11
Fotogalerie

Recenze sluchátek Dan Clark Audio E3. Téměř dosahují dokonalosti

Plusy
Detailní zvuk
Podání prostoru
Pevná skládací konstrukce
Univerzální ladění
Minusy
Cena
Nároky na výkon
Speciální konektory
9  /10

Kolik stojí dokonalá sluchátka? Pro jednoho to jsou TWS za 2 000 Kč, pro jiného Sennheiser HE 1 za 1,7 milionu korun. Co je jisté, tak že cena skvělých sluchátek pomalu klesá a ve stejné cenové třídě zase roste kvalita. Dan Clark vzal technologie ze sluchátek za 100 000 Kč a dal je do modelu E3 s cenou 65 000 Kč. Ve světě audiofilů to je 33% sleva, běžný posluchač by takové peníze za sluchátka nikdy nedal.

Dan Clark E3
Dan Clark E3
nabízí 1 obchod za cenu 66 990 Kč
Srovnat ceny

Jedná se uzavřený model s magnetoplanárními měniči, což není úplně typická kombinace, jelikož uzavřená sluchátka je náročnější vyladit. Jako konkurence se nabízí třeba Meze Liric (2) nebo právě vyšší model Dan Clark Stealth/Expanse, případně levnější Aeon 2 Noire.

Dan Clark Audio E3 mají bohatý zvuk s velmi jemnými detaily, překvapivě dobrou hudební scénou a velmi vyvážené ladění. Překvapí skládací konstrukcí, luxusními materiály a pohodlným nošením.

DSC_3170.jpg

Mezi výtky lze samozřejmě zařadit cenu − kdo by nechtěl sluchátka levněji? Dále jsou mírně náročnější na výkon sluchátkového zesilovače, takže z mobilu ani levnějšího DAPu je neuživíte. Posledním drobným negativem je použití kabelu s vlastními koncovkami na straně sluchátek, takže jeho výměna může být komplikovanější.

V pokračování pro předplatitele také najdete

V čem jsou sluchátka výjimečná.

Jak dosáhnout jejich plného potenciálu.

Zdali dosahují kvalit modelů s otevřenou konstrukcí.

Jak hrají.

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud