9
Fotogalerie

Recenze sluchátek Moondrop Golden Ages. Levné TWS magnetoplanáry v líbivém kabátku

Plusy
Vyvážený zvuk
Dobré ANC
Solidní aplikace
Zajímavý vzhled
Minusy
Laciná konstrukce
Poloha USB-C konektoru
Lehce méně detailní zvuk
8  /10

Moondropu se podařil malý zázrak, do TWS za 2 300 Kč výrobce dokázal napěchovat magnetoplanární měniče, pokročilé technologie jako kodeky LDAC a LC3 a nezapomněl při tom ani na vzhled. K dispozici je i aplikace, dotykové ovládání na venkovní straně sluchátek a funkce jako ANC.

DSC_3130.jpg

Určitě si říkáte, že se nižší cena musí někde projevit a máte pravdu. Sluchátka působí levným plastovým dojmem, jejich pouzdro nepůsobí bytelně a bál bych se jej dát třeba do batohu s dalšími věcmi. Pouzdro má nepříjemně svítivou diodu a nabíjení neprakticky zezdola. Softwarově není doladěný režim propustnosti okolního zvuku, informativní hlas ve sluchátkách by se dal nazvat jako infantilní a aplikaci nestáhnete z obchodu Google  Play, ale musíte jít na stránky výrobce.

Nicméně – a to je to klíčové – samotný zvuk není vůbec špatný. Pochopitelně není dokonalý a odpovídá nižší cenové třídě, ale projev je hudební, přirozený a charakteristika překvapivě docela neutrální. Levná sluchátka se často snaží zaujmout zajímavým (čtěte nesprávným) pojetím hudby, ale zde se projevil spíše audiofilský přístup a ze sluchátek skutečně slyšíte hudbu tak, jak ji autor zamýšlel.

TWS Moondrop Golden Ages cílí na posluchače, které zajímá více samotná hudba než celkový uživatelský zážitek. Dostanou přirozené podání, díky magnetoplanárním měničům také mírně jinou charakteristiku oproti dynamickým měničům. Nabídnou něco trošku jiného než další sluchátka a s cenou 2 300 Kč jsou dostupná pro mnoho posluchačů.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaký mají sluchátka zvukový projev.

Kde jde poznat nižší cena.

Jak funguje ANC a transparentní režim.

V čem jsou slabiny konstrukce.

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud