovládání ekvalizéru na samotném reproduktoru.

 Audio Pro Addon C10 MkII: Lahůdka pro milovníky kvalitního, čistého a přesného zvuku. Stylové provedení míří na náročnějšího posluchače, který nechce laciné efekty, ale vyžaduje přirozený a čistý zvuk. Celkový výkon je 80 W (2 × 20 W + 40 W), udávaný frekvenční rozsah je 45 Hz až 20 000 Hz.

Audio Pro Addon C10 MkII: Lahůdka pro milovníky kvalitního, čistého a přesného zvuku. Stylové provedení míří na náročnějšího posluchače, který nechce laciné efekty, ale vyžaduje přirozený a čistý zvuk. Celkový výkon je 80 W (2 × 20 W + 40 W), udávaný frekvenční rozsah je 45 Hz až 20 000 Hz.

 Audio Pro Addon C10 MkII: Reproduktor má Bluetooth 4.2, ale také Wi-Fi a ethernet. Lze ho tedy využít jak pro streamování hudby ze smartphonu, tak pro přehrávání hudby přímo ze sítě, neboť podporuje multiroom, Spotify Connect a Apple Airplay. Zvládá formáty MP3, WMA, AAC, FLAC a Apple Lossless.

Audio Pro Addon C10 MkII: Reproduktor má Bluetooth 4.2, ale také Wi-Fi a ethernet. Lze ho tedy využít jak pro streamování hudby ze smartphonu, tak pro přehrávání hudby přímo ze sítě, neboť podporuje multiroom, Spotify Connect a Apple Airplay. Zvládá formáty MP3, WMA, AAC, FLAC a Apple Lossless.

 Dali Katch G2:  Jestli chcete výborný luxusní, kompaktní přenosný BT reproduktor, tak tady je. Zvuk je výjimečně čistý, objem basů je překvapivě mohutný, přitom zůstávají rychlé. Maximální hlasitost je 95 dB je více než dostatečná, pro představu – motorka ve vašem obýváku by dělala stejný randál.

Dali Katch G2: Jestli chcete výborný luxusní, kompaktní přenosný BT reproduktor, tak tady je. Zvuk je výjimečně čistý, objem basů je překvapivě mohutný, přitom zůstávají rychlé. Maximální hlasitost je 95 dB je více než dostatečná, pro představu – motorka ve vašem obýváku by dělala stejný randál.

 Dali Katch G2:  reproduktor s Bluetooth 5.0 s NFC pro rychlé párování jako jeden z mála podporuje kodeky aptX, aptX-HD, samozřejmostí je AAC. Pro Dali je samozřejmostí prémiová konstrukce a například řemínek z pravé kůže. 

Dali Katch G2: reproduktor s Bluetooth 5.0 s NFC pro rychlé párování jako jeden z mála podporuje kodeky aptX, aptX-HD, samozřejmostí je AAC. Pro Dali je samozřejmostí prémiová konstrukce a například řemínek z pravé kůže. 

 Dali Katch G2: Na výběr je ze tří barev - černé, modré a karamelově bílé. Baterie s kapacitou 3300mAh poskytne 30 hodin přehrávání. Zajímavostí je audiovstup 3,5 mm a konektor USB pro napájení – to lze využít pro jednoduché připojení donglu ChromeCast Audio a doma tak poslouchat hudbu streamovanou přes WiFi.

Dali Katch G2: Na výběr je ze tří barev - černé, modré a karamelově bílé. Baterie s kapacitou 3300mAh poskytne 30 hodin přehrávání. Zajímavostí je audiovstup 3,5 mm a konektor USB pro napájení – to lze využít pro jednoduché připojení donglu ChromeCast Audio a doma tak poslouchat hudbu streamovanou přes WiFi.

 Sonos Move 2: Na vestavěný akumulátor slibuje Sonos výdrž 24 hodin přehrávání, na dobíjení doma máte dokovací stanic. Navíc ale tady můžete přes USB-C konektor nabíjet vestavěný akumulátor nebo naopak přes USB-C nabíjet připojený mobilní telefon

Sonos Move 2: Na vestavěný akumulátor slibuje Sonos výdrž 24 hodin přehrávání, na dobíjení doma máte dokovací stanic. Navíc ale tady můžete přes USB-C konektor nabíjet vestavěný akumulátor nebo naopak přes USB-C nabíjet připojený mobilní telefon

 Sonos Move 2: Váží 3 kg, takže nejde už o drobečka. Zvládne ale i horší zacházení a vodu, sníh či prach (plní IP56). Pro řízení slouží dotekové ovládání, nechybí mikrofony a podpora hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Assistant.

Sonos Move 2: Váží 3 kg, takže nejde už o drobečka. Zvládne ale i horší zacházení a vodu, sníh či prach (plní IP56). Pro řízení slouží dotekové ovládání, nechybí mikrofony a podpora hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Assistant.

 Sony SRS-XB13:  Sony SRS-XB12 potěší nejen dobrý zvukem, ale i vynikající výdrží – 16 hodin. K tomu přidejte odolné tělo, které zvládá jak ponoření do vody, tak válení v písku (má certifikaci IP67). 
 Sencor Sirius SSS 6400N:  Konstrukce reproduktoru jej dovoluje provozovat naležato, ale klidně může i stát. Repráčku je to jedno. Odolné válcovité tělo v sobě skrývá dva aktivní měniče, jsou umístěné na protilehlých stranách, a tak společně pokryjí 360° prostor, po stranách jsou dva pasivní zářiče, které se starají o basy.
 Sencor Sirius SSS 6400N:   Vysoký výkon (výrobce udává 30 W) a silný zvuk je ale vykoupen nižší výdrží. Výrobce udává 7 hodin, počítejte spíše s 5 až 6 hodinami, hudební víkend bez nabíječky zkrátka Sencor nezvládne.
 JBL Clip 4:  Malý a velmi odolný reproduktor má plochý, kulatý, praktický design s karabinou pro bezpečné připnutí na batoh či tašku.  Udávaný výkon je 5 W, vydrží hrát 10 hodin, nechybí ani mikrofon po telefonní hovory. Pokud chcete, můžete dva reproduktory spárovat a získáte rovnou stereo.
46
Fotogalerie

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Domů, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Při výběru bezdrátového Bluetooth reproduktoru je důležité vědět, jak a kde ho chcete využívat. Malé reproduktorky samozřejmě nebudou hrát tak kvalitně jako ty velké a těžší, ale nabídnou skladnost. Často jsou odolnější, i proti vodě. Větší reproduktory do domácnosti zase zaručí hlasitější reprodukci, lepší zvuk a také delší výdrž. Navíc vždy platí, že čím chcete vyšší výkon a kvalitnější zvuk, tím zaplatíte více peněz.

Vybírejte dle stavu peněženky a svých nároků. Ty nejlevnější, zcela základní reproduktory ale nedoporučíme, protože si stačí trochu připlatit a  získáte mnohem lepší zařízení. I v nejnižší cenové kategorii proto začínáme tam, kde si už hudbu užijete, nikoliv přetrpíte.

Reproduktory jsme seřadili podle jejich ceny. Výběr je redakční, odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.

Sony SRS-XB13: Nejlepší minireproduktor

Nejlevnější model japonské firmy Sony SRS-XB13 boduje rovnou několika vlastnostmi. Přes své malé rozměry překvapí dobrý zvukem. Stará se o něj 46mm měnič a posílit basy mu pomáhá pasivní zářič a funkce Extra Bass. Ve výsledku dostanete plný, příjemný zvuk, který je vhodný pro všechny hudební žánry. Budete překvapení, jak velký zvuk dokáže takový prcek vyloudit.

Sony SRS-XB13 potěší také vynikající výdrží 16 hodin. K tomu přidejte pogumované, odolné tělo, které zvládá jak ponoření do vody, tak válení v písku (má certifikaci IP67). Konektivitu zde zajišťuje Bluetooth 4.2 a kodeky AAC a SBC, přístroj podporuje Fast Pair. Nechybí možnost propojení dvou reproduktorů a možnost stereoreprodukce. Nabíjí se přes USB-C.

Tento drobek je nezmar, který lze vzít kamkoliv a nezklame. Lze s ním dokonce tiše večer poslouchat klasickou či jazzovou hudbu a vedle toho i populární a taneční žánry u bazénu. U notebooku zase ozvučí film. Vestavěný mikrofon by ale mohl snímat hlas čistěji a při maximální hlasitosti může mít nabasovaná hudba sklony ke zkreslení.

Sony SRS-XB100
Sony SRS-XB100
nabízí 65 obchodů za ceny od 870 Kč
Srovnat ceny

Reproduktor Sony SRS-XB13 dostal už nástupce, který nese název Sony SRS-XB100. Je to mírná evoluce: Bluetooth je ve verzi 5.3, design se téměř nezměnil. Prodávají se obě verze, je na vás, které dáte přednost. 

Pokračování 2 / 20

Sencor Sirius SSS 6400N: Hodně muziky v malém balení

Sencor se nikdy nepustí do nejvyšších cenových tříd, ale umí překvapit v kategoriích, kde se zboží opravdu prodává. Sem patří vynikající malý reproduktor Sencor Sirius SSS 6400N. Ano, tento reproduktor se už prodává dlouho a vůbec se nedivíme. Fakt se povedl.

Konstrukce dovoluje reproduktor provozovat naležato, ale klidně může i stát. Odolné válcovité tělo v sobě skrývá dva aktivní měniče, které jsou umístěné na protilehlých stranách a společně pokryjí 360° prostor. Po stranách jsou dva pasivní zářiče, které se starají o basy.

Vysoký výkon (výrobce udává 30 W) a silný zvuk je vykoupen nižší výdrží. Výrobce udává 7 hodin, počítejte spíše s 5 až 6 hodinami. Hudební víkend bez nabíječky tento Sencor nezvládne. Pro nabíjení slouží port micro-USB, kromě Bluetooth lze jako zdroj hudby využít i 3,5mm jack. Oba najdete pod pryžovou krytkou, protože se Sirius chlubí krytím IPX6 (je odolný proti vodě).

V redakci samozřejmě víme, že tento model je na trhu už dlouho, ale zvuk patří tomu nejlepšímu, co v této cenové relaci můžete mít. Sirius se nesnaží o hluboké silné basy za každou cenu, ale hluboké tóny přesto dokáže vyloudit. Je naladěn spíše neutrálně a snaží se, aby zahrál všechno. A to překvapivě včetně jazzu, akustických nahrávek, či klasiky. 

Koncem roku 2023 začal prodávat Sencor druhou generaci, reproduktor Sirius 2. Nabízí se rovnou ve třech velikostech, všechny jsou výborné. Zvukově je Sirius 2 ještě lepší, přibyla možnost pomocí TWS navzájem párovat i různé velikosti. Cena je samozřejmě o něco vyšší.

Pokračování 3 / 20

JBL Clip 4: Malý a odolný borec s karabinou

Velmi odolný reproduktor JBL Clip 4​ má plochý, oválný design s praktickou karabinou pro bezpečné připnutí na batoh či tašku. Akční konstrukci potvrzuje voděodolná úprava podle IPX67, se kterou je reproduktor zcela odolný proti prachu a zvládne ponoření do vody na půl hodiny do hloubky jednoho metru.

Měnič má průměr 40 mm, udávaný výkon je 5 W. Reproduktor vydrží hrát 10 hodin, o připojení se stará Bluetooth 5.1.

Výrobce směle udává kmitočtový rozsah 100 Hz až 20 000 Hz. Nízké basy nečekejte, spíše jasný a vyrovnaný zvuk. Reproduktor váží 239 gramů, takže se nepronese. Jak je u JBL zvykem, vybrat si můžete z mnoha barevných variant. 

JBL už začalo prodávat nový Clip 5, má vyšší výkon (7W), Bluetooth 5.3 a výdrž je 12 hodin. Bohužel, proti Clipu 4 je o dost dražší – 1 479 Kč až 2 026 Kč

Pokračování 4 / 20

Ikea Vappeby: Posvítí i zahraje

Cena: 1 700 Kč 

Ikea Vappeby je velmi povedený reproduktor s překvapivě dobrým zvukem, navíc poslouží i jako přenosná lampička. Potěší, že se počítá také s využitím venku, odolnost dle IP65 zajišťuje ochranu proti dešti i prachu.

2.jpg

Zvukově jde o malé překvapení – díky akustické čočce se zvuk šíří všemi směry, solidní hmotnost a konstrukce zase pomáhá s překvapivě solidními a hutnými basy. Vestavěná baterie s kapacitou 2 × 3300 mAh zaručí při běžné hlasitosti až 13 hodin reprodukce.

USB-C konektor lze využít nejen pro nabití baterie, u reproduktoru se počítá i s normálním poslechem doma a stabilním umístěním. Konektor je proto nenápadně skrytý ve stojanu, na spodní straně stojanu je pro kabel patřičný výřez. V balení najdete solidní kabel USB-C s délkou 1,5 m. 

Lampička má průměr 17 cm a výšku 25 cm. Na horní straně má pohodlné plastové madlo na přenášení. To jediné si po vybalení přimontujete, ostatně tak to v Ikea přece chodí.

Pokračování 5 / 20

Anker Soundcore Flare 2: Hezky hraje a hezky svítí 

Anker Soundcore Flare 2 možná vypadá jen jako domácí designový Bluetooth reproduktor s hezkými světelnými efekty, ale skrývá se v něm daleko více. Navzdory vzhledu to není žádné ořezávátko. Má kvalitní voděodolnou konstrukci, plní normu IPX7 a snese klidně pád do vody. 

V domácích podmínkách se vám bude líbit designové, náladové osvětlení spodní části. Zvolit si můžete rovnou z pěti režimů, přičemž nechybí například decentní noční do ložnice. Vestavěná baterie vydrží 12 hodin provozu na jedno nabití. Reproduktor se nabíjí přes USB-C, pro připojení slouží Bluetooth 5.0, nechybí integrovaný mikrofon.

Po zvukové stránce nabídne Anker výkon 20 W a překvapivě plný 360stupňový prostorový zvuk. O správné a pořádné basy se stará firemní technologie BassUp, kdy procesor upravuje zvuk tak, aby basy byly výrazné a čisté.

K tomu přidejte uživatelsky nastavitelný ekvalizér pro úpravu charakteru zvuku ve skvělé aplikaci. Z nízké ceny ale plyne nižší maximální hlasitost, kdy zvuk ještě nemá tendence ke zkreslení a agresivitě. 

