Audio Pro Addon C10: bezdrátový reproduktor s vynikajícím zvukem a širokou konektivitou [test]

5. února 2021
TWEET SDÍLET

Plusy

 • zvuk
 • ovládání
 • konektivita

Minusy

 • absence ochrany měniče
 • nelogičnosti v aplikaci
9/10
Hodnocení

Není tomu tak dlouho, co jsme otestovali základní Bluetooth variantu reproduktorů Audio Pro, konkrétně model T3, který je nejmenším v nabídce. Tentokrát jsme postoupili o dvě třídy výš.

Testovaný reproduktor Addon C10 je objemově největším reproduktorem v nabídce (značeno číslem 10) a zároveň nabídne vedle Bluetooth také plnohodnotné bezdrátové připojení s funkcí multiroom (značeno jako C).

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k širší konektivitě, větším rozměrům a odlišnému osazení de samozřejmě narostla cena, a to na necelých 9000 Kč. Pro srovnání, za podobnou cenu můžete koupit například plochý nástěnný systém, výkonný mainstreamový Bluetooth reproduktor nebo mikrosystém s vícepásmovými reprobednami.

Každé zařízení má samozřejmě odlišného cílového uživatele a s přihlédnutím ke konstrukci také jiný účel a samozřejmě i zvukový projev. Nicméně po několika týdnech používání si umím bezdrátový Addon C10 představit jako hlavní zdroj zvuku v bytě i menším domě.

Konstrukce a ovládání

Z pohledu designu je zde zachován minimalistický přístup, stejně jako u ostatních produktů řady Addon. Základem je zde ozvučnice ve tvaru kvádru o rozměrech 166 × 320 × 180 mm, tedy větší, ale stále poměrně kompaktní kus. Jelikož nemá reproduktor baterii, je třeba jej provozovat v dosahu elektrické sítě, k ní je připojen klasickým dvoužilovým kabelem.

Na spodní straně je čtveřice gumových nožiček pro lepší stabilitu, přední dvojice je větší, takže měniče míří mírně nahoru – při umístění na komodu průměrné výšky 80 cm se tak posune vyzařovací úhel směrem nahoru.

Boky jsou hladké, horní strana má zapuštěný mosazný ovládací panel a bytelné kožené poutko. V zadní stěně je oválné vyústění bassreflexu a vedle něj pak velký panel s konektorovou výbavou. Konektor napájení je v pravém spodním rohu, uprostřed vlevo je zásuvka RJ45 pro připojení k síti a nad ní pak tlačítko Wifi Connect, přepínač typu připojení, dvojice cinch konektorů, výstup pro subwoofer a USB konektor určený pro nabíjení (5V, 1000 mA) např. mobilního zařízení.

Klepněte pro větší obrázek

Čelní stěně dominuje uprostřed osazený středobasový měnič, které doplňuje dvojice tweeterů. Ty jsou kryty decentní ale pevnou kovovou mřížkou, středobas je zde bohužel bez jakékoli mechanické ochrany před poškozením, což je z mého pohledu asi největší slabinou reproduktoru.

Ovládací panel nabídne celkem čtyři notifikační LED, které informují o zvoleném zdroji hudby. Vedle nich je první čtveřice tlačítek pro zapnutí/vypnutí, přepínání zdroje, aktivaci Bluetooth párování a spustit/pozastavit pro základní ovládání.

Uprostřed panelu je výrazné kruhové tlačítko hlasitosti a další čtveřice tlačítek – tentokrát se však jedná o uložení předvolby pro bezdrátový poslech. Zcela vpravo je potom AUX zásuvka pro jack 3,5 mm. 

Klepněte pro větší obrázek

Pokud nebudete chtít panel používat, vystačíte si i s firemní aplikací, která je dostupná pro iOS i pro Android. Díky cinch konektorům není problém si připojit gramofon, CD přehrávač nebo jiný externí zdroj zvuku, což dělá s reproduktoru velmi univerzální zařízení. Malý přepínač na zadní straně slouží pro volnu mezi Wi-Fi nebo cinch vstupem, kdy jsou odpojeny další spárované reproduktory.

Funkce a osazení

Jak již bylo řečeno výše, je zde trojice měničů – středobas má průměr 5,25" a dvojice tweeterů pak 3/4" – všechny sdílejí 80W zesilovač třídy D (tedy dle specifikací 2× 20 W + 1× 40W). Celkový udávaný rozsah je 45–22 000 Hz s dělící frekvencí 2500 Hz.

