6
Fotogalerie

Audio-Technica AT-LP60x: nejlevnější plně automatický gramofon pro začátečníky od japonské firmy

Japonská Audio-Technica patří mezi osvědčené výrobce gramofonů, boduje zejména oblíbeným modelem s přímým náhonem, gramofonem Audio-Technica AT-LP120x. Do své nabídky firma přidala však ještě cenově dostupnější model, který také nabízí plnou automatiku. Ten je určen všem zájemcům o poslech vinylových desek, kteří hledí na nízkou cenu, ale už chtějí něco solidnějšího.

Model AT-LP60x je plně automatický gramofon s řemínkovým pohonem, kterému nechybí vypínatelný phono předzesilovač. Lze tak připojit jak k zesilovačům s vstupem pro gramofon, tak k zesilovačům (nebo aktivním reprobednám) s běžným linkovým vstupem. 

1.JPG

Gramofon má dvě rychlosti (33 1/3, 45 RPM), hliníkový talíř eliminující vibrace, nižší cena ale přinesla kompromis v podobně plastového šasi. Napájecí zdroj umístěný mimo tělo gramofonu má dle výrobce odstranit riziko rušení od napájení. Potěší osazení firemní integrovanou přenoskou Dual Moving Magnet, která má vyměnitelnou jehlu s diamantovým hrotem (ATN3600L). 

Cena gramofonu AT-LP60x v ČR je 3 490 Kč. V nabídce Audio-Techniky je ještě verze s USB (AT-LP60xUSB) za 3 990 Kč, nebo verze s bezdrátovým Bluetooth 5.0 výstupem s kodekem aptX (verze AT-LP60xBT), ta má stát 4 990 Kč.

Zdroj: Audigo, Audio-Technica

Určitě si přečtěte

Články odjinud