Tohle bude osobní. Minimálně v úvodu. Loni v létě jsem testoval bluetooth reproduktor Bose SoundLink Max a zamiloval jsem se. Zůstal u nás doma ještě v průběhu podzimu a když pak před koncem roku musel zpět k distributorovi, zbyla po něm tichá mezera. Rozjel jsem tedy casting na náhradu a tady vidíte výsledek.
Hledal jsem něco podobně velkého s podobně mohutným zvukem. Chtěl jsem pěkný design, ale rozhodně nižší cenu (Bose stále ještě stojí devět tisíc). Nakonec jsem vybral Sencor Resonex Maxi – před Vánoci stál lehce pod dva a půl tisíce, aktuálně je za 2631 Kč. Za třetinovou cenu nabízí srovnatelně mohutný zvuk. Jistou daní jsou větší fyzické rozměry – dalo by se říct, že Bose je technologická špička, která dostane stejně hutný zvuk z menšího těla, ale jestli vám těch pár centimetrů navíc nevadí…
Já osobně jsem srovnával s Bose, ale skutečným soupeřem pro Sencor je v tomto případě JBL. Jako by zadání pro vývojáře znělo, ať postaví přímého konkurenta pro JBL Xtreme 4.
- Stejný udávaný výkon: 100 W.
- Podobný tvar – válec s integrovanou základnou.
- Materiály od odolné gumy, přes tkaninu (a z ní vystupující logo výrobce) až po kovová oka pro popruh, nebo světlejší „bumpery“ okolo bočních měničů. Celkový dojem z produktu je velmi podobný.
- Podobné rozměry. JBL má na šířku 30 cm, Sencor 34 cm.
- Stupeň krytí IPX7. To v praxi znamená, že reproduktoru nevadí vlhkost v koupelně, stříkající voda, zvládne déšť a měl by přežít, když vám spadne do bazénu a vy jej hned vytáhnete.
Zásadní rozdíl je opět v ceně. Sencor si zakládá na výhodném poměru výkon/cena a tam, kde si JBL řekne o více než sedm tisíc, je Sencor pod třemi:
Pod tímto odstavcem článek zamknu do Premia, takže na tomto místě zmíním, že se dočtete také o menším a větším modelu Sencor Resonex Midi a Mega:
Zvuk
Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně