5
Fotogalerie

WiiM Ultra je víc než běžný audio streamer. Přidává sluchátkový zesilovač, můžete připojit gramofon i televizor

Loni se začal prodávat cenově velmi zajímavý audio streamer WiiM Pro PLUS, který si díky svým schopnostem získal pozornost. Letos jsme se dočkali novinky, která nese název WiiM Ultra. Na první pohled tento audio streamer přidává krásný a praktický 3,5palcový barevný dotykový displej. Tím to rozhodně nekončí.

Proti levnějšímu sourozenci má Ultra také vestavěný sluchátkový zesilovač s čipem TPA6120A2, jak je ostatně vidět dle otočného voliče hlasitosti a sluchátkového výstupu na čelní stěně. Vestavěný je nový D/A převodník ESS Sabre ES9038QM2, který si poradí se zvukovými soubory ve vysokém rozlišení až 32 bitů/384 kHz PCM a DSD512.

b.JPG

Samozřejmostí je přístup k mnoha oblíbeným službám pro streamování hudby, jako jsou Spotify, Deezer, Tidal, Qobuz, Amazon Music, Apple Music a Napster. Můžete také poslouchat online rozhlasové stanice přes iHeartRadio a TuneIn. K dispozici je také podpora AirPlay 2, Google Chromecast Audio (CastLite), DLNA, Roon a Squeezelite. Na displeji se pak zobrazují widgety aplikací, obaly alb, nastavení zařízení a další informace. Je zde také podpora hlasových asistentů Google Assistant, Alexa nebo Siri.

Co se vstupů týče, tak kromě Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3 (s kodeky AAC a SBC) zde nechybí digitální optický vstup a výstup, či USB. WiiM Ultra má vestavěný také předzesilovač pro gramofon s MM přenoskou a HDMI ARC vstup, pro připojení televizoru. Analogový stereofonní vstup je samozřejmostí. 

5phpFMQ7ih.jpg

Potěší, že lze přepínat mezi pevným a variabilním výstupem. Lze tak využít nejen aktivní reprosoustavy a běžný stereofonní zesilovač, ale také multiroom zesilovač nebo výkonový zesilovač. Kromě toho je k dispozici také samostatný výstup pro aktivní subwoofer. Výstup subwooferu je vybaven funkcí Bass Management, kde můžete nastavit dělicí frekvenci, úroveň, fázi, či upravit zpoždění, aby basy hrály v souladu s reproduktory v místnosti.

t.JPG

Tím to ale pořád nekončí. K dispozici je také vestavěná technologie korekce místnosti.  znamená, že můžete změřit akustiku místnosti. Pro využití kalibrace zvuku dle místonsti potřebujete ale smartophone s IOS systémem. Kromě toho jsou zde přednastavené zvukové režimy a 10pásmovým ekvalizérem. Vše má být snadno dostupné prostřednictvím firemní aplikace.

Celek je velmi kompaktní, rozměry jsou 205 x 73 mm, proti levnějšímu a méně vybavenému bratříčkovi má WiiM Ultra místo plastu robustnější hliníkový kryt. Cena v ČR je 9 990 Kč. 


 

Určitě si přečtěte

Články odjinud