Výborný seriál Arcane má parádní upoutávku na druhou sezonu. Ta bude zároveň poslední

Výborný seriál Arcane má parádní upoutávku na druhou sezonu. Ta bude zároveň poslední

Seriál Arcane (Arcane: League of Legends) se velmi rychle po premiéře zařadil mezi nejlepší animáky, které kdy byly natočeny. Za animovaným seriálem stojí spolutvůrci Linke a Alex Yee, produkovalo ho francouzské animační studio Fortiche ve spolupráci s Riot Games. Seriál přitom uspěl nejen u fanoušků hry League of Legends, ale také u diváků, kteří tuto on-line hru neznají. 

Druhá sezóna, která dorazí na Netflix v listopadu 2024, bude závěrečnou kapitolou Arcane. Zástupce společnosti Riot prozradil, že s ukončením příběhu ve druhé sérii se už počítalo od začátku vývoje. V dnešní době je to velmi neobvyklé, aby divácky úspěšný seriál skončil po pouhých dvou sezónách a nedocházelo k prodlužování. Na druhou stranu by to mohlo znamenat, že dostaneme mnohem lepší, uzavřený příběh.

AAAAQQbP7a-xmTHRZPWkLVfWVNdgphhCzsdwhQhc9qWt52C6Oeigm16heXtMVGpPI7yt9RJ6PidWl23Jks4BQZWyEma6ReCLyCsKcaLTzE62noDFSLP4O8kQ3QFzVflBE54k8J8wQhSmX8jLJgfU6KVOYdWa.jpg

Arcane vypráví příběh o původu dvou ikonických postav League of Legends. A shodou okolností jsou to sestry. Jinx, známá také jako Powder, a Vi se ocitnou na znepřátelených stranách války, která se rozpoutá mezi utopickým městem Piltover a jeho utlačovanou spodinou Zaun. Druhá série by měla začít tam, kde první skočila, tedy po zničení rady Piltoveru.

Dobrou zprávou je, že Arcane má být jen prvním z mnoha příběhů z videoherního světa Runeterra, které studio plánuje natočit, neboť postav je tam daleko více. Měli bychom se tak dočkat dalšího animovaného seriálu, který bude pravděpodobně opět uzavřený. Pokud bude dosahovat kvality, kterou má Arcane, tak se můžeme jen těšit.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud