Audio-Technica ATH-M50xBT2: druhá generace sluchátek přidává LDAC a vydrží 50 hodin

25. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Japonská Audio-Technica vyrábí výborná bezdrátová sluchátka ATH-M50xBT už přes dva roky, a tak logicky přichází s druhou generací – ATH-M50xBT2. Poměrně překvapí, že firma nechává oficiální cenu stejnou, jako má stávající první generace; bývá nepsaným pravidlem, že generační výměna přináší i nárůst ceny. 

Klepněte pro větší obrázek

Co se týče firemního 45mm měniče, výborného zvuku a celkové kvalitní konstrukce, tam se nemění nic. Vylepšená elektronika ale má nyní oddělený BT čip a dostala dedikovaný DAC/zesilovač AK4331. Nyní má majitel možnost nastavit vlastni EQ křivku a tu uložit přímo do sluchátek. Nastavení hlasitosti má volitelné krokování (16/32/64 kroků), nechybí stereovyvážení, či možnost lokalizovat odložená sluchátka.

Upgradu se dočkaly kodeky – SBC a AAC zůstávají, novinkou je výborný LDAC od Sony (s datovým tokem až 990 kbps), který nahradil starší aptX. Nový model také dostal Low Latency režim, je podporován Google Fast Pair, spousta lidí potěší Multipoint.

Vylepšení se dočkal také mikrofon, nyní je duální a má Beamforming pro kvalitnější přenos hlasu. Podpora hlasových asistentů je stejná – tedy Alexa, Google Assistant, Siri.

Co se dobíjení týče, tak USB-C nahrazuje zastaralý mikroUSB konektor, výdrž se prodloužila ze 40 hodin na 50 hodin a přibyl Quick Charge. Pokud se sluchátka vybijí, stále je možno sluchátka připojit dodávaným odnímatelným kabelem, na rozdíl od předchůdce ale zmizel ovládací prvek s mikrofonem.

Výčet novinek potěší, celkově lze říct, že pokud nepotřebujete aktivní potlačení hluku, tak bezdrátová sluchátka Audio-Technica ATH-M50xBT2 patří k tomu nejlepšímu na trhu. Oficiální cena je tedy 199 Euro.

Zdroj: audio-technica.com

Témata článku: , , , ,