Pietro
27. srpna 2021 • 8:06

Rychlost internetu z mobilu měřím pravidelně již po léta a to jak v Praze, tak třeba naposledy ve 2 oblastech v Děčíně. Telefon a tarif mám včetně LTE !!!
Rychlosti se zvyšují a to dost rapidně. JENŽE !!! Pro využití plné rychlosti musíte mít i certifikované zařízení (modem, mobil) a víte na co jsem přišel? Že můj mobil tu nejrychlejší LTE síť prostě JEŠTĚ NEPODPORUJE ! Podporuje LTE, ale starší verze./kategorie. Mám mobil zn. ONE+ model 7T / Vedle toho jsem teď zakoupil i nový přenosný kapesní MODEM a ten ty nejvyšší rychlosti naopak podporuje ! 😉 JO - a testoval jsem v Děčíně a okolí i v Praze SIM KARTY s "rychlými" datovými Tarify všech 3 hlavních operátorů 😉Takže se nejprve podívejte, zda nemáte zastaralá zařízení a nebo rychlost záměrně omezenou vaším dodavatelem služeb - tedy operátorem. Mě "vypekl" mobil, modem jede na LTE i ty nejvyšší rychlosti 👍

Alex
11. března 2022 • 14:37

Tady si někdo spletl dveře, teda okno 😁

Pietro
27. srpna 2021 • 7:45

Tato studiová sluchátka ve verzi ATH-50x BT mám již cca 2 roky a podotýkám, že za tu cenu si nemůžu stěžovat. To samé platí u malých "studiových" pecek ATH-E40 od stejného výrobce.
Podotýkám, že jsem si před jejich koupí srovnával vždy fyzicky přes spoustu hudby z TIDALu (HiFi předplatné) jiná sluchátka od konkurenčních modelů různých výrobců sluchátek přímo v prodejně AUDIGO v Praze. A to na všemožných DAP přehrávačích, včetně Astel&Kern ULTIMA 2000SP ! Slyšel jsem také ta nejdražší sluchátka, co tam mají a to jak ta "velká" tak i malé "pecky" / Tato sluchátka v dané cenové třídě nic nepřikrášlují ani neubírají. V POMĚRU: VYKON x CENA x ZVUK nemají dle mne skoro žádnou konkurenci 😉 P.S. - přes kabel hrají lépe, ale to je všem, co tomu rozumí, snad navýsost jasné proč tomu tak je 🧐

Argetar
27. srpna 2021 • 8:55

Moje zkušenost provozu s kabelem:ATH-50x = pecka zvuk, oproti BT verzi (bezdrátově i kabel způsobu připojení) lepší středy, uvádí to např. i recenze na rtings.com, které jsem moc nevěřil, díky v podstatě stejné konstrukci, ale je to tak.ATH-50x BT = mezi bezdrátovým a kabel způsobu připojení nepozoruji nějaký významný rozdíl a při obou jsou lehce horší středy oproti modelu bez BT.

Martin
26. srpna 2021 • 1:25

Ač nejsem příznivce BT sluchátek, tohle vypadá opravdu sympaticky.

Argetar
26. srpna 2021 • 10:43

Z článku vyplývá, že již není podporován kodek aptx, což je podle mě downgrade. ("novinkou je výborný LDAC od Sony (s datovým tokem až 990 kbps), který nahradil starší aptX") LDAC hodnotím obecně jako kvalitnější kodek ale méně použitelnější (zpravidla jen se SONY zařízeními, neboť širší podpora moc není(asi prachy za licence atd.) Mám původní BT verzi a jsem celkem spokojen i když wired verze sluchátek má o něco lepší středy než BT varianta (mám ji taky), tak někdy šahám radši po nich.

Milan
27. srpna 2021 • 6:47

Tak pokud budeš hudbu poslouchat z android mobilu, tak je absence aptx fuk, protože android mobily LDAC podporují (ne jen Sony).
Na sluchátkách se vše vylepšilo a cena zůstala, paráda.

ChilliMeat
27. srpna 2021 • 7:22

LDAC je od Androidu 8 (Oreo) jeho součástí. Tudíž, alespoň co se týká telefonů s tímto operačním systémem, je jeho rozšíření velké - aktuálně používá tuto a vyšší verzi cca 80 % zařízení. Já jej například používám se Samsungem S10e. Jinak dle informací z Wikipedie je použití LDACu v režimu encoder (telefony, DAPy atd.) zadarmo, SONY se platí jen v případě decoderu (sluchátka, reproduktory).

Argetar
27. srpna 2021 • 8:48

No popravde jsem LDAC s mým telefonem (Mate 20 pro s andr 10) nezkoušel a vycházím z uváděné specifkace podpory kodeků (Bluetooth 5.0, A2DP, aptX HD, LE).Zdroje:
- https://bluetoothcheck.com/compatibility/huawei-mate... ...
- https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-9343.php... Ačkoli tady je zase LDAC uveden, v tom aby s čert vyznal.
-https://www.aptx.com/products/huawei-mate-20-pro... Pokud je tedy LDAC součástí androidu 8+ , tak beru své tvrzení o nepodpoře zpět.

Jirkas68
31. srpna 2021 • 15:31

Popravdě i to AAC je lepší než AptX. U Bluetooth 5.0 má solidní kvalitu i to základní SBC. Troufnu si tvrdit, že u těchto sluchátek nepoznáte rozdíl mezi AptX a SBC.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
wings123
2. září 2021 • 22:15

Zda sa, ze je na case zajst k ORL.

Určitě si přečtěte

Články odjinud