Audiobrýle Anker Soundcore sází na stylové provedení, variabilitu a netrčí z nich sluchátka

19. října 2021
TWEET SDÍLET

Různých pokusů integrovat zvuk do brýlí jsme v minulosti viděli už povícero. Nyní svůj nový pokus oznámil Soundcore. A místo podivných plastových velkých brýlí, ze kterých trčí sluchátka, na to šel obráceně. 

Klepněte pro větší obrázek 
Brýle mají podporu hlasového ovládání

Předně – čtyři reproduktory jsou integrované do postranic. Jsou hned vedle uší a mají vytvářet prostorový zvuk. K tomu poslouží firemní audioprocesor a algoritmus. Zvuk by měl slyšet pouze ten, kdo má brýle a nebude nijak přehlušovat okolní zvuky – cílem není zvuková izolace od okolí. Pomocí aplikace lez pak doladit zvuk dle individuálních nároků. 

Klepněte pro větší obrázek

Do sluchátek jsou integrované dva mikrofony, které umožní volání a potlačení okolních ruchů má pomoci k přenosu čistého hlasu při vyřizování hovorů. Stejně tak „brýle“ podporují hlasového asistenta.

Pro bezdrátové připojení k smartphonu poslouží Bluetooth 5.2 a na jedno nabití mají „audiobrýle“ hrát 5,5 hodiny. Déšť by brýlím vadit neměl, plní IPX4. Detekce nasazení nechybí. 

Klepněte pro větší obrázek

Audiobrýle samotné jsou na první pohled řešené spíše jako modní doplněk, kdy postranice jsou výměnné a majitel si může vybrat z 10 různých brýlí, různých barev a stylů. 

Klepněte pro větší obrázek

A kolik má ta „legrace“ stát? Cena celku by měla být 200 Euro, za výměnné brýle bude firma chtít 49 Euro. Pokud ale máte zájem, tak na firemních stránkách si můžete brýle virtuálně nejen vyzkoušet, ale dostanete za 1 Euro navíc bonusová kus brýlí. 

Zdroj: Soundcore 

Témata článku: Sluchátka, Novinky, Přenosné, Soundcore, Sluchátka na Heureka.cz