Pokračování 6 / 20

Sony SRS-XB23: Výkonný, kvalitní s dlouhou výdrží

Sony dělá celou řadu velmi povedených modelů a bezdrátový reproduktor Sony SRS-XB23 patří mezi ně. Zábavným, ale přitom vyrovnanějším charakterem zvuku bude vyhovovat jak mladším posluchačům, tak těm, kteří chtějí něco normálního na poslech. Výdrž na jedno nabití je přes menší rozměry vynikajících 12 hodin.

O zvuk se starají dva měniče. Basy k tomu posiluje pasivní zářič, takže zvuk není nijak ošizený. S funkcí Extra Bass nabídne reproduktor při malých rozměrech pevné a vydatné hloubky. Díky digitálnímu zpracování nedochází k nežádoucímu zkreslení. 

Konstrukce je kvalitní, voděodolná i nárazuvzdorná (IP67). Párování usnadní NFC, Bluetooth je ve verzi 5.0. Sony umí kodeky SBC, i kvalitnější AAC a LDAC. Reproduktor se nabíjí přes USB-C a pokud jste na cestách, tak přes další USB lze z vestavěné baterie dobíjet mobil. Vybrat si můžete z pěti barevných provedení. 

Pokračování 7 / 20

Buxton BBS 9900: Velký zvuk za málo peněz

Buxton BBS 9900 bude ideální pro ty, kdo chtějí opravdu velký a hlasitý zvuk. Nicméně nejde už o žádného drobečka; má rozměry 31 × 14 × 14 cm a váží 2,2 kg. Naštěstí dostanete pořádný popruh na rameno se solidními kovovými karabinkami, které přicvaknete ke kovovým úchytům na reproduktoru. S přenášením se počítá a odolnost dle IPX7 praví, že reproduktor klidně může zmoknout a zvládne i písek na pláži.

Buxton je osazený hned čtyřmi měniči – dva jsou výškové a dva basové. O další posílení basů se starají ještě dva pasivní zářiče po stranách. Čistý výkon zesilovače je 50 W (2 x 20 W + 2 x 5 W), hudební pak 80 W. Udávaný frekvenční rozsah má reproduktor 60 Hz až 20 000 Hz. Bez problémů tak konkuruje i dvakrát dražším „značkovým“ reproduktorům. Má Bluetooth 5.0 a podporuje funkci TWS, tedy spárování dvou kusů, kdy pak dostanete stereo.

Proti JBL má Buxton rychlejší, přesnější, ale méně masivní basy. Potěší, že střední pásmo není agresivně vytažené a neruší tolik při hovoru, když si na Buxtonu pustíte hudbu. Vybrat si můžete ze tří nastavení zvuku. Výdrž baterie na jedno nabití je 8 hodin při 50% hlasitosti, na neustálý maximální výkon se vybije už po 4 hodinách.

Pokračování 8 / 20

JBL Flip 6: Basy, zvuk a odolnost

Reproduktor JBL Flip 6​ je sázka na jistou. Opět se dá pořídit v několika barevných variantách, takže kromě černé nebo bílé nechybí ani jásavější a osobnější barvy. 

Udávaný výkon reproduktoru je 30 W, frekvenční rozsah výrobce slibuje 63 Hz až 20 000 Hz. Basy nejsou jen naznačené, jdou níže, než byste možná čekali. Proti předchozí generaci hraje Flip 6​ o poznání hlasitěji, navíc k voděodolnosti přidává utěsnění proti prachu (plní IPX 67). S hmotností něco přes 0,5 kg se nepronese. Výdrž je 12 hodin, baterie se nabíjí přes USB-C. 

Firemní specialitkou je technologie JBL Connect+, se kterou můžete reproduktory JBL vzájemně propojovat; klidně i sto kusů. Nechybí možnost připojit dvě Bluetooth zařízení najednou do stereosystému. Někoho může zaujmout i podpora hlasových asistentů. Zápory? I když jsou basy překvapivě dobré, stále odpovídají velikosti reproduktoru – fyzika se ošidit nedá.

Pokračování 9 / 20

Bose SoundLink Flex: V malém těle velký zvuk

Americký Bose je skvělý, ale za kvalitu si nechá zaplatit. Bose SoundLink Flex představuje naprostého univerzální reproduktor, který zahraje velmi příjemně doma v kuchyni, u grilu na zahradě, ale i na stavbě domu nebo na pláži. Kromě DSP procesoru má technologii PositionIQ, která spočívá v automatické orientaci reproduktoru v prostoru a následné optimalizaci zvuku dle podmínek.

Reproduktor na jedno nabití vydrží 12 hodin a nabíjí se přes USB-C. Jeho rozměry jsou 20 cm × 9 × 5 cm, hmotnost 600 gramů. Je to zkrátka přenosný model, který nezabere moc místa. Nechybí vestavěný mikrofon pro vyřizování hovorů. Reproduktor je velmi odolný proti vodě i špíně, plní IP67, navíc průzvučná mřížka kryjící měniče je kovová. Vybrat si můžete dokonce z pěti barev. 

