10
Fotogalerie

Recenze soundbaru TCL S55H. V malém a elegantním těle slušný výkon a široký prostor

Do menších a středních místností, či do paneláku bude tento soundbar ideální. Má solidní výkon a po zvukový prostor dokáže nafouknout jako málokdo. Navíc podporuje všechny formáty zvuku.

Plusy
Překvapivě široký zvuk
Bohatá výbava a hodně funkcí
Kompaktní a elegantní
Příjemný subwoofer
Minusy
Komplikovanější ovládání
Není do velkých místností
Hlasové potvrzení funkcí
8  /10

Letos TCL představilo zcela nový soundbar TCL S55H. A docela se liší od těch minulých – je nižší, štíhlejší a na první pohled elegantnější, než ty dosavadní. Což ale odpovídá trendu a zájmu kupujících, lidí zkrátka chtějí lepší zvuk, ale neradi tomu obětují cenný prostor. TCL to dohání navíc maximální výbavu. Dolby Atmos je zde ve své virtuální podobě, přičtěte kalibraci zvuku, AI režim a spousty možností dalšího nastavení. 

Vzhled a konstrukce

Nízký (6 cm), poměrně lehký 2.1 kanálový soundbar je sice platový, ale velmi zdařile imituje broušený hliník. Výrobce se poučil a na rozdíl od starších modelů místo průzvučné látky čelo kryje odolná ochranná kovová mřížka. Výsledek vypadá elegantně. Šířka 81 cm a hloubka 10 cm potěší, protože soundbar nezabírá moc místa. Dát ho můžete na TV stolek, další možností je montáž na stěnu (vše potřebné pro to máte v balení).

P5206433.JPG

Soundbar je osazen dvojicí měničů, je designově sladěný s menším bezdrátovým subwooferem (výška 32 cm). Ten má basový 10cm měnič s vysokým zdvihem, směřuje do podlahy a hloubky ještě posiluje bassreflex vyvedený vzad. Vnitřní konstrukce soundbaru je laděná tak, aby hrál i velmi nízké středy, které plynule navazují vyšší basy, které hraje subwoofer.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Možnosti propojení a první nastavení

Jak se to ovládá a jaké jsou možnosti nastavení

Jak to hraje a jaký je prostorový zvuk

Celkové hodnocení
 

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně

Určitě si přečtěte

Články odjinud