10
Fotogalerie

Audeze Penrose: luxusní bezdrátový herní headset pro PS4/5, Xbox či PC s Bluetooth

Audeze vyrábí především sluchátka, ale spolu s rostoucím zájme o prémiové herní headsety se do této oblasti pustil i tento výrobce. Značka je známa především tím, že využívá magnetoplanární měniče.

Penrose_ProductShots_Web_Penrose_3Q_2000x.jpg

Novinka Audeze Penrose je určena především pro hráče. Bezdrátový herní headset zaujme tím, že nabídne připojení nejen přes Bluetooth 5.0, ale také přes vlastní USB dongle s pro bezdrátové low latency připojení, pracující v pásmu 2,4 GHz. A samozřejmě nesmí chybět ani klasické analogové připojení kabelem s 3,5mm jackem. Podporovány jsou herní konzole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, ale i PC či Mac. Cena v ČR je 8 990 Kč.

Samotná sluchátka jsou osazena firemními magnetoplanárními 100 mm měniči, konstrukce je uzavřená. Udávaný frekvenční rozsah je 10 Hz až 50 000 Hz. Náušníky z umělé kůže jsou pro větší pohodlí vyplněny paměťovou pěnou. Odnimatelný, integrovaný mikrofon má pro lepší srozumitelnost potlačit okolní hluk až o 20 dB. Na jedno nabití sluchátka vydrží 15 hodin, nabíjí 3 hodiny se přes USB-C. Pro doladění zvuku slouží aplikace Audeze HQ.

Pokud vás zajímá, jaký je rozdíl mezi herním headsetem Audeze Penrose a Audeze Mobidus (stojí 11 000 Kč), tak dražší model má navíc 3D audio a head tracking technologii, ale připojuje se přes Bluetooth, nemá tedy 2,4 GHz LL dongle. Model Penrose je určen pro PlayStation 4 a PlayStation 5, model Penrose X je zase pro Xbox One a Xbox Series S/X. S PC pracují oba, oba mají Bluetooth. 

Zdroj: Audeze 

Určitě si přečtěte

Články odjinud