Bose SoundLink Micro
Bose SoundLink Micro
nabízí 16 obchodů za ceny od 2 590 Kč
Srovnat ceny

Pokud chcete od tohoto výrobce něco menšího, je zde Bose SoundLink Micro. Také tento přenosný model nabídne při malých rozměrech až neuvěřitelně plný a vyrovnaný zvuk. Proti většímu SoundLinku Flex však moc neušetříte.

Pokračování 10 / 20

Sony SRS XG300: Velký, výkonný domů i na párty

Reproduktor Sony SRS XG300 není žádný drobeček, ale zvýšená hmotnost i rozměry jsou vykoupeny opravdu dlouhou výdrží (25 hodin) a vyváženým zvukem. Pro ozvučení party, zahradní slavnosti nebo cestování s vizí hlasitého večírku bude ideální. Reproduktoru neublíží voda ani prach (má certifikaci IP67), nabídne efektní podsvícení a rozhodně ho uslyšíte.

Osazení reproduktoru je poměrně velkorysé, najdeme zde dvojici basových měničů o velikosti 61 × 68 mm a dvojici výškových měničů o průměru 20 mm. Doplňuje je ještě dvojice pasivních zářičů o průměru kolem 9 cm.

Zdůraznění basů pomocí funkce Mega Bass je vhodné především v exteriéru, kde se zvukové vlny nesou jinak a posílení spodků má svůj význam. V tomto případě má projev větší dynamiku a reprodukované spektrum se rozšíří o hluboké frekvence. V interiéru už to ale může být v některých okamžicích až moc.

Tento reproduktor se Sony opravdu povedl. Jestli vám nevadí větší rozměry, budete určitě spokojeni.

Pokračování 11 / 20

JBL Charge 5: Odolný, hlasitý a s plným basem 

Když chcete pořádný reproduktor a nevadí větší velikost, podívejte se na JBL Charge 5. Udávaný výkon je 30 W, přesto vydrží hrát až 20 hodin. Z vestavěné baterie Li-ion s kapacitou 7 500 mAh můžete klidně nabíjet i telefon. JBL zaručuje odolnost dle IPX7, takže reproduktor zvládne i potopení do vody.

Proti předchůdci má reproduktor dva měniče – basový s rozměry 52 mm × 90 mm, výškový má průměr 20 mm. Charge 5 nabídne dynamický zvuk s velmi vydatnými basy, u některého druhu hudby ale mohou být až příliš výrazné. Reproduktor ale ozvučí i větší místnost, aniž by se basy začaly ztrácet, vhodný je i ven. Udávaný kmitočtový rozsah je 65 Hz až 20 000 Hz. Proti „trojce“ výrobce zvýšil výkon a zapracoval na vylepšení zvuku, zejména při velké hlasitosti.

Vzhledem k hmotnosti 1 kg, délce 22 cm a průměru 95 mm už nejde o kapesní model, přesto stále patří mezi menší a přenosné reproduktory. Bluetooth je ve verzi 5.1, přístroj zaujme možností současného připojení dvou smartphonů.

Pozor! Prodává se ještě verze JBL Charge 5 WIFI, která má možnost přímého streamování hudby přes AirPlay, Alexa Multi-Room Music, Chromecast built-in a Spotify Connect. Cena je ovšem o hodně vyšší – 5 187 Kč až 7 420 Kč.

Pokračování 12 / 20

Sonos Roam: Nejchytřejší Bluetooth reproduktor

Sonos Roam představuje unikátní kombinaci přenosného BT a chytrého Wi-Fi reproduktoru. Nebojí se přitom ponoření do vody (IP67) ani nějakého toho pádu. Na vnějším jemném designu ale odolnost moc nepoznáte, působí jako elegantní menší domácí reproduktor.

Automatická kalibrace zajistí příjemný zvuk bez ohledu na podmínky. Při přehrávání na běžnou poslechovou hlasitost dostáváte sebejistý zvukový projev s příjemně dávkovanými basy. Vzhledem k velikosti nečekejte zvuk pro hlasitou domácí párty, pro tento účel je zde velký a přenosný Sonos Move.

Sonos Move
Sonos Move
nabízí 16 obchodů za ceny od 6 277 Kč
Srovnat ceny

Reproduktor Sonos Roam se přes Wi-Fi umí se domluvit s domácím multiroom systémem, podporuje také Apple Airplay 2. Díky vestavěným mikrofonům si rozumí s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. Dá se také využít pro přenos hudby ze smartphonu přes Bluetooth do celého domácího systému Wi-Fi reproduktorů systému Sonos.

