20
Fotogalerie

Recenze BT reproduktoru Sony ULT Field 1. Překvapí kompaktností, zvukem i hutnými basy

Plusy
odolné provedení
jednoduché ovládání
čistý i hutný projev s ULT
Minusy
výdrž a doba nabíjení
omezené možnosti aplikace
menší zvukový objem
7  /10

Sony letos na jaře představilo novou řadu bezdrátových reproduktorů a jeden model sluchátek pod označením ULT Power Sound. V základu vychází všechny modely konstrukčně ze svých předchůdců s označením SRS-X. Nová řada sestává z trojice modelů – velkého ULT Tower 10, středně velkého ULT FIELD 7 a nejmenšího ULT FIELD 1. Právě nejmenšího zástupce jsme otestovali. 

Všechny modely mají na těle tlačítko ULT, které slouží primárně ke zdůraznění basové složky, podobně jako tomu bylo u modelů s přídomkem ExtraBass. Mimo nejmenšího a námi testovaného modelu mají reproduktory pod tlačítkem ukryty dva zvukové režimy. ULT FIELD 1 nabídne režim pouze jeden.

Konstrukce a zpracování

Field 1 je středně velký reproduktor, který se snadno přenáší jak v ruce, díky prohnutému tvaru, tak i za poutko v podobě silného provazu. Pravda suk na provaze mohl být menší, trošku překáží při skladování, ale jinak je toto provedení velmi praktické. Tělo samotné je kombinací plastu, gumy a odolné umělé textilie. V balení najdete vedle reproduktoru ještě napájecí USB-C kabel.

sony_ULT_10.jpgsony_ULT_11.jpg

Dominantní je ovládací panel na horní straně, který obsahuje pět tlačítek s reliéfní ikonou a jedno zapuštěné a podsvícené tlačítko ULT. Ostatní tlačítka bohužel podsvícená nejsou, pouze u hlavního vypínače a Bluetooth jsou indikační diody. Zadní strana pak ukrývá napájecí USB-C konektor pod gumovými dvířky.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaké jsou funkce a možnosti nastavení

Jak to hraje s ULT, ale i bez

Hodnocení a doporučení 

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně

Určitě si přečtěte

Články odjinud