9
Fotogalerie

Sennheiser překvapil prémiovými sluchátky Momentum Sport. Umí monitorovat tep a tělesnou teplotu

V poslední době německý Sennheiser přidává nové modely jak na běžícím páse. Po sluchátkách Sennheiser Momentum True Wireless 4 a HD 490 PRO nyní překvapil další novinkou, TWS sluchátky Momentum Sport.

Ta míří především na sportovce a nadšence fyzické aktivity. Momentum Sport kombinují fotopletysmografický (PPG) snímač srdečního tepu (v rozmezí od 30 do 220 tepů za minutu) a snímač tělesné teploty s přesností +/- 0,3 stupně Celsia. Každý může přenášet data do oblíbených fitness aplikací a zařízení. Vysoká kvalita zvuku samozřejmě zůstává.

Integrované tříosé akcelerometry a kapacitní dotykové a infračervené senzory spolupracují při správě funkcí přehrávání audia a volání pomocí jednoduchých gest dotykem prstů, bez ohledu na povětrnostní podmínky. Například dvojité poklepání na tvář může pozastavit přehrávání, i když má uživatel také rukavice.

1.jpg

Momentum Sport se bezproblémově propojuje a integruje s mnoha oblíbenými sportovními zařízeními a aplikacemi, včetně Apple Watch/Health, Garmin Watch/Connect, Strava, Peloton a atd. Sluchátka spolupracují s aplikací Polar Flow, sportovec má tak přístup k sledování výkonu, analytice, či inteligentnímu koučování. Údaje shromážděné sluchátky, včetně tělesné teploty, jsou přenášeny v reálném čase během tréninku a ukládány pro lepší analýzu po tréninku.

2.jpg

Co se zvuku týče, tak sluchátka jsou osazeny novým 10mm měničem, proti běžnému modelu má být kompletně přepracován akustický systému. Má být minimalizován hluk z kroků, dýchání a další tělesné „zvuky“. Aktivní potlačení hluku má několik volitelných režimů – Transparentní, Anti-Wind (potlačuje ruch větru) a Adaptive Noise Cancellation. Pohodlí a stabilitu zajistí několik velikostí vyměnitelných nástavců a ušních háčků.

Pro připojení se využívá Bluetooth 5.2, podpora kodeků zahrnuje aptX Adaptive, aptX, AAC a SBC. Ovládání gesty i s rukavicemi jsme již zmínili, odolnosti proti potu a vodě plní IP55, pouzdru je odolné proti nárazům i vodě dle IP54. Výdrž na jedno nabití je 6 hodin, s pouzdrem pak 24 hodin, dobíjí se přes USB-C nebo bezdrátově.

Oficiální cena je 8 590 Kč, na výběr máte z černé a olivově zelené varianty. 

Zdroj: Senheiser, Panter

Určitě si přečtěte

Články odjinud