Lehká sluchátka s výdrží 80 hodin za druhou nejnižší cenu. Marshall Major IV koupíte jen za 2090 Kč | Zdroj: Marshall

Zdroj: Marshall

Lehká sluchátka s výdrží 80 hodin za druhou nejnižší cenu. Marshall Major IV koupíte jen za 2090 Kč

Oblíbená bezdrátová sluchátka Marshall Major IV Bluetooth teď iWant prodává jen za 2090 Kč, Mall.cz skrz Allegro je nabízí na 2089 Kč. Jinde stojí minimálně o tři stovky víc. Jednou se již daly Major IV koupit i za 1990 Kč, ale to bylo skladeb pár kusů, které hned zmizely.

„Maršály“ jsou hodně chválené nejen pro dobrý zvuk a lehkou a pohodlnou konstrukci, ale ve své čtvrté verzi i pro dlouhou výdrž. Tu výrobce uvádí až 80hodinovou. Náš test to potvrdil, po 40 hodinách poslechu byla kapacita na půlce. Dobíjí se rychle a pohodlně přes USB-C, ale také bezdrátově.

V recenzi jsme vytýkali hlavně chybějící mobilní aplikaci pro pokročilé ladění a pouze jediný podporovaný kodek SBC, tedy ten základní a nejhorší možný. I tak sluchátka překvapila velmi dobrým zvukem pro téměř všechny hudební žánry.

Před měsícem Marshall uvedl nástupce Major V. Nová sluchátka prodlužují výdrž až na 100 hodin. Podporují Bluetooth 5.3 a LE Audio, vedle kodeku SBC si konečně rozumí i s AAC a LC3. Potěší programovatelné tlačítko, mobilní aplikace pro různé úpravy a výrobce slibuje i lepší zvuk a komfort. Major V jsou ale také podstatně dražší, v českých obchodech stojí 3790 Kč.

  Major IV Major V
měnič 40mm, impedance 32 Ω, citlivost 99 dB SPL 40mm, impedance 32 Ω, citlivost 106 dB SPL
připojení Bluetooth 5.0, 3,5 mm jack Bluetooth 5.3, 3,5mm jack
kodek SBC ABC, AAC, LC3
výdrž 80 hodin 100 hodin
nabíjení USB-C, Qi, z 0 na 100 % za 3 hodiny USB-C, Qi, z 0 na 100 % za 3 hodiny, nová technologie slibující delší životnost akumulátoru
multipoint ano ano
mobilní aplikace ne ano
programovatelné tlačítko ne ano
hmotnost 165 g 186 g

Přes WhatsApp vás upozorníme na novou slevu

Slevové akce někdy netrvají dlouho nebo obchody mohou mít jen malé množství zlevněných produktů. Než se k článku dostanete, může být pozdě.

Hlídač slev má ale svůj kanál v komunikátoru WhatsApp. Klikněte na odkaz, otevře se v aplikaci. Jakmile vydáme článek o slevě, hned na WhatsApp pošleme zprávu. O akci se tak dozvíte v době, kdy je ještě stoprocentně platná.

WhatsApp má ale u kanálů vypnuté upozornění na nové zprávy. Musíte to změnit sami přes ikonu zvonku v pravém horním rohu aplikace.

Hlídač slev na WhatsAppu
Nezapomeňte si u kanálu nastavit upozornění, viz žlutá šipka

Našli jste sami zajímavou slevu? Napište nám o ní.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud