22
Fotogalerie

Recenze sluchátek Sony ULT WEAR. Hromada basů. A když nestačí, můžete ještě přidat

Maximální pohodlí a stabilita, příjemné ticho a k tomu přesně tolik hlubokých basů, kolik si zvolíte. Záleží je na vás. Výdrž s ANC je v reálu přes 30 hodin, funkce jsou zde ty, které reálně potřebujete. Je jedno, jestli posloucháte klubovou hudbu, elektro muziku, hip hop, nebo našlapané soundtracky, sluchátka ULT WEAR si poradí se vším.

Plusy
Živý zvuk se spoustou basů dle volby
Účinné potačení hluku
Výdrž baterie
Opravdu velmi pohodlné
Minusy
Moc basů (pro někoho)
Nemají funkci Speak-to-Chat
9  /10

Sony už v posledních letech patří mezi nejúspěšnější výrobce sluchátek a prémiová řada 1000XM patří na samý vrchol toho, co ji zájemce o sluchátka a aktivním potlačením hluku může přát (aktuálně je to model Sony WH-1000XM5). Vedle této řady sluchátek s neutrálním zvukem tento japonský výrobce má i řadu XB (eXtraBass) se zdůrazněnou basovou složkou. Nyní Sony představila řadu audio produktů ULT Power Sound, které pravděpodobně modely XB nahradí.

Nová sluchátka Sony ULT WEAR mají také zdůrazněnou basovou složkou, ale na rozdíl od modelů XB nabízí řada ULT více svobody. Co to znamená? Novinkou je funkce ULT, kdy si jednoduše vybíráte tří úrovní, kolik basů vlastně chcete. Předchůdcem ULT Wear (přesné označení je WH-ULT900N) je model Sony WH-XB910N (test máte zde), u toho musíte basy ale krotit ekvalizérem. ULT Wear míří na podobného posluchače – takového, který se chce bavit. 

S ULT Wear budou spokojeni ti, kdo chtějí luxusní pohodlí, energický, nabasovaný zvuk a kvalitní potlačení hluku. Dvakrát draží WH1000XM5 mají navíc zejména některé prémiové funkce, když pomineme neutrálnější naladění zvuku. Cenově ale ULT Wear jdou trefou do černého.

Vzhled a konstrukce

Po stránce pohodlí budete určitě maximálně spokojení. Zde jsou poznat dlouholeté zkušenosti Sony – mušle jsou velké a prostorné, hlavový most kombinuje pružnost, odolnost. Vše jde optimálně nastavit dle velikosti hlavy a přitom nejdete na limit konstrukce. Z velmi příjemného materiálu jsou také náušníky, které jsou sice přiměřeně tuhé, díky paměťově pěně se přizpůsobí. Výsledkem je až luxusní komfort a současně účinné pasivní tlumení okolí.

P3090421.jpgP3090423.jpgP3090415.jpg

Sluchátka jsou osazené 40mm dynamickými měniči, ale i díky velké mušli působí vzdušně i při hlasité hudbě. Dotekové ovládání pro nastavení hlasitosti a posun skladeb máte na pravé mušli, na levé jsou pak tři fyzická tlačítka. Jedno pro zapnutí/vypnutí a párování, druhé pak pro volbu ANC režimu a případně mu můžete přiřadit v aplikaci i další funkci. A to nejdůležitější je ULT tlačítko pro volbu režimu. 

V pokračování pro předplatitele také najdete

Funkce a možnosti aplikace 

Jak to hraje

Jaké jsou jednotlivé basové režimy

Srovnání a doporučení

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud