6
Fotogalerie

Austrian Audio Hi-X65: nová otevřená Hi-Fi sluchátka doplní vynikající uzavřená Hi-X55

O poměrně nové rakouské značce jsme už psali minulý rok. Pro připomenutí – značka vznikla v roce 2017, kdy se část zaměstnanců AKG (celkem 22) rozhodla z firmy odejít a založit si vlastní. Výsledkem je právě Austrian Audio.

Firma má v nabídce několik sluchátek, první byla dvojice sluchátek Austrian Audio Hi-X55 a Hi-X50, která se liší prakticky jen velikostí náušníků – model X55 má circumaurální konstrukci, kdežto menší X50 je supraaurální. V redakci jsme loni testovali právě větší model Austrian Audio Hi-X55.

Moc se nám líbila, jde o velmi kvalitní profesionální studiový model pro každého, kdo chce čistý, neutrální a rychlý analytický projev, to vše konstrukčně výborně řešené, ostatně anglické WhatHiFi je ocenilo maximálním počtem hvězdiček a řadí je na špičku ve své třídě. Cena přitom není nijak závratná - stojí zhruba 7 600 Kč. 

Nyní výrobce přišel s novinkou, sluchátky Austrian Audio Hi-X65. V podstatě jde o otevřenou variantu testovaného modelu. Mají tutéž mimořádně pohodlnou a přitom skládací, odolnou konstrukci. Kabel je odnímatelný a k šedesátpětkám dodává na rozdíl od X55 dva kabely – 3m a 1,2m s 3,5mm Jackem, redukce na 6,3mm nechybí. 

Jsou osazena 44mm měniči, které jsou vyvinuty přímo v Austrian Audio. Nabídnou mají velmi široký frekvenční rozsah od 5 do 28 000 Hz. Podle firemních informací umožnila konstrukce použít velmi lehkou membránu, která dokáže velmi rychle reagovat. Citlivost sluchátek je 110 dBspl/V, impedance je 25 ohmů. Po zvukové stránce lze očekávat opět čistý, rychlý, přesný a neutrální zvuk.

Cena nových sluchátek Austrian Audio Hi-X65 je oficiálně 349 Euro, což je zhruba 8 900 Kč, v obchodech by první kusy měly být během května. 

Zdroj: austrian.audio

Určitě si přečtěte

Články odjinud