Funkčně a ovládáním se jedná o velmi intuitivní ekosystém. Pokud nebudete používat dodávanou aplikaci, musíte se spokojit s Bluetooth nebo kabelovým zdrojem hudby, ovšem zbytečně byste se ochudili o další možnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Aplikace je poměrně přehledná a jednoduchá, po úvodním spárování, připojení k internetu a nastavení předvoleb si v praxi vystačíte jen s ovládacím panelem. V rámci aplikace jsou samozřejmě jisté nedostatky, z mého pohledu je to neúplně intuitivní výběr zdroje hudby, kdy například presety jsou dostupné až v další úrovni zobrazení a jejich uložení v sobě má jistou nelogičnost. Celkově je ale třeba pochválit přehledně rozmístěné a srozumitelné menu – ačkoli je pouze v angličtině, zorientujete se při znalosti základních výrazů snadno.

Velkým překvapením je možnost vytvořit z reproduktoru hotspot pro sdílení internetového připojení, v případě kabelového připojení k síti si tak můžete de facto rozšířit dosah Wi-Fi v rámci domácnosti. 

Praktickou funkcí je také zabudovaný budík, který si můžete v aplikaci snadno nastavit a vybrat si libovolný zdroj zvuku. Vedle možnosti přehrávat např. ze síťového disku je zde oblíbení Spotify, Tidal, Deezer či další služby pro poslech internetového rádia. Podporován je i systém Amazon Alexa a Apple AirPlay.

I zde pak platí, že kdokoli připojený do stejné sítě, může na reproduktoru přehrávat hudbu prostřednictvím svého Spotify profilu. A pokud přijdou například známí a nainstalují si aplikaci Audio Pro, najde tato v síti připojení zařízení a nabídne jim shodnou možnost ovládání reproduktoru. Pozor tedy na sdílení Wi-Fi internetového připojení se sousedy, kteří by tak mohli ovládat vaše zařízení.

Hudební projev

Addon C10 je již celkem rozměrný reproduktor, což se odráží i v jeho projevu. Zvuk je perfektně naladěný (v případě potřeby můžete prostřednictvím aplikace upravit basy a výšky) a v konečném důsledku zvládne reproduktor jak velmi kvalitní tichý poslech, tak i dynamický přednes s krásným objemem.

Špatné není ani podání prostoru s náznakem stereoprostoru, není to samozřejmě možné srovnávat s klasickou stereosoupravou, ovšem v přímém srovnání s běžně používanými Bluetooth reproduktory je rozdíl znatelný.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Oproti valné většině zmíněných reproduktorů je zde také změna v podobě aktivního středobasu, obvykle totiž najdeme v konstrukci přenosných reproduktorů ( i těch mohutnějších) osazené pasivní zářiče. Zde nic takového není třeba, jelikož aktivní středobas společně s dostatečným objemem a bassreflexem spolupracuje velmi dobře.

Nečekejte zde zkreslené, pomalé, ale hlasité a hutné basy, Addon C10 přednáší nízké pásmo velmi hezky a čistě, basy jdou opravdu dost hluboko a jejich poslech je příjemný jsou pevné, kulaté a bez nechtěných záznějů. Při vyšší hlasitosti vám zvládnou rozvibrovat nejeden kus nábytku.

Střední pásmo i výšky jsou také velmi dobře zastoupeny a mají příjemný přednes v podobném duchu jako basová složka. Marně by zde čekali na agresivní syntetické výšky nebo utlumené středy. Tady prostě všechno šlape jak má. 

Celkově je zvukový projev možné postavit na úroveň levných regálovek. Přímé porovnání s AQ M24 ukázalo větší dynamiku, hutnost basů a energický projev. Aktivní regálové monitory jsou krapet učesanější s analytičtějším projevem a samozřejmě lepším podáním prostoru. Při tichém poslechu u mne vede Audio Pro, při vyšší hlasitosti se však monitory krásně otevřou a lépe zaplní prostor.

Verdikt

Audio Pro C10 je zařízením, které velmi dobře kombinuje skvělý zvuk s širokou konektivitou a poměrně intuitivním ovládáním ať už přímo na reproduktoru nebo s pomocí firemní aplikace. Integrace do domácí sítě je snadná a k dispozici je i funkce multiroom, která umožňuje spárování více reproduktorů. 

Hudebně si tento kousek nezadá s levnějšími regálovými reproduktory, což je velmi dobrá zpráva pro ty, kdo nechtějí řešit komponentový systém, ale potrpí si na energický a čistý přednes.

Klepněte pro větší obrázek

Funkční vychytávky, jako je například možnost sdílení Wi-Fi připojení nebo nastavení budíku, jsou pak přesně ty detaily, které mohou rozhodovat při koupi. Z pohledu zvuku se jedná o jednoznačného favorita pro ozvučení běžné domácnosti, kde zajistí jak tichý poslech na pozadí, tak zvládne rozpumpovat i večírek. Při cenovce do 9000 Kč vaše peněženka nevykrvácí a získáte pěkný solitérní a především funkční kousek audiotechniky.

