7
Fotogalerie

První Bluetooth streamer/DAC pro audiofily – iFi Audio ZEN Blue 3. Kodek aptX Lossles umí přijímat i vysílat

IFi Audio ZEN Blue 3 je nový Bluetooth streamer a DAC, který jako první na světě nabízí podporu bezztrátového kodeku aptX Lossles, který nabízí maximální datový tok 1 200 kb/s a je aktuálně jediným kodekem Bluetooth, který je schopen bezdrátově odesílat a přijímat zvuk v kvalitě CD (16-bit/44,1kHz) bez ztráty dat. Výrobce se tak chlubím, že jde o první Bluetooth streamer/DAC pro audiofily.

 f16e4ef3-90d3-483d-a963-c06c203a45db

Protože ale kodek aptX Lossles zatím moc zařízení nepodporuje, a tak potěší, že iFi Audio ZEN Blue 3 umí přijímat také kodeky LDAC, LHDC/HWA, aptX Adaptive, aptX HD, aptX, AAC a SBC. Pokud bystě chtěli využít zařízení jako Bluetooth vysílač, tak budou k dispozici kodeky LDAC, aptX Adaptive, aptX HD, aptX a SBC.

Bluetooth je zde v nejnovější verzi 5.4, stará se o něj čip Qualcomm QCC518x. Volitelně mohou hráči, nebo filmoví fanoušci  zapnout Low Latency režim, který snižuje zpoždění zvuku.  

deska.jpg

Novinka umí pracovat i jako plně kabelový DAC (čip ES9023). Převádí digitální audio z USB-C (96kHz/24Bit), či kombinovaného digitálního optického/koaxiálního vstupu (v kvalitě až 192kHz/24Bit), nechybí samozřejmě ani analogový vstup RCA. Signál umí poslat ven opět přes kombinovaný digitální optický/koaxiální výstup, přes analogový výstup RCA, či symetrický (4,4mm jack). Zapojení je tak libovolné, ve všech případech výrobci slibuje maximální kvalitu zvuku. 

Nový Bluetooth streamer/DAC iFi Audio ZEN Blue 3 s podporou kodeku aptX Lossles se už začíná prodávat, oficiální cena v ČR je 7 990 Kč, v EU pak 299 Euro.

Zdroj: iFi Audio

Určitě si přečtěte

Články odjinud