Audio-Technica rozšíří nabídku o dvoje luxusní dřevěná sluchátka Kokutan a Asada Zakura

27. února 2020
TWEET SDÍLET

Japonský výrobce sluchátek Audio-Technica představil svá nová sluchátka. první z nich Audio-Technica Kokutan jsou zhotovené ze vzácného ebonového dřeva, které v Japonsku nese právě název kokutan. Výrobce zvolil tento materiál kvůli svému akustickému útlumu, kvůli této vlastnosti se používá pro výrobu klavírů a dalších nástrojů. Každá mušle je v lesklém provedení, je doplněna ovčí kůží.

Klepněte pro větší obrázek Sluchátka Audio-Technica Kokutan a Asada Zakura

Druhá sluchátka s názvem Audio-Technica Asada Zakura mají mušle sluchtáek vyrobeny ze dřeva stromu zvaného asada zakura, mimo Japonsko známého pod názvem habrovec japonský. Tento materiál se má vyznačovat velmi nízkou rezonancí. Oboje sluchátka využívají firemní D.A.D.S. (Double Air Damping System), kdy je struktura ozvučnice rozdělena do dvou akustických komor, aby bylo dosaženo sametovějších basů.

Měniče mají průměr 53 mm, udávaný frekvenční rozsah je 5 až 45 000 Hz u sluchátek Kokutan, impedance je 48 ohmů, hmotnost sluchátek je 405 gramů. Model Asada Zakura pak má mít 5 Hz až 42 000 Hz, impedance je 40 ohmů, hmotnost sluchátek je 395 gramů. 

K sluchátkům dostane majitel dvojici 3m kabelů, klasický sluchátkový s konektorem 6,3 mm a symetrický s XLR-M konektorem.

Sluchátka byla představena na CESu 2020 a nyní na Bristol Hi-Fi Show, ceny jsou tedy známy zatím pro Anglii. Audio-Technica Kokutan mají stát 1 699 liber (zhruba 50 000 Kč), sluchátka Audio-Technica Asada Zakura mají cenu 1 299 liber (zhruba 38 500 Kč). Do prodeje mají jít na jaře. 

Zdroj: Audio-Technica

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, High-End, Audio-Technica

Určitě si přečtěte

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

18 Ondřej Králík

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

V síti: past na sexuální predátory, kteří v online prostoru útočí na nezletilé dívky [recenze filmu]

V síti: past na sexuální predátory, kteří v online prostoru útočí na nezletilé dívky [recenze filmu]

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Psychosociální experiment, který naléhavým způsobem otevírá téma zneužívání dětí na internetu.

31 Marek Čech