Kromě nabíjení přes USB-C se reproduktor umí bezdrátově dobíjet z libovolné Qi nabíječky, výdrž na jedno nabití je 10 hodin. Výborný a dobře hrající Sonos Roam není nejlevnější, ani nejvýkonnější, ale rozhodně je nejchytřejší. Koncem května 2024 představil Sonos novou verzi, Roam 2, která má Bluetooth 5.2, párování dostalo samostatné tlačítko a po zakoupení není třeba se nejdříve přihlašovat do domácí Wi-Fi sítě a aplikace Sonos. Kromě drobné úpravy designu se už nic nezměnilo.

Pokračování 13 / 20

Bose Soundlink Revolve II: S 360° zvukem 

Reproduktor Bose Soundlink Revolve je jasnou volbou, jestli chcete mít doma něco výjimečného a požadujete všesměrový zvuk. Nemá mnoho konkurence. Přitom je odolný (IPX5), má výdrž až 13 hodin, dobíjí se přes mikroUSB.

Zvuk míří do všech směrů a ve všech pásmech, za což je odpovědná konstrukce se dvěma pasivními zářiči a reproduktorem, který míří dolů. Tam se zvuk odráží do všech stran. Basy jsou hutné, pevné a čisté. Středy a výšky jsou zastoupeny taktéž vyrovnaně a v celkovém projevu byste těžko hledali hluché místo, stejně jako závoje nebo plochý přednes. Zvuk je vyrovnaný a čistý, a to i do plné hlasitosti, která rozhodně není nízká. 

Ovládání je na horní straně, hlas při tom informuje o všem potřebném. K dispozici je také obslužná aplikace Bose Connect App (iOS i Android), s jejíž pomocí lze kontrolovat aktuální stav baterie, přepínat mezi připojenými zařízeními, nastavit prodlevu před automatickým vypnutím nebo vypnout/zapnout hlasové příkazy. 

BOSE SoundLink Revolve+ II
BOSE SoundLink Revolve+ II
nabízí 12 obchodů za ceny od 6 290 Kč
Srovnat ceny

Jestli chcete vyšší výkon, nabídne ho větší bratříček Bose Soundlink Revolve+ II.

Pokračování 14 / 20

Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen: Skvělý zvuk v luxusním balení

Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen je nástupce vítěze srovnávacího testu dražších Bluetooth reproduktorů. Je skvěle přenosný, díky odolnosti dle IP67 snese vodu a hrubší zacházení.

Hlavně má však výborný prostorový zvuk. Konstrukce je vytvořena tak, že nezáleží na tom, kam a jak reproduktor pověsíte. Zvuk je energický, B&O zvládá naprosto každý styl, umí hrát překvapivě hlasitě a zároveň čistě. 

Potěší šikovná mobilní aplikace, která umožní nastavit ekvalizér či nahrát nový firmware. Dlouhá výdrž, skvělé zpracování a kvalitní materiály zabodují u každého. Druhá generace má Bluetooth 5.1, potěší kodeky AAC a aptX adaptive, nebo možnost připojit dvě zařízení najednou. Výdrž na jedno nabití je 18 hodin.  

Tento Bluetooth reproduktor měl jako první integrované hlasové ovládání Alexa. Tři vestavěné mikrofony se starají také dobrou srozumitelnost při telefonních hovorech.

Pokračování 15 / 20

JBL Xtreme 3: Výkonný, hlasitý a kvalitní zvuk domů i na párty

JBL Xtreme 3 je dražší, ale všestranný bezdrátový reproduktor. Dobře poslouží doma při pohodovém poslechu, ale venku umí rozjet i párty. Nabídne poctivý výkon 50 W a přitom má solidní výdrž 15 hodin. Je velmi robustní, má certifikaci odolnosti proti prachu a vodě IP67. A dá se využít i jako powerbanka.

Po zvukové stránce je výrobce JBL známý zejména mohutnými basy. Zde ale ti náročnější budou překvapení, protože dostanou nejen poctivé množství basových tónů, ale celkově vyrovnaný zvuk včetně nepotlačených středů a výšek. Potěší také to, že reproduktor dokáže hrát nejen hlasitě, ale doma večer umí nabídnout také tichý, příjemný zvuk. 

Kromě vyšší ceny i větších rozměrů počítejte s hmotností 1,8 kg. Xtreme 3 taky nemá vestavěný mikrofon, takže se nedá použít jako handsfree pro telefonní hovory.

JBL PartyBox 310
JBL PartyBox 310
nabízí 14 obchodů za ceny od 11 690 Kč
Srovnat ceny

Jestli hledáte něco opravdu výkonného a přenositelnost není pro vás už důležitá, tak raději zvolte JBL PartyBox 310. Udávaný výkon je 240 W, velké basové měniče zajišťují, že reálně dokáže zahrát velmi hluboké basy a má přitom výbornou dynamiku. Vestavění baterie na jedno nabití zajistí až 18 hodin hudební produkce. Zápor? Za výkon a výdrž platíte vysokou hmotností – 17 kg. Ale nebojte, pro „přenášení“ má reproduktor naštěstí kolečka a výsuvné držadlo.

Pokračování 16 / 20

Marshall Middleton: Stylový nářez

Reproduktor Marshall Middleton patří mezi střední, přenosné modely. Ve srovnání s konkurencí ale překvapí vyšší hmotností 1,8 kg. Může za to poctivá konstrukce s dvojicí středobasových měničů, které doplňují dva výškové. Basy pak ještě posilují dva pasivní zářiče na bocích. Výkon zesilovače je velmi solidních 50 W.

Middleton hraje velmi dobře a má překvapivě kvalitní basy, přičemž nechybí detailní výšky ani přirozeně znějící středy (a tím pádem i vokály). Celkově má výborný zvuk, který zůstává i při vysoké hlasitosti vyrovnaný. Potěší ovládání ekvalizéru na samotném reproduktoru. Samozřejmostí je vodotěsnost a prachotěsnost dle IP67.

Výdrž baterie je udávána až na 20 hodin při střední úrovni hlasitosti a Marshall uvádí, že plné dobití reproduktoru trvá 4,5 hodiny. Jeho port USB-C má také funkci nabíjení, která umožňuje používat reproduktor jako powerbanku.

Kombinace velmi dobrých vlastností a kvality je ale u tohoto reproduktoru vykoupena vyšší cenou.

Pokračování 17 / 20

Audio Pro Addon C10 MkII: Bezdrátové Hi-Fi pro náročnější, s multiroom

Audio Pro Addon C10 MkII je bezdrátová lahůdka pro milovníky kvalitního, čistého a přesného zvuku. Stylové provedení míří na náročnějšího posluchače, který nechce laciné efekty, ale vyžaduje přirozený a čistý zvuk. Celkový výkon je 80 W (2 × 20 W + 40 W), jeden velký 5,25” basový měnič doplňují dva 3/4” výškové. Na zadní straně je otvor bassreflexu, udávaný frekvenční rozsah je 45 Hz až 20 000 Hz.

Reproduktor má Bluetooth 4.2, ale také Wi-Fi a ethernet. Lze ho tedy využít jak pro streamování hudby ze smartphonu, tak pro přehrávání hudby přímo ze sítě, neboť podporuje multiroom, Spotify Connect a Apple Airplay. Zvládá formáty MP3, WMA, AAC, FLAC a Apple Lossless. 

Pokud chcete výborně vybavený bezdrátový reproduktor, který si směle troufne na náročné žánry včetně klasiky, Audio Pro Addon C10 MkII tyto požadavky plní. 

Audio Pro Addon C3
Audio Pro Addon C3
nabízí 9 obchodů za ceny od 4 809 Kč
Srovnat ceny

Menší a levnější bratříček Audio Pro Addon C3 nabídne stejnou výbavu (Bluetooth + Wi-Fi), přidává ale vestavěnou baterii na 15 hodin nezávislého poslechu. Počítejte s nižším výkonem (25 W), vysokou kvalitu zvuku si však tento elegán drží. 

Pokračování 18 / 20

Dali Katch G2: Drahý, ale výborný

Bezdrátový reproduktor Dali Katch G2 (druhé generace) byl představený v roce 2021. Tento reproduktor s Bluetooth 5.0 s NFC pro rychlé párování jako jeden z mála podporuje kodeky aptX, aptX-HD, samozřejmostí je AAC. K tomu je zde prémiová konstrukce a například řemínek z pravé kůže. 

O stereozvuk se stará dvojice 25W zesilovačů třídy D. Ty napájí dva menší výškové a dva 3,5" středobasové měniče. Basům pak pomáhá velký pasivní zářič s udávaným frekvenčním rozsahem 49 Hz až 23 000 Hz. Na rozdíl od první generace má nyní ozvučnice Dali Katch G2 vnitřní stěnu, která ji rozděluje na dva vnitřní objemy, což zlepšuje oddělení kanálů. Hmotnost je přitom přijatelných 1,1 kg.

Zvuk je výjimečně čistý, objem basů překvapivě mohutný, přitom zůstávají rychlé. Maximální hlasitost 95 dB je více než dostatečná – pro představu motorka v obýváku by dělala stejný randál.

Baterie s kapacitou 3300 mAh poskytne 30 hodin přehrávání. Zajímavostí je audiovstup jack 3,5 mm a konektor USB pro napájení. Dá se využít pro jednoduché připojení donglu ChromeCast Audio a doma tak poslouchat hudbu streamovanou přes WiFi.

Několik zahraničních Hi-Fi magazínů řadí Katch G2 na absolutní vrchol současných přenosných, čistě bluetoothových reproduktorů.

Pokračování 19 / 20

Sonos Move 2: Kvalitní hudba po celém domě i na zahradě

Sonos je známý svými velmi kvalitními bezdrátovými reproduktory, ale dosud šlo o síťové Wi-Fi modely pro domácí multiroom. Přenosný reproduktor Sonos Move 2 spojuje dva světy. Na jednu stranu má Bluetooth a vestavěnou baterii pro 10 hodin reprodukce, a zároveň jde o plnohodnotný síťový multiroom Wi-Fi reproduktor se všemi výhodami systému Sonos.

Oproti prvnímu Move se zlepšila práce s režimy, už nemusíte ručně přepínat mezi Wi-Fi a Bluetooth. Navíc také můžete zvuk z Bluetooth vstupu na Move 2 přehrávat do dalších Wi-Fi reproduktorů vašeho domácího systému Sonos.

Charakterem zvuku a kvalitou dokáže Sonos Move 2 přesvědčit i ty, kteří Bluetooth reproduktory nesnášejí. Firemní specialitkou je Auto Trueplay, kdy si reproduktor automaticky za pomoci vestavěných mikrofonů poslechne prostor, kde hraje, a následně optimalizuje charakter zvuku, aby zněl co nejlépe.

Move váží 3 kg, takže už nejde o drobečka. Zvládne ale i horší zacházení a vodu, sníh či prach (plní IP56). Pro řízení slouží dotekové ovládání, nechybí mikrofony a podpora hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Assistant.

Sonos slibuje 24 hodin přehrávání, na dobíjení doma máte dokovací stanici. Vestavěný akumulátor se dá dobít i přes konektor USB-C. Nebo přes něj naopek nabíjet připojený mobilní telefon. Konektor USB-C slouží také pro připojení linkového vstupu nebo drátové sítě.

V rámci přenosných reproduktorů jde o vynikající model, který vysokou cenu ospravedlní výbornou výbavou, zvukem i možností integrace do systému Sonos.

Pokračování 20 / 20

Podívejte se ještě, jaké Bluetooth reproduktory jsou dnes v různých cenových kategoriích nejoblíbenější podle srovnávače cen Heureka, s jehož daty pracuje naše Zboží Živě.

Nejoblíbenější Bluetooth reproduktory do tisíce korun

JBL Go 3
JBL Go 3
nabízí 83 obchodů za ceny od 749 Kč
Porovnat ceny
LAMAX Sounder2 Play
LAMAX Sounder2 Play
nabízí 34 obchodů za ceny od 880 Kč
Porovnat ceny
Sencor SIRIUS 2 MICRO
Sencor SIRIUS 2 MICRO
nabízí 13 obchodů za ceny od 469 Kč
Porovnat ceny
Sencor SIRIUS 2
Sencor SIRIUS 2
nabízí 23 obchodů za ceny od 799 Kč
Porovnat ceny
LAMAX Street2
LAMAX Street2
nabízí 42 obchodů za ceny od 699 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Bluetooth reproduktory do tisíce korun


Nejoblíbenější Bluetooth reproduktory od 1 do 3 tisíc korun

JBL Flip 6
JBL Flip 6
nabízí 66 obchodů za ceny od 2 337 Kč
Porovnat ceny
Niceboy RAZE 3 Titan
Niceboy RAZE 3 Titan
nabízí 29 obchodů za ceny od 1 447 Kč
Porovnat ceny
Niceboy RAZE Radion 4
Niceboy RAZE Radion 4
nabízí 43 obchodů za ceny od 1 076 Kč
Porovnat ceny
JBL GO4
JBL GO4
nabízí 42 obchodů za ceny od 1 090 Kč
Porovnat ceny
JBL Tuner 2
JBL Tuner 2
nabízí 40 obchodů za ceny od 2 216 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Bluetooth reproduktory od 1 do 3 tisíc korun


Nejoblíbenější Bluetooth reproduktory od 3 do 5 tisíc korun

JBL Charge 5
JBL Charge 5
nabízí 73 obchodů za ceny od 3 090 Kč
Porovnat ceny
Bose Soundlink Flex
Bose Soundlink Flex
nabízí 23 obchodů za ceny od 3 141 Kč
Porovnat ceny
Marshall Emberton II
Marshall Emberton II
nabízí 18 obchodů za ceny od 3 497 Kč
Porovnat ceny
Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen
Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen
nabízí 18 obchodů za ceny od 4 798 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XG300
Sony SRS-XG300
nabízí 45 obchodů za ceny od 4 042 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Bluetooth reproduktory od 3 do 5 tisíc korun


Nejoblíbenější Bluetooth reproduktory nad 5 tisíc korun

JBL Partybox 110
JBL Partybox 110
nabízí 39 obchodů za ceny od 7 175 Kč
Porovnat ceny
JBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
nabízí 54 obchodů za ceny od 5 398 Kč
Porovnat ceny
JBL Xtreme 4
JBL Xtreme 4
nabízí 29 obchodů za ceny od 6 980 Kč
Porovnat ceny
JBL Boombox 3
JBL Boombox 3
nabízí 27 obchodů za ceny od 9 548 Kč
Porovnat ceny
JBL PartyBox 310
JBL PartyBox 310
nabízí 14 obchodů za ceny od 11 690 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Bluetooth reproduktory nad 5 tisíc korun


Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři Živě.cz vybírají nejlepší produkty v různých kategoriích.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud