10
Fotogalerie

Recenze D/A převodníku a sluchátkového zesilovače Topping D50 III a A50 III. Skvělá dvojice za dobré peníze

Plusy
Vysoký výkon
Kompaktní rozměry
Bohatá konektivita
Intuitivní ovládání
Minusy
Zadní přepínač vstupů na sluchátkovém zesilovači
Chybí adaptéry na XLR
9  /10

Pokud chcete mít co nejlepší audio výstup do sluchátek z počítače nebo z jiného multimediálního systému, potřebujete kvalitní D/A převodník a dobrý sluchátkový zesilovač, případně s předzesilovačem pro reproduktory. Pro tyto účely poslouží Topping D50 III a A50 III.

Velkou otázkou je, jestli mít D/A převodník i sluchátkový zesilovač jako jedno, nebo dvě zařízení. Z hlediska ovládání nebo prostoru vychází lépe jediný přístroj, ale pro další rozšiřování nebo vylepšování audio řetězce jsou lepší dva. Vzhledem k výkonu, funkcím, a hlavně malým rozměrům Toppingů D50 III a A50 III se mističky vah překlánějí k této kombinaci.

Sestava převodníku a zesilovače přináší skvělé ovládání, bohatou konektivitu včetně té bezdrátové, širokou podporu audio formátů a opravdu vysoký výkon. Přenos analogového signálu může probíhat symetricky i nesymetricky a myslelo se i na drobnosti jako trigger konektor. Pro začínajícího, ale i pokročilejšího audiofila či uživatele potřebující snadné ovládání dražšího stereo multimediálního systému se jedná o skvělou volbu.

DSC_3141.jpg

Pro mnohé patří mezi negativa vyšší cena, celkem 13 000 Kč za obě zařízení už je na úrovni kvalitních sluchátek a hodně lidí není ochotno dát tolik peněz za audio. Určením se jedná o přístroje pro náročnější posluchače. Menší výtka směřuje k jack 6,3mm TRS konektorům jako náhradám za standardnější XLR, a to na obou zařízeních, jinak lze Toppingu těžko něco vyčítat.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Kolik výkonu reálně potřebujete.

K čemu pomůže dobrá konektivita.

V čem se obě jednotky doplňují.

Jak Topping lehce pozměnil charakter zvuku.

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně

Určitě si přečtěte

Články odjinud