Audio Pro Addon C10

Cena: od 8 990 Kč

 • frekvenční rozsah: 45 Hz až 22 000 Hz
 • výkon: 2× 20 W + 1× 40 W
 • měniče: 2× 3/4" + 1× 5,25"
 • konektivita: Bluetooth 4.0, Aux 3,5 mm, Wi-Fi, Line In (cinch)
 • podporované kodeky: SBC
 • rozhraní: USB (pro nabíjení připojené elektroniky) max 5V a 1000 mA, LAN RJ45, Wi-Fi 802.11 b/g/n, 
 • rozměry: 166 × 320 × 180 mm
 • hmotnost: cca 4,4 Kg

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Bluetooth reproduktor, Multiroom, Audio Pro, Hi-Fi systémy na Heureka.cz


Samsung by mohl jít cestou Applu. Za tři roky má řada Galaxy S25 běžet na novém čipsetu vlastní výroby

Samsung by mohl jít cestou Applu. Za tři roky má řada Galaxy S25 běžet na novém čipsetu vlastní výroby

** Aféra okolo omezování výkonu telefonů má dozvuky ** Samsung chce pro budoucí „eska“ vyvinout vlastní čipset ** Chce jít podobným směrem jako Apple u čipsetů řady A

Martin Chroust
GalaxyMobilní procesory
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Marvel

Marvel's Midnight Suns dostali rating v Jižní Koreji. Hra by mohla vyjít dříve než se čekalo

Po menším odkladu projektu možná konečně brzy zjistíme oficiální nové datum vydání.

Michal Maliarov
Marvel's Midnight SunsMarvelStrategie
Ubisoft+ letos dorazí na Xbox i PlayStation. Součástí PS Plus bude jeho osekaná verze Classic

Ubisoft+ letos dorazí na Xbox i PlayStation. Součástí PS Plus bude jeho osekaná verze Classic

Nejen PlayStation, ale i Ubisoft přišel s oznámením ohledně svého předplatného. Již brzy bychom ho měli najít i na domácích konzolích Microsoftu a Sony.

Martin Nahodil
OznámeníUbisoft
Srovnávací test soundbarů. Snadná cesta k lepšímu zvuku

Srovnávací test soundbarů. Snadná cesta k lepšímu zvuku

I ten nejmenší a nejlevnější soundbar v testu přinese obrovské zlepšení zvukového doprovodu u většiny televizorů. Náš test ukázal, že výrobci nabízejí různá konstrukční řešení a záleží pouze na vás, jaké si vyberete.

David Starý
SoundbarySrovnáníTesty
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Týden Živě: A jo, on byl vlastně Google I/O! Pixel 6A, Pixel Watch a další novinky

Týden Živě: A jo, on byl vlastně Google I/O! Pixel 6A, Pixel Watch a další novinky

** Google se chlubil novinkami na své výroční konferenci I/O ** Asi jsme už rozmazlení, ale bývala to větší sláva ** Něčeho jsme se ale dočkali; třeba tolik očekávaných hodinek

Jakub ČížekMartin Miksa
Týden ŽivěVideo
Návod: Jak nastavit sdílení v síti, s heslem i bez něj

Návod: Jak nastavit sdílení v síti, s heslem i bez něj

Máte zapnutý počítač a chtěli byste se dostat do některé jeho složky z telefonu či televizoru? Stačí si nastavit sdílení v síti, a to i bez hesla.

Antonín Trčálek
NávodyWindows
Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Netflix
Facebook ukázal brýle Cambria. Už jen tato ochutnávka ukazuje, kterým směrem se bude ubírat mixovaná realita

Facebook ukázal brýle Cambria. Už jen tato ochutnávka ukazuje, kterým směrem se bude ubírat mixovaná realita

** Meta chystá hned čtyři modely VR brýlí ** První z nich můžeme s masováním vidět již dnes ** Facebook chce co nejreálněji propojit skutečný svět s virtuálnem

Martin Chroust
MetaVR brýleFacebook
Duna od Funcomu se ukázala na prvních obrázcích. Online survival s otevřeným světem nás vezme na Arrakis

Duna od Funcomu se ukázala na prvních obrázcích. Online survival s otevřeným světem nás vezme na Arrakis

Úspěch filmové Duny nedoprovodí jen strategie s podtitulem Spice Wars. Chystá se také velká mutliplayerovka, na které pracují tvůrci Conan Exiles.

Martin Nahodil
FuncomKomentář
Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída